Jeannette DePalma se narodila 3. srpna 1956 a spolu se svojí rodinou žila na předměstí New Jersey v městské čtvrti Springfield Township. Dívka se narodila do dobrých poměrů, její rodina patřila do vyšší střední třídy, žila v krásném domě, ze kterého bylo vidět až na Manhattan, ale zároveň byl daleko od centra, kde často docházelo k porušování zákona. Springfield Township bylo bezpečné místo, ve kterém kriminalita takřka neexistovala a DePalmovi v něm spokojeně žili až do roku 1972. Své děti vedli ke křesťanství, neřešili žádné problémy, ale to se již zanedlouho změnilo.
Dne 3. srpna 1972 Jeannette oslavila svoje 16. narozeniny, a ačkoliv se jednalo o velmi skromnou oslavu, mladou dívku na party stejně neužilo. O čtyři dny později pak Jeannette chtěla navštívit svoji kamarádku, o čemž také informovala svoji matku, která jí dala svolení a nic tak nebránilo tomu, aby se dívka jala na cestu na vlakové nádraží, kde měla nasednout do vlakové soupravy a odjet.
Ke své kamarádce však Jeannette údajně již nikdy nedorazila, a když se ani dlouhé hodiny neozývala své matce, rodina ji nahlásila jako pohřešovanou. Po nebohé dceři nebylo ani stopy a DePalmovi se začali obávat nejhoršího…
Po zmizelé Jeannette pátralo celé městečko a jeho nejhorší obavy se naplnily 19. září 1972, kdy se pes jednoho z tamních obyvatel vrátil z nedalekého parku s lidskou rukou v puse. Majitel čtyřnohého nálezce ihned zalarmoval policii. „Odvedl mě k zadním dveřím svého bytu a podal mi namodralý sáček, v němž byla ruka ženy. Levá dolní paže. Na nehtech měla bělavý lak na nehty,“ popsal detektiv J. Schwerdt, který následně povolal do akce psovody a jen po pár hodinách přijímal hlášení o hrůzném nálezu.
V části lomu Houdaille, kterému se také přezdívalo Ďáblovy zuby, bylo nalezeno tělo. To mělo ležet obličejem dolů a údajně bylo obklopeno dřevěnými kříži, kládami umístěnými do tvaru rakve a v jedné z provizorních rakví měl být dokonce pentagram a další okultní předměty. Tělo zavražděné bylo plně oblečené a když mu detektivové sundali svrchní díly, zjistili, že se tělo již plně rozkládá a bude náročné zjistit, kdo je touto obětí.
Vyšetřovatelé proto z těla vyjmuli zuby a zaslali je do laboratoře, kde byly oficiálně potvrzeny strašlivé domněnky. Tělo patřilo šestnáctileté Jeannette DePalma, která se ztratila 7. září 1972. Nálezu se ihned chytla média a dříve klidné městečko se začalo hemžit milovníky záhad a amatérskými detektivy, které fascinovalo především místo, na kterém byla mladá dívka nalezena. To později vedlo k mnoha spekulacím, přičemž tou nejznámější je, že se Jeannette stala obětí satanistické skupiny.
Mladá dívka se stala obětí satanistického rituálu, obávala se veřejnost i média
Veřejnost byla hrůznou vraždou šokována. Tzv. satanistická panika sice přišla až v 80. letech, ale už o 10 let dříve mnohé fascinovalo vydání Satanské bible Antona Szandora LaVeye, hororový snímek Rosemary má děťátko nebo sériový vrah Charles Manson, který vedl svoji vlastní sektu. Tamní obyvatelé se proto obávali, že do americké kultury prostupuje satanismus, a nebyli jediní.
Tomu, že se Jeannette stala obětí satanistického rituálu, uvěřila i její rodina, která byla úzce spjatá s vírou, ale také policisté, kteří případ vyšetřovali. Vyšetřovatelé si k rozluštění případu dokonce přizvali čarodějnici, která jim měla pomoci a měla najít spojitost mezi vraždou a neopohany z nedaleké rezervace Watchung. Ani pomoc čarodějnice však žádné výsledky nepřinesla a ve společnosti začalo vznikat čím dál více spekulací o tom, kdo Jeannette doopravdy zabil.
Titulky médií po celých Spojených státech zatím hlásaly, že se „krásná mladá dívka stala obětí satanismu,“ nebo že „tamní úřady odmítají záhadnou smrt komentovat, ale informované zdroje potvrzují, že jsou do smrti mladé Jeannette zapojeni dospívající satanističtí uctívači.“ Veřejnost žádala, aby veškeré knihy o okultismu skončily pod zámkem, což by mohlo zabránit vzniku dalších satanistických sekt a panice nepřispěl ani článek, který vydal zpravodaj New York Dialy News.
Ten totiž udělal rozhovor s reverendem Jamesem Tatem, který několikrát zdůraznil, že „nebohou Jeannette zabili Ďáblovi učedníci, protož se snažila šířit dobré slovo o Ježíši Kristu.“ Mladá dívka byla podle reverenda velmi zbožná, s přáteli o Bohu často mluvila a osudným se jí stalo to, že o Kristově moci hovořila také s pohany. „Vyvstal jejich fanatismus a zabili ji,“ řekl v rozhovoru James Tate.
Na záhadné vraždě se chtěl každý trochu přiživit, a tak městečkem začaly kolovat nejrůznější „pravdivé“ příběhy. „Můj strýc pracoval jako policista. V den, kdy bylo nalezeno tělo zesnulé, přišel můj strýc za matkou a varoval ji, aby už do lomu nechodila. Kolem těla prý byly na stromech vyryté šipky, které detektivy přivedly až na místo činu. Všude kolem jejího těla byla mrtvá zvířata přivázaná ke stromům provázkem a některá ve sklenicích. Krátce poté se objevily zprávy o mrzačení a věšení zvířat stejným způsobem v rezervaci Watchung, která je také velmi blízko místa činu,“ uvedl jeden z Jeannettiných spolužáků.
Co se skutečně stalo Jeannette DePalma? Pravdu se pravděpodobně nikdy nedozvíme
To, co se mladé dívce skutečně stalo, se již pravděpodobně nikdy nedozvíme. Jedna z teorií například hovořila o tom, že Jeannette DePalma byla zotavující se narkomanka, která se nešťastnou náhodou předávkovala, když byla venku se svými přáteli. Ti se měli její smrti zaleknout a její tělo měli pohodit ve starém lomu s tím, že se již nikdy nenajde.
Podle jiné teorii Jeannette zabil stejný muž, který zavraždil také Mary Ann Pryor a Lorraine Kelly. Těla těchto dvou dívek byla nalezena v roce 1974 v hustě zalesněných oblastech, stejně jako tělo Jeannette DePalmy. Spojitost mezi vraždami však nikdy prokázána nebyla.
Nejrozšířenějším a zároveň nejuvěřitelnějším příběhem je pak právě ten, že Jeannette zabili během satanistického rituálu. Vyšetřující detektiv měl navíc celou vraždu krýt, neboť i on sám měl být členem vraždící sekty. Ani s touto teorií se však veřejnost nesmířila a po vrahovi mladé dívky pátrá dodnes.
Ani rok 2021 nepřinesl rozřešení hrůzné vraždy
Pátrání je nyní ještě těžší než kdy dřív. Většina důkazů byla totiž údajně zničena během hurikánu Floyd, ale ani to nezastavilo spisovatele Jesse Pollacka a jeho editora Marka Morona, aby po vrahovi mladé dívky pátrali i dnes. Případem se tito dva pánové zabývají od 90. let až doposud a vraždě Jeannette DePalmy věnovali také knihu Smrt v ďáblových zubech.
Právě Pollack pak kolem roku 2021 konečně získal kopii případu a spojil se dokonce i s Jeannettiným synovcem Rayem, aby se společně vydali hledat pravdu. Z fotografií, které úřady dlouho zapíraly, je zřejmé, že kolem těla zesnulé nebyly žádné okultní předměty, rakve, ani pentagramy. Chybí na nich také jakékoli zvířecí oběti, šipky ve stromech či satanistický oltář a amatérští vyšetřovatelé měli ihned jasno. Policie byla bezradná, ve vyšetřování nevěděla kudy dál, a tak veřejnost nechala uvěřit nesmyslnému příběhu, ke kterému si každý přidal trochu.
Co však policie médiím nikdy neřekla, je to, že zhruba osm stop od těla Jeannette ležel obsah její kabelky, včetně balení papírových kapesníčků, nosních kapek, kompaktního zrcátka, rtěnky a očních stínů. Její peněženka, doklady a samotná kabelka však nikdy nelezena nebyla. Oběti vrah ukradl také náhrdelník, který dívce darovala její rodina a na místě je otázka, proč o krádeži policie nikdy veřejně nepromluvila? Proč vraždu sváděla na satanistický kult, když po něm na místě nebyly žádné stopy?
To jsou otázky, na které nelze odpovědět, ale amatérští detektivové se stále nevzdávají a doufají, že jednou rodině zesnulé přinesou klid.