Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je PR zpráva společnosti Evisions.
7. července 2021 18:20
Čas čtení 0:59

Na drobnější domácí rekonstrukce není potřeba architekt

Na drobnější domácí rekonstrukce není potřeba architekt
Zdroj: Pixabay/volně k užití/CC0
KULTURA
Uložit Uložené

Plánujete malé domácí úpravy? K drobnějším rekonstrukcím nemusíte hned zvát architekta. Poradíme vám, na co si dát pozor, abyste základní práce zvládli sami.

  1. Promyslete si rozpočet

Ceny stavebního materiálu jdou v posledních měsících nahoru, proto si před začátkem rekonstrukce dobře promyslete rozpočet. 

Nemáte-li představu o tom, kolik co stojí, vyrazte na průzkum do stavebnin. Pokud vám finanční možnosti rekonstrukci zatím neumožňují, raději ji odložte. Nákup nekvalitního materiálu kvůli minimalizaci nákladů by se vám nemusel vyplatit. 

  1. Co chcete vylepšit?

Když už se pouštíte do rekonstrukce, předem si ujasněte, co všechno chcete vylepšit. Vymaňte se z vlivu nejmodernějších trendů a skutečně se zaměřte na lidi, kteří v domě či bytě žijí. Nevyhovuje jim rozmístění nábytku? Nebo se snad dveře otvírají na špatnou stranu? Rekonstrukce vám dává možnost vyřešit všechny nedostatky najednou. Stačí je zahrnout do projektu. 

  1. Plánujte do detailů

Ať už předěláváte obývací pokoj, ložnici, nebo jen koupelnu, je dobré si vše dopředu naplánovat. Zvlášť pokud nemáte dostatek financí a potřebné vybavení hodláte dokupovat postupně, bude se vám jasný plán hodit. 

  1. Změřte to raději dvakrát

„Dvakrát měř, jednou řež“ se neříká nadarmo. I jeden centimetr vám může někdy pěkně zavařit. Až skončíte s plánováním, raději vše ještě jednou přeměřte. To platí dvojnásob, pokud plánujete něco řezat, lepit nebo vrtat.

Kromě tužky a papíru se nebojte vzít do ruky obyčejnou křídu a na podlahu v pokoji si namalujte rozložení nábytku, a to v reálné velikosti. Mnohem lépe tak uvidíte, kolik místa vám zbývá, nebo naopak chybí.

  1. Příprava je základ

Na začátku každého dne, ještě než se pustíte do práce, se ujistěte, že vám nic nechybí. Neustálé návštěvy stavebnin kvůli dokupování maličkostí vás budou jen okrádat o drahocenný čas.

Domů
Sdílet
Diskuse