Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. května 2022 14:00
Čas čtení 0:19
Radim Šlechta

FOTO: Připomeň si klíčové momenty ze života Josefa Abrháma

FOTO: Připomeň si klíčové momenty ze života Josefa Abrháma
Zdroj: Česká televize
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Obrazem připomínáme život a dílo Josefa Abrháma.

Josef Abrhám patřil k nejslavnějším hercům českého filmového, televizního i divadelního světa. Za svou kariéru natočil desítky filmů, které znají všechny generace. Byl často obsazovaný do snímků dvojice Svěrák–Smoljak a oblíbil si ho i bývalý prezident Václav Havel. Dlouhé roky žil s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela minulý rok v létě.

Ve věku 82 let dnes Josef Abrhám odešel. Připomeň si společně s námi klíčové momenty herecké kariéry falešného vrchního Vrány, intelektuálního Vaňka nebo sympatického učitele z Marečku, podejte mi pero!

Josef Abrhám ve filmu Velká cesta z roku 1962. Jeden z prvních snímků, které natočil.Josef Abrhám na vystoupení Činoherního klubu, kde vystupoval od roku 1965 do roku 1995.Jako přívětivý učitel se objevil ve filmu Marečku, podejte mi pero! Na fotce s hlavním hrdinou filmu Kroupou, kterého si zahrál Jiří Sovák. Rok 1976.Jedna z nejvýznamnějších rolí Josefa Abrháma: Vrána z filmu Vrchní, prchni! Na snímku je Abrhám se svou ženou Libuší Šafránkovou. Rok 1980.
Zobrazit galerii
(12)
Domů
Sdílet
Diskuse