Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 18. 4. 2021 svátek má Valérie

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Profesionální MMA bojovnice se bije v kleci, je ale i milující matkou. Její partner je zápasník Oktagonu stejně jako ona

Lucia Krajčovič a Vlasto Čepo tvoří pár a společně zápasí pod hlavičkou největší domácí MMA organizace. Zjistili jsme od nich řadu zajímavostí.

22. květen 2020, 17:39 Čas čtení: 4:10
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Sport - Slovensko
0
Ondřej Jarůšek
22. květen 2020, 17:39
Čas čtení: 4:10

Profesionální MMA bojovnice se bije v kleci, je ale i milující matkou. Její partner je zápasník Oktagonu stejně jako ona

Lucia Krajčovič a Vlasto Čepo tvoří pár a společně zápasí pod hlavičkou největší domácí MMA organizace. Zjistili jsme od nich řadu zajímavostí.

Ondřej Jarůšek
22. květen 2020, 17:39
Čas čtení: 4:10
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Věnovat se MMA na profesionální úrovni je extrémně náročná věc, o to víc, pokud je daný bojovník vázán rodinnými povinnostmi a během náročných příprav na zápas vychovává malé dítě. Právě to je případ slovenské bojovnice Lucie Krajčovič, kterou mohou fanoušci znát z působení pod hlavičkou organizace Oktagon MMA.

 

Ve svém současném partnerovi má však oporu. Tím je totiž Vlasto Čepo, který je rovněž zápasníkem Oktagonu, a tak sám dobře ví, co tvrdé tréninky a dlouhá příprava obnáší. Tuto slavnou MMA dvojici fanoušci uvidí aktuálně bojovat v rámci projektu Oktagon Underground a pří této příležitosti jsme dostali možnost dozvědět se několik zajímavostí z jejich soukromého i sportovního života.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lucia "PRETTY BEAST" Krajčovič (@luciakrajcovic),

 

Kromě toho, že jsi bojovnicí, jsi také matkou. Jak náročné je tyto dva světy skloubit dohromady?

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1897 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

Lucia: Někdy je to opravdu těžké, protože když má člověk dvoufázové tréninky, další povinnosti, plus trénuje lidi, stará se o domácnost i o svou tělocvičnu a tak dále, tak je unavený a věnovat se extrémně aktivnímu a upovídanému dítěti je jako další tři tréninky. Takže jsem mnohokrát unavená opravdu hodně. Ale chválabohu existuje kofein.

 

Ale ne, dělám si srandu. Mám u sebe úžasné lidi, ať už je to moje maminka, která vždy zaskočí a pomůže, když je třeba, nebo tatínek malé, se kterým jsme si našli systém, jak pečovat o Izzy střídavě, neboť spolu nežijeme. A také, když já potřebuji něco dělat, ať už navařit nebo uklidit, tak se malé věnuje Vlasto, vždy ji to velmi potěší. Ale v podstatě už jsou jí 4 roky, takže je to čím dál tím snazší, už je jako taková malá velká holka.

 

 

Jaké je pro vás sledovat zápasy toho druhého? Není to pro vás nepříjemné?

Lucia: Fuha, to se ani nedá moc popsat, protože to opravdu příjemný pocit není. Já to cítím jako mnohem větší adrenalin než při svém zápase, protože při tom svém i vidím i cítím i vnímám, ale když má zápas Vlasto, tak jen vidím a tím pádem vidím všechno mnohem intenzivněji. Ale věřím mu vždy na 100 %, protože jsem opravdu upřímně ze srdce ještě nepotkala tak silného chlapa jako je on, takže mám doma takového svého osobního gladiátora.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Vlasto “ElChapo” Čepo (@vlastocepo),

 

Vlasto: Během toho, co jsme v přípravě na ten daný zápas, tak si to tolik neuvědomujeme, dokud nezačne nástup do klece, v tu chvíli už mám taky adrenalin a necítím se nějak pohodlně. Pak už když začne zápas, tak celou dobu trnu, mnohokrát bych tam skočil do klece, když vidím, že dostane úder. Takže to není nic příjemného, ale milujeme ten sport oba, tak to musíme nějak zvládat. 

 

Jaké jsou pro vás výhody v tom, že se oba věnujete tomu stejného sportu? A jaké jsou nevýhody?

Lucia: Já si myslím, že jsou tam pouze výhody. První je to, že to zápasení opravdu milujeme. Druhou je to, že pokud máme něco bolavého, rozbitého, tak si to nemusíme natírat sami, ale udělá to ten druhý. Třetí je to, že máme opravdu na 90 % společný celodenní režim. Spolu žijeme, trénujeme, vaříme si, chodíme se psy, prostě vše, co vás napadne.

 

Vlasto: Myslím si, že to má to více výhod než nevýhod, protože se v první řadě chápeme, když je tam extrémní únava z tolika tréninků. Můžeme si navzájem pomáhat ve všem, doplňujeme se a je to super. Nevýhoda mě teď nenapadá asi teda žádná. Jedině ten samotný zápas, že nejraději bych byl, kdyby jen ona bila ostatní a ji nebyl nikdo. 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lucia "PRETTY BEAST" Krajčovič (@luciakrajcovic),

 

Trénujete pravidelně spolu?

Lucia: Trénujeme spolu převážně neustále, natož nyní v případě Undergroundu, chválabohu se našemu trenérovi podařilo upravit tréninkový plán pro oba stejně. To je opravdu výhodou během celého dne a ideál pro naše fungování a sehranost.

 

Vlasto: Trénujeme spolu každý den dvoufázově. Jelikož máme stejné trenéry, snažíme se spojit i kondiční nebo silovou fázi a celkově MMA tréninky v Chaos gym Bratislava.

 

Jak vypadá vaše příprava na Oktagon Underground a jak se na turnaj těšíte?

Lucia: Těšíme se až nadmíru, protože tento turnaj je takovou fighterskou záchranou, jak neusnout, nezaseknout se a pokračovat na své cestě. Trénujeme od pondělí do pátku, z toho tři dny máme dvoufázové. Víkend máme oddechový, i když ne vždy se nám to podaří. Minule jsem nám například vymyslela super pětihodinovou túru i s Izzy na zádech po hřebenech v Terchové.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Vlasto “ElChapo” Čepo (@vlastocepo),

 

Vlasto: V přípravě se věnujeme hlavně upraveným pravidlům Undergroundu, drilujeme ten postoj, hlavně hodně sparingů, kondici, co nejméně se soustředíme na zem, jelikož to není nyní až tak třeba.

 

Na turnaj se těšíme oba, jinak bychom se nepřihlásili. A konečně už se něco bude dít, nějaká akce, bitva – to, co mám rád.

 

Můžete lidem popsat, jak jste se seznámili?

Lucia: U mě to byla láska na „druhý pohled“. Poprvé v tělocvičně si tolik nepamatuji, prohodili jsme jen pár vět. A podruhé jsme se živě setkali, když jsem ho překvapila na jeho zápase, kam jsem mu řekla, že nepřijdu, že mám jiné povinnosti, ale přitom jsem už byla na cestě. A od toho večera jsme spolu.

 

Vlasto: Seznámili jsme se na tréninku, pak jsem od ní něco potřeboval, padl jsem jí do oka asi od začátku, tak to už mělo rychlý spád. Ona mi také padla od první chvíle do oka, to je jasné. Komunikovali jsme spolu dost dlouho a vzniklo z toho něco skvělého.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lucia "PRETTY BEAST" Krajčovič (@luciakrajcovic),

 

Dáváte si navzájem rady před zápasem a vymýšlíte spolu taktiku na soupeře?

Lucia: Maximálně si o tom povídáme, co bychom chtěli a jak udělat, ale taktiku necháváme vždy na našeho trenéra Tomáše Kohouta, který má všechno promyšlené, naplánované a vymyšlené. A jakmile jedeme podle jeho plánu, tak úspěch je na světě .

 

Vlasto: Před zápasem se hlavně motivujeme, podporujeme a taktiku nechávám na trenéra, ale jelikož jsme neustále spolu na trénincích, tak už vím i já během té přípravy, jaká bude taktika, tak jí sem tam připomenu, co bude v zápase vycházet.

 


Druhý turnaj projektu Oktagon Underground, kde se představí i Vlasto Čepo, čeká diváky již v sobotu 23. května 2020 ve 20:00 a sledovat jej můžeš díky PPV na Oktagon.tv. Pokud si chceš připomenout pravidla, podle kterých se bude bojovat, navštiv stránku organizace Oktagon MMA.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Umělá inteligence nám ukazuje, o co jsme přišli: Takto by vypadali a zněli Amy Winehouse či Kurt Cobain
2 Army of the Dead je největší zombie film tohoto roku. Zack Snyder plánuje během apokalypsy velkou loupež
3 Flegr žádá vládu, aby „propustila na svobodu“ všechny žáky testované PCR testy
4 Jake Paul čelí obvinění, že sexuálně zneužil mladou hvězdu z TikToku. Dosud mlčela, protože ji údajně přinutil podepsat smlouvu
5 FattyPillow přestane streamovat. Loučí se dočasně, hledá jinou motivaci než peníze
1 Umělá inteligence nám ukazuje, o co jsme přišli: Takto by vypadali a zněli Amy Winehouse či Kurt Cobain
2 FattyPillow přestane streamovat. Loučí se dočasně, hledá jinou motivaci než peníze
3 Flegr žádá vládu, aby „propustila na svobodu“ všechny žáky testované PCR testy
4 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
5 Jake Paul čelí obvinění, že sexuálně zneužil mladou hvězdu z TikToku. Dosud mlčela, protože ji údajně přinutil podepsat smlouvu
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
3 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
4 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
5 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
více z témy sport
Fotbalisté Juventusu v době pandemie zorganizovali ilegální party s desítkami lidí. Toto je jejich trestFotbalisté Juventusu v době pandemie zorganizovali ilegální party s desítkami lidí. Toto je jejich trest
Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahyNejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduchéDrastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché
více článků
Sponzorované články
Vildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupyVildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupy
Hygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matraceHygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matrace
Lehoučký, ale výkonný. Snadný na ovládání, ale nadupaný funkcemi. Nový dron DJI Air 2S od dnešního dne najdeš i na českém trhuLehoučký, ale výkonný. Snadný na ovládání, ale nadupaný funkcemi. Nový dron DJI Air 2S od dnešního dne najdeš i na českém trhu
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Bratrovražedná válka a ohromné knockouty. Oktagon Underground 6 byl plný nádherných zápasůBratrovražedná válka a ohromné knockouty. Oktagon Underground 6 byl plný nádherných zápasů
Česká legenda na turnaji Oktagon Underground! Podívej se na jména bojovníků těžké váhyČeská legenda na turnaji Oktagon Underground! Podívej se na jména bojovníků těžké váhy
Terminátor je zpátky. Karlos Vémola oznámil, kdy jej uvidíme zase bojovatTerminátor je zpátky. Karlos Vémola oznámil, kdy jej uvidíme zase bojovat
Knockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém styluKnockouty a kopy do hlavy. Epický turnaj Oktagon Underground odstartoval ve velkém stylu
Expl0ited a VláďaVideos zažívají na tréninku peklo. Sleduj nové video z jejich extrémně náročné přípravyExpl0ited a VláďaVideos zažívají na tréninku peklo. Sleduj nové video z jejich extrémně náročné přípravy
Nejúspěšnější česká MMA bojovnice se v kleci porve s válečnicí z Polska. Vrátí se na vítěznou vlnu?Nejúspěšnější česká MMA bojovnice se v kleci porve s válečnicí z Polska. Vrátí se na vítěznou vlnu?
Karlos Vémola jde do boje o titulový pás. „Očekávej násilí na nejvyšší úrovni,“ vzkazuje mu soupeřKarlos Vémola jde do boje o titulový pás. „Očekávej násilí na nejvyšší úrovni,“ vzkazuje mu soupeř
Tito bojovníci z Česka a Slovenska se na turnaji Oktagon Underground poperou o více než 200 000 korunTito bojovníci z Česka a Slovenska se na turnaji Oktagon Underground poperou o více než 200 000 korun
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.