Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. května 2022 15:56
Čas čtení 1:06
Radim Šlechta

O víkendu nás čeká letní počasí. Stále ale platí výstraha před požáry

O víkendu nás čeká letní počasí. Stále ale platí výstraha před požáry
Zdroj: FOTO TASR/Pavol Ďurčo
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Přinášíme předpověď počasí na tento víkend.

Jarní počasí už pomalu odeznívá a léto stále více nabírá na síle. Podle Českého hydrometeorologického ústavu nás čeká opravdu teplý víkend. Stále ale zůstává v platnosti varování před požáry, které meteorologové vydali v souvislosti s vysokými teplotami a suchem.

Teplé počasí předpovídají meteorologové přes celý víkend. V pátek čekají oblačno až zataženo, na jihu a jihovýchodě přeháňky, ojediněle i bouřky. Během dne se teploty vyšplhají na 21 až 25 °C, na horách bude kolem 16 °C. Povane mírný jihozápadní až západní vítr rychlostí 3 až 7 m/s.

V sobotu budou teploty přes den mezi 21 až 25 °C. Přes den bude oblačno až polojasno, povane mírný severozápadní až severní vítr rychlostí 2–6 m/s. O stupeň se zvýší teploty v neděli. Teploměry naměří 22 až 26 °C. Vítr bude na konci týdne slabý proměnlivý nebo
severovýchodní do 4 m/s.

Meteorologové varují před požáry

V souvislosti s nástupem letního období a sucha je stále v platnosti výstraha meteorologů před nebezpečím vzniku požárů. Český hydrometeorologický ústav ji vydal již ve středu s platností do pátku. Nyní rozšířil riziko až do noci z pondělka na úterý. Meteorologové varují před požáry, které mohou způsobit škodu na majetku i ohrozit lidské životy.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Výstraha před požáry v současnosti platí pro Prahu, část Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Libereckého a Pardubického kraje a celý Ústecký kraj až do odvolání. Pro část kraje Vysočina, Olomouckého a Zlínského kraje a celý Jihomoravský kraj platí výstraha do 13. května.

Pro zmírnění jevů meteorologové doporučují nerozdělávat oheň v přírodě, zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Radí také řídit se místními vyhláškami a zákazy a dbát na úsporné zacházení s vodou.

Domů
Sdílet
Diskuse