Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 25. 6. 2022 svátek má Ivan

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti - Krimi

Zavražděné tělo youtuberky Gabby Petito už našli, ale její snoubenec je nezvěstný. Měsíce žil v divočině, přežil by v močálech?

Po Brianu Laundriem se slehla zem a nikdo nedokáže zjistit, kam po návratu z osudného tragického výletu v amerických národních parcích zmizel.

Adam Novosad
28. září 2021, 8:30 Čas čtení: 4:49
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Zavražděné tělo youtuberky Gabby Petito už našli, ale její snoubenec je nezvěstný. Měsíce žil v divočině, přežil by v močálech?
Zdroj: Getty Images/Ross Mantle
Zajímavosti - Krimi
0
Adam Novosad
28. září 2021, 8:30
Čas čtení: 4:49

Zavražděné tělo youtuberky Gabby Petito už našli, ale její snoubenec je nezvěstný. Měsíce žil v divočině, přežil by v močálech?

Po Brianu Laundriem se slehla zem a nikdo nedokáže zjistit, kam po návratu z osudného tragického výletu v amerických národních parcích zmizel.

Adam Novosad
28. září 2021, 8:30
Čas čtení: 4:49
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Zavražděné tělo youtuberky Gabby Petito už našli, ale její snoubenec je nezvěstný. Měsíce žil v divočině, přežil by v močálech?
Zdroj: Getty Images/Ross Mantle
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

„Vždy věděl, co chtěl, kdy to chtěl a našel způsob, jak to dostat. Ne násilím, ale pokud nechtěl, aby Gabby cokoli udělala, tak uměl najít způsob, jak jí v tom zabránit,“ dozvěděla se veřejnost o vztahu youtuberky Gabby Petito a jejího přítele Briana Laundrieho až poté, co americká FBI našla 19. září v národním parku Grand Teton její mrtvé tělo.

 

Tragický příběh mladého páru, teprve 22leté Gabby a 23letého Briana, už obletěl celý svět. Stále neznáme přesnou příčinu smrti, víme pouze to, že ji způsobilo cizí zavinění a Brian zůstává nezvěstný. Případ se vyvíjí každým dnem.

 

V tomto článku si přečteš:
  • Co rozrušené Gabby vyprávěla rangerka, která s ní strávila více než hodinu.
  • Proč jí rangerka řekla, že její vztah jeví známky toxicity a měla by odejít.
  • Jak žil Brian Laundrie o samotě v opuštěné divočině Apalačských vrchů.
  • Proč nejlepší kamarádka youtuberky věří, že by Brian přežil v divočině.
  • Jaký incident se odehrál v restauraci zřejmě jen pár hodin před její smrtí.
  • Co obsahovala SMS od Gabby pro její matku, kterou už nemusela psát ona.
  • Jak si Brian před odchodem z domu nevzal mobil, klíče ani peněženku.
  • Z jakého skutku, kterého se dopustil po její smrti, už FBI Briana obvinila.

 

 

Co se dělo v posledních dnech, dokud Gabby žila?

Na povrch pronikají detaily z posledních dnů, když měli kolemjdoucí šanci vidět Gabby i Briana naživu. Více než hodinové video zachycující policejní kontrolu bílé dodávky, v níž dvojice cestovala napříč Spojenými státy americkými, už viděl každý, kdo se o případ zajímá, ale nyní promluvila rangerka z národního parku, která zasahovala přímo na místě ve spolupráci s policií.

 

Melissa Hulls strávila s Gabby Petito více než hodinu a půl, zatímco policisté uklidňovali Briana a snažili se vymyslet způsob, jak konflikt urovnat. Rangerka Hulls v interview potvrdila, že celý konflikt vypadal z nezaujatého pohledu jako eskalace problémů v toxickém vztahu, což podle vlastních slov řekla i Gabby.

 

„Naznačovala jsem jí, jestli svůj vztah nechce přehodnotit, vyptávala jsem se jí, jestli je ve vztahu s ním šťastná, a vlastně jsem jí říkala, že právě tato chvíle by mohla být její šancí najít novou cestu v životě,“ konstatuje s odstupem času Hulls.

 

Dvojice nakonec na popud policistů strávila noc odděleně, Gabby spala v dodávce a Brian v hotelu, ale krátká terapie od policistů a rangerky zřejmě nefungovala tak, jak si představovali.

 

 

Brian žil měsíce o samotě v divočině, pokud se skrývá, dokáže přežít

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3635 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 9 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

Z ničeho nic se ke vztahu Gabby a Briana v rozhovoru pro Daily Mail vyjádřila i její blízká kamarádka Rose Davis. V novinách vyprávěla o tom, jak se jí Brian do jisté míry od počátku vztahu nezamlouval, ale navenek nic nenasvědčovalo tomu, že by nebyl charismatický, pozorný a galantní.

 

„Navenek je velmi charismatický, takže vypadá jako milující partner. Věřím tomu, že když jejich vztah postupoval, stával se stále problematičtějším. Vypadalo to, jakoby se objevovalo víc a víc hádek a jemu se nezdálo nic, co udělala,“ říká Rose v interview.

 

Nikdo ovšem nevěděl, že Brian Laundrie v minulosti strávil dlouhé měsíce v divočině v Apalačských horách. Napříč východoamerickým pohořím vede populární turistická stezka, která se sice příliš nevzdaluje od civilizace, ale pokud člověk chce, může se rychle schválně nebo nechtěně ztratit uprostřed lesů.

 

„Je venku v divočině, slibuji vám to. Je tam. Opravdu je. Pokud je živý, tak je někde venku a kempuje. Celé měsíce žil sám v Apalačských horách,“ prohlásila v rozhovoru Rose, na základě čehož začala polemika o tom, zda by byl Brian opravdu schopný přežít o samotě bez zásob jídla a vody někde ve floridské divočině.

 

Z restaurace vybíhal rozzlobený, když Gabby plakala

Gabby s Brianem netrávili své poslední dny výlučně mimo civilizaci. Dne 27. srpna se zašli najíst do restaurace The Merry Piglets Tex-Mex ve městě Jackson ve státě Wyoming, kde leží i národní park Grand Teton, ve kterém nakonec FBI našla youtuberčino mrtvé tělo.

 

Na společné večeři v restauraci by nebylo nic zvláštního, kdyby Brian nezpůsobil scénu, která zaujala více návštěvníků sedících u okolních stolů, píše CNN. Mladá dvojice upoutala pozornost Niny Angelo, která v restauraci seděla se svým přítelem a pozorovala, jak Gabby začíná plakat, zatímco Brian vybíhal ven z podniku a osopil se na zaměstnance.

 

Samotná restaurace se k incidentu odmítla vyjádřit a oznámila, že nedisponuje žádným záznamem z bezpečnostních kamer, který by mohl objasnit, proč se dvojice pohádala, a tak se veřejnost musí spoléhat pouze na svědectví přítomných hostů.

 

 

Byla Gabby Petito zavražděna už 27. srpna?

V tento den různé teorie šířící se internetovými fóry spekulují, že mohlo dojít k vážnému konfliktu. Odhady hovořily o tom, že pokud se Brian stihl vrátit na Floridu 1. září, a tedy potřeboval dva nebo tři dny na jízdu autem napříč Amerikou, konflikt s Gabby se musel odehrát mezi 27. až 28. srpnem.

 

Olej do ohně této teorie přilila matka samotné Gabby, která policii vysvětlila, že 27. srpna dostala od své dcery podezřelou zprávu, uvádí CNN. V ní youtuberka napsala: „Můžeš prosím pomoci Stanovi, mám od něj kopu vzkazů a zmeškaných hovorů.“ Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby podle Gabbyiny matky youtuberka svého dědu Stana nikdy v životě nenazvala křestním jménem.

 

Matka si proto myslí, že se už 27. srpna její dceři mohlo stát něco, co jí zabránilo ve vzájemné komunikaci, a podezírá právě Briana, že jí vzal telefon a snažil se chvíli předstírat její identitu.

 

Z domu odešel bez mobilu a peněženky

Brian se po návratu domů z Wyomingu, kde zřejmě nechal Gabby napospas osudu, ztratil 14. září, ale jeho rodiče čekali až do 17. září, než ho nahlásili na policii jako pohřešovanou osobu. Mezitím se prý po návratu 1. září se svými rodiči vydal na krátký výlet, na Floridě ho v domě rodičů údajně viděli sousedé, ale nakonec z domova odešel bez klíčů, peněženky i mobilního telefonu, informuje CNN.

 

Na základě tvrzení rodičů a získaných důkazů se Laundrie zřejmě vydal do přírodní rezervace Carlton Reserve jen pár desítek kilometrů od domova, ale navzdory intenzivnímu pátrání bezpečnostních složek se ho dodnes nepodařilo najít. Nepomohly ani pátračské skupiny na zemi, letecké prohledávání okolí či kamery schopné zaznamenávat tepelné stopy.

 

 

Dva týdny v té rezervaci nepřežije nikdo, říká statkář

Příslušníci FBI proto plánují intenzivní pátrání v Carlton Reserve odvolat a budoucí pátrání soustředit výhradně na základě nových důkazů a stop, které by potvrzovaly, že se Brian Laundrie může v přírodní rezervaci nacházet.

 

Místní majitel ranche Alan McEwen, který u rezervace žije více než 30 let, však pochybuje, že se v ní Brian nachází nebo že by existovala šance v ní přežít, uvádí The Independent.

„V těchto lesích jsem byl celý svůj život. Hodně jsem se v nich naučil a vím jednu věc — nikdo tam sám nepřežije dva týdny,“ varoval McEwen.

 

Agenti FBI mezitím opakovaně prohledali příbytek rodičů Briana Laundrieho, kde do osudného výletu žil Brian v dodávce společně s Gabby.

 

Nevíme, jaké stopy zajistili, ale Brian má momentálně na krku obvinění z trestného činu podvodu s debetní kartou, ze které údajně už v době, kdy byla Gabby mrtvá, vybral kolem tisíce dolarů. Díky zatykači tak FBI mohla zintenzivnit pátrání i domovní prohlídky.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: independent.co.ukNáhledový obrázek: Gabby Petito
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít