Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. října 2021 14:04
Čas čtení 2:06
Vojtěch Vanda

Braňme naše děti! Sparta vydala prohlášení k dětským fanouškům, kteří byli kvůli bučení obviněni z rasismu

Braňme naše děti! Sparta vydala prohlášení k dětským fanouškům, kteří byli kvůli bučení obviněni z rasismu
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
SPORT
Uložit Uložené

Fotbalovému celku Sparta Praha se nelíbila kritika osob na sociálních sítích, které tvrdily, že se děti během včerejšího zápasu proti Rangers chovaly rasisticky. Klub vydal prohlášení, ve kterém zkritizoval chování právníka Aamera Anwara.

„Braňme naše děti!“ vyzývá fotbalový klub Sparta Praha celou fotbalovou společnost poté, co viděla reakce lidí na internetu, kteří osočili z rasismu deset tisíc malých dětí kvůli bučení při včerejším zápase s Rangers FC„Urážení dětí v online prostoru i v médiích je neakceptovatelné, zoufalé a směšné,“ odsoudil klub jednání lidí a zejména právníka Aamera Anwara, jenž kritizoval nejhlasitěji.

Doporučeno
Právník Glena Kamary měl problém i s dětmi na stadionu Sparty. Pokračovaly v urážkách, je to hanebné, komentoval Právník Glena Kamary měl problém i s dětmi na stadionu Sparty. Pokračovaly v urážkách, je to hanebné, komentoval 1. října 2021 8:15

„Doufal jsem, že uzavření stadionu pro sparťanské fanoušky poté, co rasisticky uráželi hráče Monaka Tchouaméniho, a jejich nahrazení deseti tisíci dětmi bude znamenat, že Glen Kamara a ostatní hráči tmavé pleti z Rangers FC nebudou muset čelit rasismu,“ uvedl právník Glena Kamary Aamer Anwar, jenž měl hájit hráče, který byl údajně v minulé sezóně během osmifinálového zápasu Evropské ligy proti Slavii Praha počastován rasistickou urážkou od Ondřeje Kúdely.

Domů
Sdílet
Diskuse