Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 15. 4. 2021 svátek má Anastázie

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Opravdu Michael Jackson sexuálně zneužíval děti? Tato zajímavá fakta o jeho životě jsi možná nevěděl

Showbyznys zpěváka stvořil a pravděpodobně ho i zabil. Fanoušci i skeptici očekávají dokument, který ho vykresluje jako nemocného pedofila.

23. únor 2019, 13:05 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Opravdu Michael Jackson sexuálně zneužíval děti? Tato zajímavá fakta o jeho životě jsi možná nevěděl
Zdroj: TASR
Hudba - Zahraniční
14
Vladimír Mičuda
23. únor 2019, 13:05

Opravdu Michael Jackson sexuálně zneužíval děti? Tato zajímavá fakta o jeho životě jsi možná nevěděl

Showbyznys zpěváka stvořil a pravděpodobně ho i zabil. Fanoušci i skeptici očekávají dokument, který ho vykresluje jako nemocného pedofila.

Vladimír Mičuda
23. únor 2019, 13:05
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Opravdu Michael Jackson sexuálně zneužíval děti? Tato zajímavá fakta o jeho životě jsi možná nevěděl
Zdroj: TASR

Michael Jackson patří mezi nejznámější a nejúspěšnější hudebníky všech dob. Narodil se 29. srpna v roce 1968 v Gary (Indiana, USA). Pocházel z několikačlenné rodiny, měl devět sourozenců. Byl jedinečný tanečník a první černošský zpěvák, který vzbudil obrovský zájem světové veřejnosti.

 

Král popu, jak ho mnozí nazývali, pomáhal formovat jednu celou generaci. Svou otevřeností a citem pro okolí ovlivňoval celý svět. Za posledních 50 let tu nebyla osobnost, která by byla v jednom okamžiku tak zbožňovaná a zároveň kontroverzní.

 

Sláva mu přinesla i mnoho negativních kauz. Kontroverze ho provázely prakticky celým životem. Po jeho smrti v roce 2009 se situace uklidnila, vášně opadly a zbraně vychladly. Netrvalo to však dlouho.

 

V roce 2019 přichází dokument se svědectvími, která Michaela obviňují z pedofilie. Zpěvák se tentokrát už nemůže bránit. Proto jsme se jeho život rozhodli podrobně zmapovat, aby sis před masovou premiérou dokumentu dokázal o zpěvákovi utvořit ucelený obraz.

Ukradli mu dětství, zřejmě ho chtěl zpět

Michael začínal v The Jackson 5 se svými sourozenci. Jejich manažerem byl otec. Byl nesmírně přísný a často je nutil zkoušet až do úmoru. Často je bil, což i sám přiznal. Odnesl to i Michael, kterého mlátil řemenem či elektrickou šňůrou. Matka zase patřila do náboženské společnosti Svědků Jehovových, v rodičích tak děti velkou oporu neměly.

 

Mladý Michael v podstatě přišel o své dětství. Jeho blízcí si myslí, že právě to byl jeden z důvodů, proč měl specifický vztah s dětmi. Psychologové ho popisovali jako desetileté dítě v dospělém těle, ne jako pedofila.

 

Naozaj Michael Jackson sexuálne zneužíval deti? Pozreli sme sa na jeho život
Naozaj Michael Jackson sexuálne zneužíval deti? Pozreli sme sa na jeho život Zdroj: www.flickr.com

 

Později se MJ od skupiny odpojil a začal pracovat na sólo kariéře. Spojil se s producentem Quincy Jonesem, společně vyprodukovali alba Off The Wall, Thriller a Bad, a právě ta spustila revoluci, která předurčila vývoj popové muziky.

 

V roce 1994 se oženil s dcerou Elvise Presleyho Lisou Marie. Pro mnohé to byl vysněný pár, dali se dohromady král popu a dcera krále rokenrolu. Znali se od dětství a měli toho mnoho společného. Vzali se však rok po údajném sexuálním zneužití dítěte, což na celý vztah vrhalo stín podezření, zda vztah není jen účelový.

 

Chtěl jen odvést pozornost? To se už dnes zřejmě nedozvíme. Lisa a Michael se rozvedli v dobrém v roce 1996. Jedním z důvodů mělo být to, že Jackson chtěl mít děti, ale Lisa nad ratolestmi nepřemýšlela. „Nikdy jsem neviděla, že by udělal něco, z čeho ho obviňují. Byla bych první, která by na to upozornila,“ řekla v jednom z rozhovorů.

 

V témže roce se oženil se zdravotní sestrou Debbie Rowe. Ta mu porodila dvě děti – Michaela Josepha (Prince) a holčičku Paris. Třetí dítě zpěváka se jmenuje Prince II., říkali mu také Blanket (Dečka). V rodném listě prý má uvedeno pouze jméno otce, matka není známá. Trpí stejnou kožní poruchou jako MJ. Média několikrát rozvířila pochybnosti, zda je otcem zmíněných tří dětí skutečně slavný zpěvák.

Po soudech se dvakrát tahal kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání dětí

V roce 1992 obvinili hvězdného zpěváka z plagiátorství. Orchestr z Clevelandu tvrdil, že bez povolení použil nahrávku Beethovenovy symfonie na albu Dangerous. To patří mezi nejprodávanější alba všech dob. O pár měsíců později zpěváka zažalovala zpěvačka Crystal Cartier a žádala 40 milionů dolarů. Údajně jí MJ ukradl píseň Dangerous z jejího alba z roku 1990, kterou složila v roce 1985. Tehdy se hit zrodil i v hlavě Michaela.

 

Spor vyvrcholil v roce 1994 a veřejnost i soud se postavily na stranu zpěváka. Ten totiž předvedl, jak své písně tvoří – začal napodobovat různé nástroje, beatbox a zpívat. Když soud požádal zpěvačku, aby něco zazpívala, odmítla. Neměla ani záznamy z nahrávání nebo podklady, které by ukazovaly, že písničku opravdu složila dříve než Jackson. Cartier nakonec zůstala na mizině.

 

 

 

V roce 1993 se třináctiletý Jordan Chandler před svým terapeutem přiznal, že ho Michael Jackson sexuálně obtěžoval. Svědectví chlapce získal jeho otec, když byl jeho syn pod vlivem sedativ, sexuální zneužívání údajně trvalo až 4 měsíce. Policie případ důkladně prošetřila a Jackson musel dokonce projít vyšetřením pohlavního údu. Podle jeho slov nikdy nic tak ponižující ve svém životě nezažil.

 

Naozaj Michael Jackson sexuálne zneužíval deti? Pozreli sme sa na jeho život
Naozaj Michael Jackson sexuálne zneužíval deti? Pozreli sme sa na jeho život Zdroj: commons.wikimedia.org

 

S rodinou chlapce se soudil, v roce 1994 prokurátor prohlásil, že nevznese žalobu. Chandler se totiž rozhodl nevypovídat proti zpěvákovi. I přesto se Michael s rodinou dohodl na mimosoudním vyrovnání. Kauza zneužívání byla pro média téma číslo jedna a zpěváka rozebrala z každé strany včetně jeho sexuální orientace. Michael se v té době v jednom z rozhovorů přiznal, že ho v mládí zneužíval jeho otec.

 

O deset let později čelil Jackson podobnému obvinění. Údajně sexuálně zneužíval nezletilé chlapce, opíjel je, některé děti měl dokonce unést. Paradoxně, debatu o zneužívání spustil on sám, když se pro britskou televizi vyjádřil, že spí v jedné posteli s nezletilými chlapci. Dodal však, že v tom není nic sexuálního.

 

Později byl propuštěn na kauci tři miliony dolarů. Jackson se musel soudit a byl obviněn v deseti bodech. Soud ho zbavil všech obvinění. Důvodem byl hlavně fakt, že rodině Arvizových, rodičům údajně obtěžovaného chlapce, šlo především o vydírání.

 

Mezi svědky, kteří se postavili na stranu zpěváka, byli mimo jiné i Wade Robson a James Safechuck. Na jejich svědectví je založen nejnovější dokument o zneužívání dětí slavným zpěvákem. Když se Robsona ptali, proč v minulosti svědčil ve prospěch Jacksona, jeho argumentem bylo, že ho zpracovali Jacksonovi právníci a Michael mu vymyl mozek.

 

Je třeba také dodat, že pohnutky obou mužů, které údajně zpěvák sexuálně zneužíval, mohou mít finanční charakter. Média spekulují o vypočítavosti, přičemž dodávají, že Robson má finanční problémy. Společnost HBO čelí vlně kritiky, že dala zelenou k vyrobení dokumentu, který pracuje s informacemi od nedůvěryhodných lidí. 

Nové důkazy? Jackson zaplatil zneužívaným dětem 27 milionů

V roce 2013, čtyři roky po smrti zpěváka, se objevil 2000stránkový dokument, který obsahoval fotografie sexuálních obětí Jacksona. Údajně ho vytvořil detektiv Anthony Pellicano během špinavé práce pro zpěváka během největší slávy zábavního parku Neverland Ranch.

 

Měl za úkol zahlazovat stopy po 24 zneužitých dětech a uplácel rodiny, aby mlčely. Jackson takto svým obětem prý zaplatil až 35 milionů dolarů. Říká se, že mezi oběťmi byl například i Macaulay Culkin, ten to v době soudního procesu popřel.

 

Obsáhlý spis spatřil světlo světa v době, kdy začal o sexuálním zneužívání vyprávět tanečník Wade Robson. „FBI nemá nic, co by dokumentovalo zneužívání malých chlapců, protože se to nikdy nestalo,“ řekl pro server Radar online advokát rodiny Jacksonových Tom Mesereau.

Jackson vydělává i po smrti

Článek pro předplatitele REFRESHER+
PŘIDEJ SE K PŘEDPLATITELŮM
nebo Odemkni 1 článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 63290 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
2 Janek Rubeš odhaluje další nekalou praktiku: Takto funguje Rychlá hra TV Barrandov
3 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
4 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
5 Co se děje v Radě ČT? Lipovská nechala odvolat dozorčí radu, její předseda odstoupil. Ředitel České televize mluví o rozkladu
1 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
2 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
3 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
4 Dvě ženy znásilnil a poté uškrtil. Vrah, který loni řádil na Semilsku, nyní od soudu odešel s doživotím
5 Janek Rubeš odhaluje další nekalou praktiku: Takto funguje Rychlá hra TV Barrandov
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
3 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
4 Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci
5 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
více z témy hudba
Zemřel legendární americký raper DMXZemřel legendární americký raper DMX
DMX údajně utrpěl infarkt po předávkování drogami, je ve velmi vážném stavuDMX údajně utrpěl infarkt po předávkování drogami, je ve velmi vážném stavu
Ego pustil fanoušky do svého soukromého života během pandemie. Lovesong pro Petru je o zatmění i výsluníEgo pustil fanoušky do svého soukromého života během pandemie. Lovesong pro Petru je o zatmění i výsluní
více článků
Sponzorované články
Nosí je Kanye West, Pharrell i tvůj děda, a mají zápis v Guinnessovce. Představujeme legendární tenisky adidas Stan SmithNosí je Kanye West, Pharrell i tvůj děda, a mají zápis v Guinnessovce. Představujeme legendární tenisky adidas Stan Smith
Repasovaný iPhone: Zjisti, jak si vybrat kvalitní a zároveň na něm ušetříšRepasovaný iPhone: Zjisti, jak si vybrat kvalitní a zároveň na něm ušetříš
Největší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkámNejvětší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkám
více článků
Další news
před minutou
Vězni v Mexiku si vydělávají na OnlyFans. Natáčejí orální sex i gangbangy.
včera v 19:02
Domorodý kmen uctíval prince Philipa jako boha. Po jeho smrti jej chtějí nahradit princem Charlesem.
více news
Mohlo by tě zajímat
Die Antwoord vydávají nový singl. Uslyšíme ho i na srpnovém koncertu v Praze?Die Antwoord vydávají nový singl. Uslyšíme ho i na srpnovém koncertu v Praze?
Dryman a Soulcox z A51 ti nabízí Dvakrát tolik. Na novém basslinovém tracku mu hostují Pain, Tubs, Blako a dalšíDryman a Soulcox z A51 ti nabízí Dvakrát tolik. Na novém basslinovém tracku mu hostují Pain, Tubs, Blako a další
Kelvyn Colt znovu v Praze! Spolu s ním vystoupí český talent The-O nebo slovenský Marko DamianKelvyn Colt znovu v Praze! Spolu s ním vystoupí český talent The-O nebo slovenský Marko Damian
Poslechovost tvorby zesnulého DMXe narostla za několik dní téměř o 1 000 procent. Které skladby jsou nejposlouchanější?Poslechovost tvorby zesnulého DMXe narostla za několik dní téměř o 1 000 procent. Které skladby jsou nejposlouchanější?
Kdo byl DMX a jak se stal legendou?Kdo byl DMX a jak se stal legendou?
Zemřel legendární americký raper DMXZemřel legendární americký raper DMX
Justin Bieber vydělal první milion v 17 letech, vzpomíná na časy, kdy mu do vily vtrhla FBI. Nečekaně vydává nový projektJustin Bieber vydělal první milion v 17 letech, vzpomíná na časy, kdy mu do vily vtrhla FBI. Nečekaně vydává nový projekt
DMX je napojen na plicní ventilaci, právník nevyloučil ohrožení životaDMX je napojen na plicní ventilaci, právník nevyloučil ohrožení života
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.