Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. dubna 2022 11:30
Čas čtení 6:19
Tereza Šnajdrová

Nedokážu si představit, že bych šel do společnosti oblečený jako muž. Za mužský charakter jsem ale rád, říká Jan Šimša (Rozhovor)

Nedokážu si představit, že bych šel do společnosti oblečený jako muž. Za mužský charakter jsem ale rád, říká Jan Šimša (Rozhovor)
Zdroj: se souhlasem Jana Šimši
OSOBNOSTI
Uložit Uložené

S Janem Šimšou o jeho inspirativní cestě za vysněnou vizáží, plastických operacích i o tom, jací lidé jej sledují na sociálních sítích a jak se vypořádává s hejtem.

Jan Šimša byl dříve krátkovlasý kluk, kterého okouzlil ženský styl, třpytky a růžová barva. Ve 23 letech proto začal s proměnou ve svůj vysněný ideál krásy a jak se zdá, daří se mu to. Dnes má Jan nové rty, prsa, několik výplní v obličeji, ale zde jeho cesta nekončí. Společně jsme si povídali o tom, jaké další operace má Jan v plánu, kolik peněz už do své proměny investoval, ale také o tom, jak na něj reagují lidé na ulici. Mladý muž si jde za svým snem a nenechá se odradit ani názory okolí.

Doporučeno
Manželé Vlasta s Michaelou nosí oba dámské šaty. Důležitá je pro ně svoboda a radost ze života (Rozhovor) Manželé Vlasta s Michaelou nosí oba dámské šaty. Důležitá je pro ně svoboda a radost ze života (Rozhovor) 16. září 2021 18:35

Honzo, vzpomeneš si na okamžik, kdy sis uvědomil, že se cítíš jinak?

Přesně si pamatuji ten den, kdy to začalo, ale nebyl to pocit, že se cítím jinak, jenom jsem si uvědomil, že se mi líbí něco, co se jiným klukům nelíbí. To, že chci vypadat jinak, jsem si ale uvědomil až o 10 let později.

Jan Šimša
Zdroj: se souhlasem Jana Šimši

V kolika letech jsi začal se svojí proměnou?

S proměnou jako takovou jsem začal, když mi bylo tuším 23 let. Tehdy jsem se hecl, přebarvil jsem se z hnědých vlasů na blond a začal jsem měnit i to, jak vypadám. Ženské oblečení jsem však nosil už zhruba od 18 let. Hodně se mi to líbilo už dřív, ale styděl jsem se, takže jsem dámské šaty nosil pouze doma a hecovat jsem se začal až krátce před maturitou.

Kdybych si měl brát názor každého k srdci, tak se z toho zblázním

Jak se ti podařilo odbourat stud a hodit za hlavu to, co si o tobě kdo myslí?

Byl to dlouhý proces, během kterého jsem si uvědomil, že názor ostatních je jejich názor a netýká se mě. Kdybych si měl brát názor každého k srdci, tak se z toho zblázním. Ano, můžu brát v potaz názory svých blízkých, od těch nejbližších, kteří mě znají osobně, ale ne od lidí, kteří mě vůbec neznají. Když potkám někoho na ulici a on na mě má určitý názor, tak je to jeho názor, ale tím to pro mě končí.
 
A další důležitá věc je, že ne každý, kdo se za mnou otočí, je hejtr. Říkám si, že i já bych se za sebou otočil, protože bych si v úžasu řekl „ty vole, wow“. Když si tohle člověk uvědomí, že ne každý, kdo se na něj dívá to myslí špatně, tak se hned žije lépe.

Jan Šimša
Zdroj: se souhlasem Jana Šimši

Co byl první zákrok, který jsi podstoupil?

Začal jsem pusou, jako každá holka (smích). Mezi první úpravy patřilo také obočí a pár maličkostí, ale tehdy to u mě bylo v katastrofálním stavu, byl jsem krátkovlasý kluk, který si nechal píchat pusu nebo si udělal řasy, takže to vypadalo dost… zajímavě.

Na první pohled je zřejmé, že máš zvětšená prsa a rty. Jaké další operace máš za sebou?

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 112764 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Proč se Jan rozhodl začít s proměnou
  • Jaké operace již podstoupil a kolik peněz do nich investoval
  • Zda se nebojí zdravotních komplikací
  • Jaké zákroky jej ještě čekají a co je jeho cílem
  • Proč nechce přijít o svoji mužnost
Domů
Sdílet
Diskuse