Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. května 2022 11:30
Čas čtení 7:26
Ondřej Jarůšek

Zbil na ulici drogového dealera a šel do vězení. Peníze důležité nejsou, chci být v MMA nejlepší, říká Losene Keita (Rozhovor)

Zbil na ulici drogového dealera a šel do vězení. Peníze důležité nejsou, chci být v MMA nejlepší, říká Losene Keita (Rozhovor)
Zdroj: OKTAGON MMA
SPORT BOJOVÉ SPORTY KARLOS VÉMOLA MMA OKTAGON MMA
Uložit Uložené

Přečti si náš rozhovor s belgickým MMA bojovníkem Losenem Keitou. S prozatímním šampionem jsme si popovídali o jeho začátcích, problémech, které jej dovedly do vězení, ale i kariérních cílech.

Na česko-slovenskou scénu vletěl jako uragán a z bojovníka, kterého do té doby u nás nikdo neznal, se přes noc stalo jedno z nejdiskutovanějších jmen. Losene Keita ve svém debutu v organizaci OKTAGON MMA naprosto zlikvidoval šampiona show Oktagon Výzva Karola Ryšavého a následně se po pětikolové válce s Ronym Paradeiserem stal prozatímním šampionem lehké váhy.

Teď jej ale čeká největší zkouška dosavadní kariéry, ve které ještě nikdy nepoznal přemožitele. Na turnaji OKTAGON 33 se totiž porve s králem lehké divize Ivanem Buchingerem, který je legendou domácí scény a oproti mladému supertalentovi má mnohonásobně více zápasů. Nejen o tomto zápase jsme si s belgickým bojovníkem narozeným v africké Guineji popovídali v novém rozhovoru.

„Ivan není dobrý wrestler, ale je dobrý grappler. Na zemi je nebezpečný, ale v takedownech už moc ne. Obranu proti takedownům jsme sice trénovali, ale nemám strach s ním jít na zem. Pokud ho na ni dostanu, dokážu ho tam kontrolovat,“ popisuje Keita svého soupeře s tím, že po tomto boji by se rád utkal s českou hvězdou Vaškem Sivákem. Kromě toho Keita popsal i stěhování z Afriky do Belgie a dřívější problémy se zákonem.

Rval jsem se na ulici a skončil ve vězení. Když jsem se dostal ven, vyzval mě na zápas jeden místní rapper. Když jsem se s ním bil, viděl mě jeden další chlápek, který dělal MMA, a zeptal se mě, jestli nepřijdu do gymu.

Doporučeno
Poškození mozku v MMA a boxu: Jak vypadají projevy a jak se můžeš chránit? Poškození mozku v MMA a boxu: Jak vypadají projevy a jak se můžeš chránit? 11. května 2022 7:00
LOSENE KEITA
Zdroj: OKTAGON MMA
Informace o turnaji OKTAGON 33
Kdy: 4. 6. 2022
Kde: Festhalle, Frankfurt, živě na Oktagon.tv
Hlavní hvězdy turnaje: Karlos Vémola, Ivan Buchinger, Losene Keita, Stephan Pütz, Martin Zawada, Christian Eckerlin a další

V dokumentu od Oktagonu mluvíš o pobytu ve vězení. Co se stalo? Bylo to kvůli rvačce?Ano, pral jsem se na ulici. Nějací lidé v Česku ale četli noviny odsud, překládali to do češtiny a napsali tam, že jsem zbil starého muže, což není pravda. Nevím, proč to tak přeložili. Byl to normální dospělý muž, který prodával drogy mému synovci. I policie o něm věděla, že je to drogový dealer. Přišel jsem za ním, konfrontoval ho, zeptal se, proč prodává drogy mému synovci, a porval jsem se s ním. Mně bylo teprve 18 let, jemu asi 40. Nebyl to žádný starý muž. Ale stalo se to a šel jsem do vězení.

Teď jsi ale úspěšný bojovník a mladí k tobě vzhlíží. Cítíš vůči nim větší zodpovědnost, abys jim ukázal v životě správnou cestu?

Rozhodně, to je pro mě důležité. Abych řekl pravdu, sám jsem jako dítě nikdy nevěděl, čím chci být. Když mi bylo 18, kamarádi kolem mě věděli, co chtějí v životě dělat, ale já neměl vůbec tušení. Když jsem se ale dokázal vypracovat a zažívám teď úspěchy, tak to dokáže každý. Nejdůležitější je udělat první krok.

Hodně mladých lidí se mě ptá, jak mají začít. Jestli chceš být bojovník, musíš udělat první krok a vejít do gymu. První krok je nejtěžší, ale v jistém smyslu i nejlehčí. Někomu se může zdát, že vejít do gymu je těžké, ale ve skutečnosti to může být i velmi jednoduché. Prostě tam vejdi, nasaď si rukavice a zkus to. Začátek je na celé cestě nejtěžší, ale podle mě i paradoxně nejlehčí.

Nemyslím si, že má Ivan strach, ale rozhodně cítí nebezpečí.

buchinger
Zdroj: OKTAGON MMA


Na Instagramu sdílíš fotky s luxusními auty, drahým oblečením a podobně. Co pro tebe dneska znamenají peníze? Jsou pro tebe motivací, nebo tě žene dopředu něco jiného, jako třeba respekt a titul?Peníze považuji jen za vedlejší produkt své práce. Pokud jsi v něčem dobrý a děláš pro to maximum, peníze a úspěch přijdou. Lidem chci hlavně ukázat, že pokud se snaží a poctivě dřou, můžou mít to, co chtějí. Na penězích mi nezáleží. Dřív jsem bojoval i zadarmo. Chci být prostě tak dobrý, jak jen můžu.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 115533 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Jak hodnotí svého soupeře a legendu Ivana Buchingera.
  • Proč si říká Černý panter a směje se, když si lidé myslí, že to je kvůli superhrdinovi od Marvelu.
  • Jaké byly jeho začátky v Belgii po přestěhování z Afriky.
  • Proč chce zápas s Vaškem Sivákem.
  • Co jej přivedlo k MMA.
  • Zda kromě lehké váhy pomýšlí i na titul v pérové váze.
Domů
Sdílet
Diskuse