Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. června 2022 v 11:30
Čas čtení 9:07
Ondřej Jarůšek

Šéf Oktagonu MMA: Fanoušci se musí připravit na změny, plno věcí bude navždy jinak. OKTAGON 33 je historický moment (Rozhovor)

Šéf Oktagonu MMA: Fanoušci se musí připravit na změny, plno věcí bude navždy jinak. OKTAGON 33 je historický moment (Rozhovor)
Zdroj: OKTAGON MMA
SPORT BOJOVÉ SPORTY BOX KARLOS VÉMOLA MARPO MMA OKTAGON MMA ONDŘEJ NOVOTNÝ PAVOL NERUDA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Spoluzakladatel organizace OKTAGON MMA Pavol Neruda o tom, jak zásadní bude turnaj v Německu, co to znamená pro fanoušky, na jaké změny se musí připravit a o nejočekávanějších zápasech.

Organizace OKTAGON MMA vstupuje do nové éry. V sobotu 4. 6. 2022 totiž překoná hranice česko-slovenské scény a uspořádá svůj historicky první turnaj v sousedním Německu. Dějištěm nabitého turnaje OKTAGON 33 se stane Festhalle ve Frankfurtu, kde se dočkáme návratu Karlose Vémoly, do akce se pustí legendární bratři Zawadovi, německý Teminátor T-800 Stephan Pütz a celému galavečeru bude vévodit titulová bitva Ivana Buchingera s mladým bombardérem Losenem Keitou.

Mnohé se změní i pro samotné fanoušky. Jak totiž v našem novém rozhovoru spoluzakladatel organizace Pavol Neruda vysvětlil, OKTAGON MMA se oficiálně stává mezinárodní organizací a mnoho obsahu, který byl doteď česky, bude odteď anglicky. A to nejen na německém turnaji, ale i na všech ostatních, které budou následovat. To proto, aby bylo možné pokračovat v růstu. O tom, i mnohém dalším jsme si se šéfem organizace popovídali v novém rozhovoru.

Doporučeno
Zbil na ulici drogového dealera a šel do vězení. Peníze důležité nejsou, chci být v MMA nejlepší, říká Losene Keita (Rozhovor) Zbil na ulici drogového dealera a šel do vězení. Peníze důležité nejsou, chci být v MMA nejlepší, říká Losene Keita (Rozhovor) 30. května 2022 v 11:30
Pavol neruda
Zdroj: OKTAGON MMA
Informace o turnaji OKTAGON 33
Kdy: 4. 6. 2022
Kde: Festhalle, Frankfurt, živě na Oktagon.tv
Hlavní hvězdy turnaje: Karlos Vémola, Ivan Buchinger, Losene Keita, Stephan Pütz, Martin Zawada, Christian Eckerlin a další

Oktagon čeká první turnaj v Německu. Jak důležitý krok to je pro vaši organizaci a co to znamená pro fanoušky? Je to jeden z největších milníků. První zásadní chvíle byla, když jsme přinesli televizí show Oktagon Výzva, druhým milníkem byl Zápas století a toto je třetí nejvýznamnější krok celé naší historie. Je to zlomový moment a změní se tak moc věcí, že možná ani my sami si to všechno neuvědomujeme. Tato doba je extrémně turbulentní a všechno je nové i pro nás. Stáváme se mezinárodní organizací.

Od této chvíle už spousta věcí nikdy nebude tak jako dřív. To například znamená, že mnoho věcí, které doteď byly v češtině, budou v angličtině. Budeme překládat všechno, co půjde, ale zkrátka některé věci budou anglicky. Byli bychom proto rádi, pokud by se na to fanoušci připravili a pochopili to, protože pokud máme růst a stát se světovými, musí to přijít.

Některé momenty a rozhovory proto budou v angličtině a je to i pro nás velká výzva, ale bez toho se nedá růst. Od této chvíle to tedy bude navždy jinak – i na Štvanici a všude jinde.

Znamená to, že třeba i studio Round Zero, které bývá před turnajem, bude mít také jinou podobu?Studio zanecháme česky a slovensky, ale například tisková konference bude jiná, rozhovory v kleci budou jiné a tak dále. Hodně diskutované téma bylo také to, zda Ondra (Novotný, pozn. red.) bude announcer. A samozřejmě bude.

Přiznám, že byl skromný a vypadal, že se mu to moc nechce dělat, ale měli jsme o tom debatu a podpořili jsme ho v tom, protože on je v tom nejlepší a nikdo z nás si neumí představit, že by to dělal někdo jiný. Museli jsme ho přesvědčit. Milujeme, když právě on stojí v kleci. Dokáže navodit husí kůži nejen nám a našemu týmu, ale celé hale. Bez něj to nejde. Ale i takovéto debaty jsme spolu vedli.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)


Jak dlouho přípravy na turnaj v Německu trvaly? Předpokládám, že to bylo náročnější než uspořádat turnaj v Česku nebo na Slovensku, kde to už děláte dlouhodobě.Halu jsme zajednávali zhruba na podzim minulého roku, a když jsme dostali termín, tak jsme věděli, že do toho jdeme za každou cenu. Bylo to hodně náročné. Německo je úplně jiný trh a zjistili jsme, že naše představy –⁠ Čechů a Slováků –⁠ o Německu jsou zkreslené. Mnohé věci náš překvapily. Narazili jsme totiž i na neochotu a zaslepenost, k MMA si nepěstují vztah.

MMA je u nich sport na okraji společnosti, považují ho za nebezpečný. Odmítla nás některá média, dodavatelé a nebude ani veřejné vážení, protože se nám nepodařilo najít žádný veřejný prostor, kde by nám řekli ano. Řekli: „MMA? Tak to ne.“

Museli jsme bojovat skoro na každém kroku a kvůli tomu to bylo náročnější. Pravidla jsou tam jiná, například ohledně pronájmu prostor, jak se tam mají zavěsit světla, kdo co odevzdá komu při podepisování… Všechno je překvapivě tak složité, že nám to celý proces zkomplikovalo, ale se vším jsme si poradili.

Bude vyprodáno?Ano, očekáváme, že bude vyprodáno. Dneska je úterý a zbývá podle mě nějakých 700 lístků a myslím, že se všechny prodají.

pavol neruda ondřej novotný
Zdroj: OKTAGON MMA


Zvažovali jste i jiné okolní země jako Polsko a Rakousko, nebo pro Vás bylo Německo volbou číslo jedna?Německo pro nás bylo volbou číslo jedna vzhledem k tomu, na jaké nerozvinuté úrovni tam MMA je a jak velký prostor nabízí pro růst. A hlavně je to 80milionový trh, takže to je rozhodně něco, co stojí za to.


Hlavním zápasem na turnaji bude hodně diskutovaný titulový zápas Buchinger vs. Keita. Jaký výsledek nebo průběh tipujete? Může podle vás Keita takovou legendu ohrozit?Sám jsem na to hodně zvědavý a podle mě bude záležet hlavně na Ivanovi, jak k tomu zápasu přistoupí. Keita ohrozit Buchingera určitě může, protože je mladý, dravý, má obrovský drive. Bojím se, jestli ho Ivan trochu nepodceňuje, ale kdoví.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Přidej se do klubu REFRESHER+

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Na co si musí dát šampion Ivan Buchinger pozor.
  • Co Pavol Neruda říká o extrémním tempu Karlose Vémoly, který chce za krátkou dobu 3 zápasy.
  • Jaké pocity v něm vyvolává představa plné arény v Německu.
  • Zda bude další turnaj v Německu ještě letos.
  • Co jej překvapilo při natáčení německé řady Oktagon Výzva.
  • Na jaké zápasy se nejvíce těší.
  • Jak hodnotí boxerský turnaj a zda si Marpo zaslouží s Karlosem Vémolou odvetu.
Dočíst článek
Máš již předplatné?
Přihlásit se
Dočíst článek
Poslat sms
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 115710 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Odemknutí přes SMS
Tenhle článek
Poslat sms Jak to funguje?
Všechny články za měsíc
🤩 Pouze 36 Kč navíc
POSLAT SMS Jak to funguje?
Po odemčení získáš
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Např.: PPV kód na Oktagon 59 , Bělení zubů v Dr. Úsmev ZDARMA nebo Dentální hygiena v Dr. Úsmev ZDARMA
Zobrazit všechny (9)
Domů
Sdílet
Diskuse