Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. srpna 2021 8:08
Čas čtení 0:38
Tereza Šnajdrová

Na podvozku amerického letadla, které v neděli odletělo z Kábulu, byly nalezeny ostatky lidských těl

Na podvozku amerického letadla, které v neděli odletělo z Kábulu, byly nalezeny ostatky lidských těl
Zdroj: Unsplash/Kevin Woblick/volně k užití (ilustrační obrázek)
NEWS TÁLIBÁN
Uložit Uložené

Tragickou nehodou se bude nyní zabývat americké národní letectvo.

Celý svět obletělo v neděli večer video zachycující zoufalé Afghánce, kteří prchají ze země a v obavě o svůj život se snaží odletět na kolech vládních letounů. Jedním z nich bylo americké vojenské nákladní letadlo C-17, na jehož podvozku se po přistání našly lidské ostatky, informuje The New York Times.

Doporučeno
VIDEO: Zoufalí Afghánci se ze země snažili odletět na kolech letadla, spadli z několikakilometrové výšky VIDEO: Zoufalí Afghánci se ze země snažili odletět na kolech letadla, spadli z několikakilometrové výšky 16. srpna 2021 15:06

Nedělní situace na letišti v Kábulu byla chaotická. Několik tisíců Afghánců se snažilo dostat pryč ze země, za což někteří z nich zaplatili právě životem. Vyděšení lidé pobíhali po přistávací draze, snažili se dostat do odlétajících letadel a ti nejodvážnější se dokonce rozhodli odcestovat na kolech či křídlech letounů.

Domů
Sdílet
Diskuse