Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Radim Šlechta
19. července 2022 12:15
Čas čtení 0:49

ČHMÚ prodloužil výstrahu před vedry. Platit bude do čtvrtka

Kategorie:
News
Uložit Uložené

Teploměry naměří až 37 °C.

Český hydrometeorologický ústav prodloužil svou výstrahu před vlny veder. Platí od dnešního odpoledne a meteorologové rozšířili její platnost i na čtvrtek. Výstraha s vysokou intenzitou se týká téměř celé České republiky. 

Intenzivní teploty se dotknou během úterního odpoledne Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje, ve zbytku republiky budou dnes vedra méně intenzivní a Kraji Vysočina se zcela vyhnou. Ve středu a ve čtvrtek budou vedra ve vysoké intenzitě na celém území Česka, Kraj Vysočina zasáhnou méně intenzivní teploty.

16. července 2022 7:00 Čas čtení 2:58 Kam na výlet: Ženský klášter Rosa coeli byl místem oddané víry, ale i orgií a hříchů Kam na výlet: Ženský klášter Rosa coeli byl místem oddané víry, ale i orgií a hříchů

„V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů,“ varují meteorologové. Jako doporučení ke zmírnění jevů doporučují nerozdělávat oheň v přírodě, a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Doporučují také hospodařit s pitnou vodou.

výstraha, teploty
Zdroj: ČHMÚ

Během úterý se teploty vyšplhají k 29–33 °C, na severozápadě Čech až na 36 °C. Ve středu odpoledne naměří teploměry až 37 °C. Ve čtvrtek se mají dostat na úroveň 31 °C na většině území Čech. Na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách vystoupají teploty až na 34 °C. Vysoké teploty přes 31 °C se na jihovýchodě a východě Moravy udrží také v pátek.

Domů
Sdílet
Diskuse