Dean Corll byl svého času sériovým vrahem s největším počtem obětí.
V podvečer 25. září 1970 vál příjemně chladný vánek. Na Westheimer Road se pohybovala osamocená postava s batohem na zádech. Když ji ozářily reflektory projíždějícího automobilu, vždy se zastavila a vztyčeným palcem gestikulovala na řidiče.
Po řadě neúspěšných pokusů konečně zastavila dodávka. Za volantem seděl brýlatý muž s širokým úsměvem. Vyslechl si, kam bych chtěl mladík odvézt, a ochotně mu přislíbil, že jej doveze až před dům rodičů.
Po krátké jízdě řidič stočil dodávku do temné uličky, popadl mladíka pod krkem a nacpal mu hadr do úst. Posléze jej omráčil a svázal mu ruce i nohy. Dovezl jej do svého domu, kde jej znásilnil, zbil a nakonec uškrtil.
Jeho mrtvolu druhý den v noci odvezl na pláž High Island v Houstonu, zabalil ji do plastového pytle, uložil do vykopané jámy a zaházel vápnem. Objevena byla až tři roky poté.
Onou obětí byl Jeffrey Konen, osmnáctiletý vysokoškolák, který cestoval stopem domů za rodiči. Za oběť padl Deanu Corllovi, v té době nejbrutálnějšímu sériovému vrahovi, který měl na svědomí nejméně 27 životů.
Dětství stydlivého synka rozvedených rodičů
Dean Arnold Corll se narodil 24. prosince 1939 ve Fort Wayne v Indianě. Jeho matkou byla Mary Robinson, která se o něj úzkostlivě starala. Otec Arnold Edwin Corll byl na druhou stranu velmi přísný.
Dean z tohoto prostředí vyšel jako extrémně stydlivý člověk, který měl problémy získat si kamarády. Když mu bylo 7 let, doktoři zjistili, že prodělal špatně diagnostikovanou revmatickou horečku, což mu zapříčinilo problémy se srdcem.
Ve škole se kvůli tomu vyhýbal tělocviku. Namísto sportu se věnoval hudbě a ve školní kapele hrál na pozoun. Učivo pro něj nepředstavovalo problém. Známky měl dobré a učitelé si nemohli stěžovat na jeho chování.
To, co bylo ve škole v relativním pořádku, se v prostředí domova měnilo v chaos. Deanovi rodiče se po nekonečných hádkách v roce 1942 rozvedli. V té době se jim narodil další syn Stanley.
Rok poté byl Deanův otec odvelen do Air Force, a tak se Mary Corll rozhodla i s dětmi odstěhovat do Memphisu v Tennessee, kde ležela vojenská základna, aby chlapci byli otci nablízku.
Deanovi rodiče se znovu sezdali v roce 1950 a společně se přestěhovali do Pasadeny v Texasu. Už o tři roky později ale následoval další rozvod, po němž byli chlapci přiděleni do péče matky. Otce ale pravidelně navštěvovali.
Krátce po rozvodu si Deanova matka vzala obchodního cestujícího Jakea Westa, s nímž se přestěhovali do malého městečka Vidor, kde se jim v roce 1955 narodila Deanova nevlastní sestra Joyce.
Aby se početná rodina uživila, rozhodla se Deanova matka s novým manželem otevřít obchod s cukrovinkami. Ten zprvu provozovali ve své garáži a zapojit se musel v té době již šestnáctiletý Corll, čímž byla ještě více prohloubena jeho sociální izolace. Přes den byl ve škole, kde se s ním nikdo nepřátelil, a po zbytek dne pracoval.
Poté, co úspěšně dokončil střední školu v roce 1958, se rodina opět přestěhovala. Tentokrát do Houstonu do čtvrti Houston Heights, kde si otevřela obchod s cukrovinkami, jenž pojmenovala „Pecan Prince“.
Rok poté se Corll přestěhoval do Indiany, kde žil téměř dva roky u prarodičů. Nakonec se ale musel vrátit k matce, jelikož se znovu rozvedla a potřebovala pomocnou ruku v obchodě. Dean se ochotně ujal práce, pronajal si byt nad obchodem a v roce 1963 jej matka jmenovala šéfem provozovny.