Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. května 2022 18:49
Čas čtení 0:46
Adéla Ježková

Zákazník kavárny v Itálii zavolal policii, vadila mu cena espressa

Zákazník kavárny v Itálii zavolal policii, vadila mu cena espressa
Zdroj: Unsplash/tabitha turner
NEWS ITÁLIE KÁVA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Kavárna ve Florencii dostala pokutu 1 000 eur poté, co se zákazník rozčílil nad cenou šálku espressa.

Zákazník zavolal policii poté, co mu v kavárně Ditta Artigianale v centru toskánského města naúčtovali 2 eura (49 Kč) za kávu bez kofeinu. Vadilo mu, že cena nebyla uvedena na jídelním lístku za pultem, uvedl server The Guardian

Kavárna je sice v Toskánsku vyhlášená, za svou chybu stejně musela zaplatit. A to celých tisíc eur, tedy téměř 25 tisíc Kč. Majitel podniku Francesco Sanapo sice rozohněně argumentoval tím, že cena kávy byla uvedena na digitálním jídelním lístku, a navíc pochází z malé plantáže v Mexiku a „je připravována s velkou péčí baristů“, bylo mu to ale málo platné.

Doporučeno
Divočáci terorizují Řím. Obyvatelé města zavedli zákaz vycházení Divočáci terorizují Řím. Obyvatelé města zavedli zákaz vycházení 6. května 2022 19:55

„Pokutovali mě, protože se někdo urazil za to, že musel zaplatit 2 eura za kávu bez kofeinu. Věřili byste tomu?" uvedl Sanapo na videu umístěném na Facebooku. „Nikdo by se už neměl pohoršovat nad tím, že za espresso zaplatí 2 eura,“ dodal s odkazem na růst nákladů na suroviny.

Podle serveru Daily Mail majitel prohlásil, že je pokutou zdrcen, a ohradil se proti starému italskému zákonu, který vyžaduje, aby byly všechny ceny jasně uvedeny na jídelním lístku v provozovně. „Myslím, že dnes žádný bar, kavárna nebo restaurace v Itálii nemůže mít za pultem uvedeny všechny ceny,“ dodal.

Domů
Sdílet
Diskuse