Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. října 2018 11:33
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Indická nemocnice léčí prvního pacienta se závislostí na Netflixu

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Závislost na digitálních službách se postupně stává stále větším problémem. Jak jste na tom vy?

Závislosti nejsou spojené pouze s užíváním návykových látek. Závislost si můžeme vybudovat prakticky na čemkoliv. V dnešním digitálním světě se tento problém objevuje na denní bázi a často si to ani neuvědomujeme, příkladem je naše stále se zvyšující závislost na mobilních telefonech a sociálních sítích. Ty však často ani za závislosti nepovažujeme.

Důležité je umět si uvědomit svojí závislost a mít snahu ji řešit. Jeden takový kuriózní případ se objevil v Indii. Šestadvacetiletý muž si během půl roku vybudoval závislost na populární službě Netflix.

Denně sledoval mezi 7 až 8 hodinami filmů a seriálů a jeho závislost se postupně zhoršovala. A to až do takové míry, že se poměrně značně začala projevovat na fyzickém stavu. Začal mít problémy se zrakem, trpěl únavou a vybudoval si nepravidelné spánkové cykly.

Indická nemocnice léčí prvního pacienta se závislostí na Netflixu
Zdroj: Unsplash.com

Jednoho dne si však svůj problém uvědomil a obrátil se na lékařskou pomoc. Nyní je muž hospitalizován v Národním institutu duševního zdraví a neurověd v indickém městě Bengalúr.

Při jeho nástupu do nemocnice došlo ke zjištění, že Netflix používal stejně tak jako běžnou drogu. Snažil se tak řešit svoje problémy v osobním životě a utíkal skrze filmy a seriály mimo realitu. To mu však přerostlo přes hlavu.

Problém se závislostí na Netflixu si uvědomuje postupně víc uživatelů a někteří již na společnost začali tlačit s určitými opatřeními. Chtějí po ní, aby zavedla podobné nástroje jako například Google či Apple, kde lze monitorovat čas strávený na službě nebo případně si nastavovat pouze povolený čas pro konzumaci obsahu.

Domů
Sdílet
Diskuse