Ve skutečnosti je však nakažených o mnoho víc. Lékaři ale stále dělají testy jen v nezbytných případech.
Celosvětový počet evidovaných případů koronaviru od vypuknutí pandemie překročil 3 a půl milionu. Evropa s více než 1,5 milionem nakažených je stále nejvíce postiženým kontinentem.
Těžko říci, jak dlouho se to takto udrží, protože počet nakažených ve Spojených státech přibývá nejrychleji a už teď je tam s onemocněním covid-19 1,2 milionu pacientů.
Počet aktuálních případů nákazy ve světě je podle předpokladů odborníků vyšší, protože mnoho zemí dělá testy pouze v nejvážnějších případech nebo u pacientů vyžadujících hospitalizaci.
Global coronavirus cases surpass 3.5 million, although rate slowing https://t.co/3EahDKNUZi by @TheJaneWardell pic.twitter.com/D6rZmW4JM9
— Reuters (@Reuters) May 4, 2020
Počet mrtvých na celém světě je podle portálu Worldometers přes 248 tisíc. Nejvíce, přes 68 tisíc, je také v USA. Španělsko, Itálie a Francie mají však dohromady více obětí na menší počet obyvatel. Mezi země s největším počtem mrtvých se za poslední týden přidala i Velká Británie, která denně zaznamenává stále stovky mrtvých.
Příklad by si některé země mohly vzít od Nového Zelenda, který v pondělí poprvé za více než měsíc nehlásí žádný nový případ nákazy koronavirem. V zemi odvolali nejpřísnější omezení už minulý týden, velká část obyvatelstva však nadále dodržuje izolaci a pracuje nebo studuje z domu.
Nový Zéland tak má stále jen 1487 nakažených a 20 obětí.