Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 29. 3. 2020 svátek má Taťána

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport
6
Adam Novosad
8. únor 2019, 21:01
Čas čtení: 6:56

Za zápas bere miliony, miluje umělé ženy a doma chová krokodýla. Karlos Vémola seděl v base, dnes je největší českou hvězdou MMA

Bojovník žije extravagantní život, který si naplno užívá.

Adam Novosad
8. únor 2019, 21:01
Čas čtení: 6:56
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Nejlepším českým MMA bojovníkem všech dob je Karel Vémola. Takových odvážných prohlášení se samotný Karlos rozhodně nebojí. Má pocit, že v České republice jednoduše neexistuje nikdo, kdo by mu mohl konkurovat. Skákali přitom do něj už mnozí.

 

Naposledy se ve velkolepém souboji setkal s Patrikem Kinclem, se kterým byli výborní kamarádi, jenže Vémola jednoho dne prohlásil, že je nejlepším Čechem ve všech váhových MMA kategoriích a oheň byl na střeše. Vémola si však s Kinclem poradil, i když se Patrik stal prvním Čechem, který s ním vydržel v zápase všechna tři kola a prohrál až na body. Předtím Vémola zvládl i zápas s Ondrušem.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

V tomto článku se dozvíš:
 • Proč se Vémola neobjeví na UFC v Praze
 • Čím si přivydělával po odchodu do Anglie
 • Proč v Anglii skončil ve vězení
 • Jaký nečekaný koníček si v soukromí pěstuje
 • Kolik peněz dnes za své zápasy vydělává
 • Jaký typ žen mu nejvíce imponuje

 

Vémola je však známý svým svérázným přístupem k boji. Co nejdříve se soupeře snaží dostat na podlahu, kde už široko daleko nemá konkurenci a většinou následuje „Vémolice“ v podobě bleskového vítězství.

 

Koneckonců, Vémola stejným způsobem vytřískal i svého soupeře na akci XFN 15, kde bojovali i Rytmus s Marpem. V kleci se mu postavil Flavio Rodrigo Magon, ale o pár desítek vteřin už ležel na podlaze a Vémola opět potvrdil svou přezdívku Terminátor.

 

Bojovník se netají tím, že miluje pozornost a v soukromí ukrývá několik koníčků či zlozvyků, o kterých jsi určitě nevěděl. Ani zdaleka však neukrývá svou přítelkyni Lelu Ceterovou, která pochází ze Slovenska a může se pochlubit několikanásobnou plastickou operací prsou, což si patřičně užívá.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Vémola je pro mnohé fenoménem. Na druhou stranu zůstává zahalen tajemstvím a většina běžných lidí ani netuší o tom, co zažil v Anglii, kde ve skutečnosti část roku bydlí, a kolik vlastně za své souboje vydělává.

 

Už zanedlouho se v Praze uskuteční oficiální turnaj UFC. Poprvé zavítá do české metropole a Vémola už koncem minulého roku prohlašoval, že by se na únorové zápasové kartě chtěl objevit. V lednu jsme se naneštěstí dozvěděli, že Karlos se do UFC tentokrát nevrátí.

 

Nepřišla mu nabídka se smlouvou, proto se nedostal mezi bojovníky v jednotlivých zápasech, což možná není na škodu, protože jak už sám vícekrát konstatoval, momentálně jej dopředu pohání zejména sen o tom, že se do nejprestižnější organizace na světě jednou vrátí . Alespoň bude moci v tréninku pokračovat.

 

Byl vůbec prvním Čechem, který si ji vyzkoušel na vlastní kůži, a to již v roce 2010. V soutěži porazil Setha Petruzelliho i Mikea Massenza, ale dvě prohry po sobě ho nakonec ze soutěže v roce 2013 vyhnali. Je proto jasné, že sní o návratu.

 

Životní styl Vémoly se však začal formovat dávno předtím, než se stal bojovníkem v UFC. Sám bez servítky uznává, že byl problémové dítě, které neustále řádilo a nakonec byl rád, že zvládl hotelovku.

 

I když se jako malý spratek problémům nevyhýbal, dnes dokonce organizuje semináře pro policisty, kde je učí, jak zpacifikovat potenciální agresory. Bojovým uměním a zápasení se věnoval od dětství, a tak odešel do Anglie, kde byly podmínky pro trénink mnohem přívětivější. Trénoval, nechal se tam zaměstnat jako vyhazovač a právě díky tomu dostal šanci bojovat na profesionální úrovni.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Jednoho dne se v nočním klubu v londýnské čtvrti Tottenham pobili dva muži, Vémola však incident vyřešil, vyvedl je ven a teprve potom zjistil, že šlo o MMA bojovníky. Všiml si ho jeden manažer a dal mu šanci vstoupit do světa profesionálních bitev v kleci, přičemž Karlos svých prvních 7 zápasů vyhrál. Sám říká, že v ten moment, kdy ukončil šarvátku dvou válečníků, se z nikoho stal někdo.

 

Mezitím si přivydělával různými způsoby. Pravidelně se účastnil ilegálních bojů po celém Londýně. Rád vzpomíná na to, že za výhru v takovém pouličním boji sebral vítěz 500 liber, což se mu vždy k výplatě hodilo. Často ale bojoval s pochybnými existencemi, z nichž musel své peníze za výhru prakticky vymlátit. Prý v těchto pouličních soubojích ani jednou neprohrál.

 

Není známo, kým se však nechal inspirovat, když v Anglii skončil na rok ve vězení. Málokdo ví, že Vémola si musel odpykat trest za to, že neodvedl daně za své výdělky. On sám se vždy obhajoval slovy, že neměl dobrý management a nedával si pozor na to, jak nakládá s penězi, za což z něj prý soudce udělal exemplární případ.

 

Daně neodvedl ze výdělky přesahující 3 800 000 korun, a i když nejde o žádnou závratnou částku, za kterou by řada známých osobností končila ve vězení, Vémola svůj případ neuhral ani na podmínku. Natvrdo ho posadili do basy na jeden rok, ale za dobré chování vyšel po půl roce.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Když se ho v rozhovorech ptali, jak svou nepřítomnost vysvětloval svým dětem, protože má malého syna i dceru, které vychovává máma v Anglii, tak přiznal, že v jejich očích byl na tréninkovém kempu v USA.

 

Sám se směje, že jeho syn svým spolužákům často vypráví o tom, jak se otec Karlos živí. Jednoduše odsekne, že jeho otec mlátí lidi pro peníze. Bohémský životní styl však není jednoduché udržovat zejména v době, kdy se Vémola připravuje na zápasy. Tehdy své děti nevidí i několik měsíců vkuse.

 

Díky své přesvědčivé bojové technice se věnoval i práci ochranky. Za svou kariéru měl doprovázet Michaela Jordana, 50 Centa či zpěvačku Mel B a ochraňoval i Araby, kteří v Londýně vlastnili klenotnictví. Možná i od nich se nechal inspirovat, když si formoval svůj vlastní životní styl, lásku k exotickým zvířatům či bohémským autům.

 

 

A tak svou zálibu dokazuje i dnes. Svědčí o tom už dvě části známé české internetové relace Ukaž káru, kde se Vémola s radostí objevil. Donedávna jezdil ve čtyřech autech, které měl v Anglii a v Česku, protože žije na střídačku v obou zemích.

 

Jeho zřejmě nejextravagantnějším vozem je výrazný Hummer H2. S ním Vémola bez problémů jezdí i v běžném provozu, a tedy nejde o auto na speciální příležitosti. Karlos si potrpí na pozornost, a tak není divu, že si po Česku jezdí v Hummeru.

 

 

Za řekou Moravou garážuje ještě unikátní Ford Mustang. V Anglii si zase potrpí na luxus, a tak si pořídil Bentley Continental GT s 651 koňmi a BMW X6, které si koupil z toho důvodu, že chtěl konečně auto, které by tak hlasitě nehučelo.

 

Vtipně vyznívá příhoda Vémoly o tom, jak si opatřil anglickou poznávací značku X6 UFC dávno předtím, než vůbec měl peníze na pořádné BMW X6. Jezdil s ní proto ve staré trojce či audině a až po čase, když vydělal dost peněz, si ji konečně mohl umístit na auto svých snů.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Od Arabů, které bránil v Anglii, zřejmě nepochytil jen lásku k exotickým autům, ale také k exotickým zvířatům. Jako tvrdý chlap si Vémola potrpí na pořádný zvěřinec, jenže nenašel bys u něj doma hromadu bojových psů. Pár chlupáčů sice chová, ale věnuje se i sbírání motýlů.

 

Zdánlivě neslučitelná aktivita s MMA bojovníkem ho už léta naplňuje a sbírku má jak v Anglii, tak v Česku. Jinak tomu není ani s rybami. Karlos má rád mořské živočichy, takže v jeho akváriu najdeš žraloka či sumce.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Není to ani zdaleka všechno. Při pohledu na Instagram rychle pochopíš, že Vémola chová i krokodýla. Ba co víc, svému velkému krokodýlovi nedávno koupil kolegu v podobě mláděte, protože chtěl krokodýla pořídit i synovi.

 

Když přijde řeč na plat, ani v této oblasti se Vémola nijak nestydí. Kdysi v rámci UFC v Americe vydělal za jediný zápas 100 tisíc dolarů, ale od této částky je situace v Česku na kilometry vzdálená. Ve více rozhovorech od svého návratu ze zahraničí zpět domů objasnil, jak vypadají výplaty českých MMA bojovníků.

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 777 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 69.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Od těchto 10 skvělých seriálů na Netflixu se nepohneš od rána do večeraOd těchto 10 skvělých seriálů na Netflixu se nepohneš od rána do večera
Dokáží se reselleři vyrovnat s následky koronaviru?Dokáží se reselleři vyrovnat s následky koronaviru?
Nudíš se v karanténě? Zahraj si nejlepších 10 her, které tě zavedou do postapokalyptického světaNudíš se v karanténě? Zahraj si nejlepších 10 her, které tě zavedou do postapokalyptického světa
VÍCE

 

Za první zápas v Česku inkasoval 250 tisíc korun, což je v přepočtu přibližně 10 tisíc eur, ale to bylo před více než čtyřmi lety. Od té doby se scéna posunula dopředu a s ní i výplaty. V roce 2017 se popral s Peterem Ondrušem, jehož mimochodem uškrtil, a za svůj výkon inkasoval „něco mezi půl milionem až milionem včetně bonusů,“ jenže tuto částku si musel s Ondrušem rozdělit.

 

Zřejmě ne rovným dílem, ale i tak. Loni už však prohlásil, že v současnosti si za zápas říká částky v milionech korun, takže se postupně přibližuje k výplatě z UFC.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lela Ceterová (@playmate_lela),

 

Nakonec se dostáváme i k tématu, která možná fanoušky zajímá nejvíce. Karlos Vémola se nikdy netajil tím, že miluje extravagantní ženy. Nevadí mu umělá prsa či rty, právě naopak, sám se řídí heslem, že čím extravagantnější žena, tím lépe.

 

Samozřejmě, vystřídal několik partnerek, o čemž svědčí i dvě děti, ale momentálně si užívá vztah se slovenskou playmate Lelou Ceterovou ze Žiliny. V minulosti se objevila i v Playboyi, působila jako oficiální hosteska ve Formuli 1 a vystudovala magisterské studium.

 

Vémola jí dokonce před Vánocemi slíbil jako dárek nová silikonová prsa, protože poznamenal, že on přirozenou krásu klidně přenechá jiným a raději si bude užívat svou vylepšenou blondýnu, která mu nejvíc vyhovuje. Lela si poprsí nechala vylepšit hned několikrát.

 

Vémolu se slovenskou playmate nespojil osud, ale Instagram. Jednou se od kamarádky dozvěděl, že o něm Lela prý často mluví, tak jí napsal. Ona měla v té době přítele, ale překážky byly zanedlouho překonány a vztah mohl začít. Nebýt sociálních sítí, Karlos by možná na Slovenku nenarazil. Nežárlí však, tvrdí, že pokud žena chce odejít, tak odejde, i kdyby muž udělal cokoliv.

 

 

Vtipně nakonec vyznívá upřímné přiznání bojovníka, když se ho fanoušci ptali na to, jak obvykle tráví Vánoce, a zda si vychutnává tradiční salát a rybu. Zareagoval, že si může dát maximálně pi*u a ne salát, nejdříve bude zase jíst kuřecí prsa s brokolicí.

 

Tehdy mu do souboje na XFN 15, kde bojovali Rytmus s Marpem, zbývalo jen pár dní, takže si životosprávu nemohl pokazit bláznivým vánočním přejídáním. A jak Vémola slaví vítězství? Prý se vždy ožere jako bomba, odejde v sobotu a zpět se vrátí v úterý, čímž si vynahrazuje fakt, že se během tréninkového období alkoholu nemůže ani dotknout.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
18
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.