Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
ČTK
25. července 2022 16:02
Čas čtení 1:21

Požár v Českém Švýcarsku se s větrem začal šířit. Evakuováno bylo 140 lidí (Aktualizováno)

Kategorie:
News
Uložit Uložené

V národním parku České Švýcarsko zasahuje 49 jednotek hasičů. Událost se zatím obešla bez zranění.

Požár v národním parku České Švýcarsko se kvůli větru začal znovu šířit. Z Pravčické brány se odpoledne evakuovalo 80 lidí a další desítky lidí musely opustit skautský tábor v Dolském mlýnu. U Hřenska na Děčínsku zasahuje více než 150 hasičů. Požár se už rozšířil i na německou stranu. Na místo přijela odpoledne ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL), situaci kolem požáru obecně označila za kritickou.

Oheň zachvátil i koruny stromů, někteří zasahující hasiči se evakuují, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan s tím, že se šíří původní ohnisko. Druhé ohnisko, kvůli kterému v neděli hasiči uzavřeli Edmundovu soutěsku, by mělo být pod kontrolou.

„Na místě máme v tuto chvíli 49 jednotek požární ochrany, tři jednotky přijely z Německa,“ uvedl Marvan. Podle něj se práce hasičů zintenzivnila zhruba před hodinou. „V současnosti je kladen důraz na dopravu vody, která je dopravována kyvadlově. Kvůli tomu byly povolány také německé jednotky,“ dodal Marvan.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Kolem 16:20 hasiči na Twitteru oznámili, že z Pravčické brány muselo být evakuováno 80 lidí a dalších 60 lidí evakuovali z tábora v Dolském mlýnu. „Požár se rozšířil i na německou stranu,“ dodali hasiči.

Na místo přijela ministryně Hubáčková. „Do Hřenska jsem přijela bezodkladně. Právě se ve zdejší hasičské zbrojnici účastním jednání krizového štábu. Situace kolem požáru v národním parku České Švýcarsko je kritická,“ uvedla na Twitteru.

Les začal hořet v neděli ráno. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. S hasebními pracemi pomáhá policejní i armádní vrtulník a také letadlo. Pro veřejnost je uzavřená také Mlýnská cesta z Mezné a silnice z Hřenska do Mezné. Událost se obešla bez zranění.

Vývoj se zvrátil odpoledne. „Ohnisko, které bylo již v podstatě pod kontrolou, se začalo šířit. Hoří také na začátku soutěsky Kamenice,“ řekl ČTK mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Domů
Sdílet
Diskuse