Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Zajímavosti - Česko

Policie sdílela velikonoční video, kde ochranka „omylem“ zbila koledníky. Po pár hodinách jej smazala

Vtipné, nebo ne? Policie sdílelo velikonoční přání, které se setkalo s rozporuplnými reakcemi.

Vojtěch Vanda
16. 4. 2022 17:53 Čas čtení: 1:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Policie sdílela velikonoční video, kde ochranka „omylem“ zbila koledníky.  Po pár hodinách jej smazala
Zdroj: Policie ČR
Zajímavosti - Česko
0
Vojtěch Vanda
16. 4. 2022 17:53
Čas čtení: 1:48

Policie sdílela velikonoční video, kde ochranka „omylem“ zbila koledníky. Po pár hodinách jej smazala

Vtipné, nebo ne? Policie sdílelo velikonoční přání, které se setkalo s rozporuplnými reakcemi.

Vojtěch Vanda
16. duben 2022, 17:53
Čas čtení: 1:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Policie sdílela velikonoční video, kde ochranka „omylem“ zbila koledníky.  Po pár hodinách jej smazala
Zdroj: Policie ČR

Aktualizace 16. 4., 18:22: Policie České republiky poslala všem svým sledujícím přání k Velikonocům formou videa. V něm muž jakožto člen Ochranné služby PČR zbil na náměstí partu koledníků, která se snaží dostat s pomlázkou k ženě, kterou chrání. Video, které se objevilo na internetu v sobotu, se setkalo u veřejnosti s rozporuplnými reakcemi. Policisté video nejprve sdíleli na sociální sítě, posléze jej smazali jak z Twitteru, tak z Facebooku i z YouTube.

Ději velikonočního přání byl poměrně jednoduchý a skoro beze slov. Projíždějící auto s důležitou osobou zastaví na jednom z českých náměstí, kde vystoupí žena s ochrankou. Ta je nicméně zaregistrována partou koledníků, kteří chtějí dostat výslužku pomocí svých pomlázek.

 

Když se rozhodnou k žene přiblížit, zbystří ochranka, která pomocí blíže nespecifikovaného bojového umění zpacifikuje všechny koledníky na hromadu. Nic netušící hlídaná žena následně bodyguarda okřikne, jelikož se nejedná o nebezpečné útočníky, ale koledníky. Proto je ochránce zvedne ze země a všichni dohromady si připijí.

 

Policie, včetně vedoucí odboru komunikace a vnějších vztahů Kateřiny Rendlové, video sdílela na Twitteru. Po nějaké době jej však vymazalo. Na této síti na něj reagoval akorát novinář Václav Moravec, který sdílel link z YouTube. „Snad je Policie ČR v lepším stavu, než naznačuje její velikonoční přání?“ vznesl řečnickou otázku.

 

Na Facebooku nicméně video zůstalo a jak bylo vidno z komentářů, nešlo vždy o kladné reakce. Ty, které video měly za recesi a vtipné přání, vyvažovaly naopak komentáře, které měly video za „trapné“ a „stupidní“. „Koukám, že se na náměstí v Mělníku natáčí hodně. Že by upoutávka na nový Kameňák?“ zeptal se jeden z reagujících. „Co tím chce policie říct? Že vidí a bojuje s nebezpečím tam, kde není?“ napsal komentář zase jeden z uživatelů Twitteru.

 

Důvod, proč policie video z Twitteru smazalo, se REFRESHER pokusil zjistit. Policisté nicméně do vydání článku neodpověděli. Po vydání článku smazala policie video jak z Facebooku, kde získalo více než 1500 reakcí, tak i z YouTube.

Kontroverzní Vánoce

Český internet řešil jeden z příspěvků policie na sociálních sítích i na Vánoce. Výkonná ředitelka spolku Konsent Johanna Nejedlová tehdy upozornila na story na Instagramu, kde dvě policistky stály u pečení s válečkem a moučnými otisky rukou na hýždích. Nejedlové se nelíbilo stereotypní sexistické zachycení situace, které vychází zejména z mužské představivosti.

 

„Večery trávíme polštářovými bitvami ve spodním prádle. Pokud se zrovna nepoléváme vodou v bílých tričkách,“ napsala tehdy na Twitter. REFRESHER tehdy požádal policii o vyjádření. 

 

„Rozhodně to za sexistickou záležitost nepovažujeme. Kolegyně nám to samy zaslaly,“ okomentoval příspěvek vedoucí oddělení tisku policie Ondřej Moravčík. „Náš Instagram je dlouhodobě považován za jeden z nejlepších účtů státní správy a za uvolněnou atmosféru a komentáře jsme byli dokonce oceněni. Považujeme to za naprosto standardní formu komunikace. Byl to spíš příjemný vánoční žertík,“ dodal.

Upozornit na chybu. Pokud spatřuješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: youtube.comNáhledový obrázek: Policie ČR
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.