Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 20. 6. 2021 svátek má Květa, Květuše

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sponzorovaný článek

Tento obsah je sponzorovaný obsah společnosti Procter & Gamble.

Co je sponzorovaný článek?

Inzerent dodal podklady ke článku, definoval, co má článek obsahovat a komunikovat, text psal na základě zadání někdo z Refresheru.

Zajímavosti

Uplatnění a zaměstnání žen v technických profesích se postupně zvyšuje

Ženy si vedou v technických profesích stále lépe. Důkazem toho je i rostoucí procento zaměstnanosti žen nejen na běžných, ale i manažerských pozicích.

Sponzorovaný obsah
10. červen 2021, 12:00 Čas čtení: 2:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Zajímavosti
0
Sponzorovaný obsah
10. červen 2021, 12:00
Čas čtení: 2:37

Uplatnění a zaměstnání žen v technických profesích se postupně zvyšuje

Ženy si vedou v technických profesích stále lépe. Důkazem toho je i rostoucí procento zaměstnanosti žen nejen na běžných, ale i manažerských pozicích.

Sponzorovaný obsah
10. červen 2021, 12:00
Čas čtení: 2:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Se stereotypy se nejčastěji setkáváme právě v pracovním světě. Pracovní pozice by se ale neměly dělit na čistě mužské nebo ženské, ale i dnes můžeš stále najít firmy, které obsazují do IT, vědeckých či technických oborů spíše muže než ženy. A to bez ohledu na jejich předchozí kariérní úspěchy či životopis. 

 

Například ženy pracující v technických či chemických odvětvích byly ještě před pár lety spíše ojedinělým jevem. Dnes se však naštěstí vše rychle mění a stereotypy či předsudky jdou do pozadí, a naopak, rovnost pohlaví do popředí.

 

Ženy jsou tak stále častěji obsazovány nejen na IT pozicích, ale také mají mnohem větší šanci uplatnit se a pracovat v odvětvích vědy, technologií, strojírenství či například matematice. Podle údajů UNESCO (UNESCO SCIENCE REPORT towards 2030) je ve světě podíl žen mezi vědci na úrovni 33,3 %. Podíl žen zastávajících seniorní pozice ve vědě v Evropě je však jen na úrovni 11 %.

 

Zdroj: Procter & Gamble

 

Skvělým příkladem trendu uplatnění žen v technickém a chemickém průmyslu je například závod Procter & Gamble Rakona v Rakovníku, kde podíl žen činí 29 %, v managementu továrny je to dokonce 37 %! Společnost Procter & Gamble nabízí v ženám celou řadu příležitostí a celosvětově vytváří se svými dodavateli a partnery pracovní místa pro další desítky tisíc žen – z celkových 95 000 zaměstnanců tvoří 45 % ženy.

 

„Společnost Procter & Gamble oslovuje svými produkty miliony žen po celém světě a dá se říci, že i díky tomu ženám rozumí. Jsme rádi, že se i při náboru potvrzuje, že se ženy nebojí náročných pracovních výzev, které náš obor s sebou nese a dokáží je velmi dobře řešit,“ říká Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace. 

 

Dokazuje to i Pavlína Pamánková, kapitálová manažerka pracující ve vedení projektové sekce pro výrobu aviváží a pracích prášků v Rakoně. Shrnuje, jaká byla její profesní dráha: „Začala jsem jako stážistka ve výrobním oddělení pracích prášků. Po roce jsem přestoupila do role projektového manažera v oddělení balení aviváží. Postupem času jsem začala také vést projekty v oddělení Jarů a nakonec i ve výrobě Jarů a aviváží. Dále jsem svoji zodpovědnost takové rozšířila o kapitálový management.“

 

A dodává, co ji na této práce baví: „Měla jsem a mám tu možnost řešit různorodé projekty včetně zavádění nových iniciativ. Své výsledky pak vidím na pultech obchodů. Naučila jsem se spoustu nových věcí o technologii výroby a balení. Multikulturní a multidisciplinární týmy přináší různé pohledy na řešení problémů v rámci projektů. Každý den je úplně jiný a každý den přichází nové výzvy, úkoly a zážitky. Nesnáším stereotyp a ten tahle práce opravdu nenabízí. Navíc vedu skvělý tím lidí, který mě obohacuje. A největší radost mám, když vidím, jak se mi před očima zdokonalují a práce je baví Stejně tak jako mě.“

 

Zdroj: Procter & Gamble

 

Kromě toho, že společnost Procter & Gamble podporuje své zaměstnankyně, aby mohly naplno rozvíjet svůj potenciál, spouští také externí projekty, jako Například Women4Business, který nyní běží v některých evropských zemích. Procter & Gamble si je vědom, že dopady koronakrize nepocítili všichni rovnoměrně a že ženy nesly břemeno ekonomických a sociálních dopadů neúměrně.

 

Podnikající ženy se musely vypořádat s nastalými obtížemi jak v ekonomické oblasti, tak v rodině. Častokrát musely sladit manažerské úkoly se soukromými a rodinnými povinnostmi. V rámci projektu Women4business se proto Procter & Gamble rozhodl podnikatelky podpořit, propojit je a pomoci jim s budování kapacit, financování a novými obchodními příležitostmi.

 

Další z iniciativ P&G je Future Female Leader, která je každoročně realizovaná v polské Lodži v největší továrně Gillette a druhém největším IT centru. Umožňuje studentkám technických oborů získat přímé zkušenosti užitečné při plánování kariéry v těchto oblastech, a to vše pod vedením manažerů a odborníků společnosti P&G.

 

„Jsem ráda, že v posledních letech roste zájem žen o kariéru v oblasti technologií nebo výroby. Vidíme, že naše programy, jako je Future Female Leaders, k tomu velmi napomáhají. Účastnice oceňují možnost poznat továrnu zevnitř, prozkoumat její inovace a technologie a kulturu založenou na rozmanitosti a inkluzi. Díky takovým programům se za posledních několik let podíl žen mezi našimi vedoucími pracovníky téměř zdvojnásobil," říká Agnieszka Adamus, personální ředitelka závodu Gillette v Lodži.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Procter & Gamble
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 5 minutami
Vraždící sršně odtrhávají včelám hlavy. Američtí vědci našli první kus agresivního hmyzu v tomto roce.
před 2 hodinami
Demi Lovato říkají, že si jejich rodina na oslovování „oni“ zvykla. Chápou ale, že to pro některé lidi může být těžké.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.