Li Ťing-weje prodali ve čtyřech letech obchodníci s lidmi.
Muž v Číně se po více než třiceti letech od svého unesení setkal se svou biologickou matkou. Pomohla mu k tomu ručně kreslená mapa rodné vesnice, kterou umístil na internet.
Dnes sedmatřicetiletému Li Jing-wejovi byly jen čtyři roky, když ho unesli obchodníci s lidmi. Prodali ho lidem, kteří toužili po synovi. Li věděl, že byl jako dítě unesen, nepamatoval si ale jména svých rodičů, ani své původní jméno.
Ve snaze najít svou rodinu se rozhodl nakreslit mapu svého rodného města a umístit ji na internet. „Jsem dítě, které hledá svůj domov. Do provincie Che-nan mě odvezl holohlavý soused kolem roku 1989, když mi byly asi čtyři roky. Toto je mapa mé domovské oblasti, kterou jsem nakreslil zpaměti,“ říká Li na videu, které zveřejnil 24. prosince na síti Douyin, čínské verzi TikToku.
Jeho příspěvek se stal virálním. S pomocí úřadů se zjistilo, že jeho biologická matka žije v Zhaotongu, horském městě vzdáleném asi 2 tisíce kilometrů od toho, kam byl Li jako chlapec prodán. Trvalo to jen pár dní, 1. ledna se s matkou po více než třiceti letech setkali. Mužův otec už nežije.
Únosy dětí nejsou v Číně ničím neobvyklým. Vzhledem k tomu, že synové byli v tradiční čínské kultuře upřednostňováni, mnoho jich bylo uneseno a na černém trhu prodáváno rodičům, kteří si přáli syna. Problematiku ještě umocnila politika jednoho dítěte.
Li se inspiroval konkrétním případem z prosince loňského roku, kdy muž jménem Sun Haiyang našel svého syna po čtrnácti letech.