Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. září 2018 12:23
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Konec dlouhých nočních tahů? V centru Prahy budou muset noční podniky zavírat dříve

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Co je moc, to je příliš. Hluk v některých pražských ulicích byl pro rezidenty již neúnosný.

Radní hlavního města schválili návrh vyhlášky, která se dotkne všech příznivců nočního života.  V oblastech Prahy 1, tam, kde v noci nejvíce vzkvétá hluk kvůli hlasitým hostům, budou podniky zavírat dříve. 

Vyhláška vychází z předchozího návrhu, který by zkracoval otevírací dobu podnikům v nejvíce exponovaných ulicích. Dotknout se měl ulic Dlouhé, Dušní, Kozí, Jakubské, Masné, Malé Štupartské, Michalské, Rybné a V Kolkovně. 

Nynější vyhláška chce pokrývat více podniků. Zavírat by měly ve 2 hodiny ráno a ve dnech, které předchází pracovnímu volnu, ve 3 hodiny ráno. Změna vychází se stížností rezidentů, kteří si stěžují na neustálý hluk, stupňující se zejména v nočních hodinách.

Konec dlouhých nočních tahů? V centru Prahy budou muset noční podniky zavírat dříve
Zdroj: www.maxpixel.net

Na Praze 1 se podle analýzy nachází 3600 klubů, barů a dalších pohostinských podniků.

Některé ulice Prahy 1 se bohužel v noci proměnily v jeden velký klub, ve kterém je větší hluk než ve dne. Občané nám píší petice, stížnosti na noční stav ulic jsou každodenní rutinou. Vyhláška o omezené provozní době v těch nejexponovanějších lokalitách by mohla situaci alespoň částečně zklidnit,“ řekl radní Daniel Hodek.

Domů
Sdílet
Diskuse