Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. srpna 2021 10:27
Čas čtení 1:09
Ondřej Jarůšek

Bartoš „vzpomínal“ na to, jak se pral s Krpálkem. Byla to zkreslená vzpomínka, spletl jsem se, vysvětluje šéf Pirátů

Bartoš „vzpomínal“ na to, jak se pral s Krpálkem. Byla to zkreslená vzpomínka, spletl jsem se, vysvětluje šéf Pirátů
Zdroj: Česká pirátská strana
NEWS ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA
Uložit Uložené

Šéf Pirátů se kvůli tomu stal terčem vtipů a posměšků. Do předsedy České pirátské strany si nepřímo rýpl například bývalý politik Miroslav Kalousek.

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš ve videu, kde gratuloval českým olympionikům, uvedl, že se kdysi pral s nejúspěšnějším českým judistou Lukášem Krpálkem. Dojít k tomu podle něj mělo v „mladších žácích“. Po kritice však Bartoš video odstranil. Mezi Krpálkem a Bartošem je totiž rozdíl více než 10 let, nemohli proto patřit do stejné věkové skupiny. Lidé proto začali šéfa Pirátů obviňovat ze lži.

Doporučeno
Překoná Česko historický rekord v počtu získaných medailí? Podívej se, jak si stojíme v porovnání s ostatními zeměmi Překoná Česko historický rekord v počtu získaných medailí? Podívej se, jak si stojíme v porovnání s ostatními zeměmi 30. července 2021 15:01

Bartoš následně svá slova uvedl na míru s tím, že se jednalo o „zkreslenou vzpomínku“, nikoliv o záměrnou lež. Pro deník Echo24 Bartoš přiznal, že se spletl a vysvětlil, proč k tomuto výroku vlastně došlo. Objasnění celé situace prý zaslal i samotnému Krpálkovi.

„Někdy v letech 2015-16, když jsem začal zase cvičit, zúčastnil jsem se náhodou čtvrtečního otevřeného randori na Folimance. Pamatuji si, že někdo tam prohlásil: ,Čus předsedo, vzpomínáš, jak jsme se škrtili v mladších žacích?' což je cca 30 let do historie.
No a já jsem byl tehdy přesvědčen, že to byl Lukáš Krpálek. Nebylo to tak, zkreslená vzpomínka mi ale zůstala a v minulých dnech jsem ji nevhodně použil. Video jsem samozřejmě ihned stáhl,“ řekl Bartoš.

Doporučeno
SPD by se spíše mělo jmenovat totalita a přímá diktatura, říká bývalý člen hnutí Robert Vašíček (Rozhovor) SPD by se spíše mělo jmenovat totalita a přímá diktatura, říká bývalý člen hnutí Robert Vašíček (Rozhovor) 27. července 2021 8:59

Šéf Pirátů se však nyní kvůli tomu stal terčem vtipů a posměšků. Do předsedy České pirátské strany si nepřímo rýpl například bývalý politik Miroslav Kalousek ve svém tweetu, v němž poblahopřál tenistce Markétě Vondroušové ke stříbrné medaili.

„Stříbrná medaile Markéty Vondroušové je fantastický úspěch, blahopřeji. Není to pro mě žádné překvapení. Takový úspěch jsem Markétě už předpovídal, když jsem s ní sváděl třísetové bitvy v mladších žákyních,“ napsal Kalousek.

Domů
Sdílet
Diskuse