Hudba znamená pro každého něco jiného. Pro woundysoula to byl útěk z reality, který jej dovedl až na hyperpopovou vlnu.
Čím je pro nás hudba? Někdo si s ní rád krátí čas, když cestuje městem hromadnou dopravou, někdo si ji pustí jen občas jako kulisu, když potřebuje doma něco uklidit. Pak ale existují lidé, pro něž známé klišé „hudba mi zachránila život“ znamená mnohem víc než pouhé uchechtnutí při myšlence na něj, jelikož se do této situace opravdu dostali.
Je dobré si užívat, když je všechno v pohodě, ale taky se při tom hodí nezapomínat na časy, kdy to tak nebylo. Proto i nyní, v letních měsících s prázdninami, parties a vyhlášeným „hravým“ hudebním červencem ti chceme představit rappera, jehož nynější inklinování k hyperpopu se vyvinulo přes klopýtání přes klacky a trní.
Rodák z Rožnova pod Radhoštěm, woundysoul, nedávno vydal s Nickem Whtevrem píseň blastoise. A stejně jako tento Pokémon vypouští ze svých kanónů hektolitry vody, které tě zmáčí až po uši, tě i tento song, na jehož vlně jsme se nesčetněkrát svezli i my, minimálně zaujme. Z toho důvodu jsme si řekli, že by bylo zajímavé představit, když už jsme Whtevra měli ve FRESH RAPu minulý rok, jaký je příběh jeho parťáka.
„Život je hard. Kdyby nebyl, byl by nuda, ne?“ otevírá svou řeč mladý umělec, občanským jménem Adam Škrobák, jemuž ale skoro všichni říkají woundy. Začátky, které jsou u něj spjaty s moravským maloměstem, nebyly úplně jednoduché. Proto si pomáhal hudbou.
„Používal jsem ji jako takový způsob útěku od reality, protože to doma, když jsem byl menší, nebylo moc dobrý...“ svěřuje se s tím, že se pro hádky, nebo dokonce domácí násilí nešlo daleko.
Rap však není pouze o slovech, nýbrž i o melodiích. Proto ti také jednou za měsíc přinášíme story tuzemských producentů v rámci seriálu FRESH BEATS.
K tomu jsme nedávno začali vydávat i týdenní updaty, co se děje nového u českých rapových person na vzestupu. Pokud ještě nesleduješ FRESH RELEASE, klikni sem.
Dospělí by měli myslet na následky svého chování. Woundy to neměl lehké, z čehož plynuly důsledky. „To se mě taky potom v životě hodně dotklo a ovlivnilo to můj způsob žití. Myslím hlavně psychické problémy, které mě dostaly i do psychiatrické léčebny,“ nebojí se přiznat. Proto se rozhodl, že bude zpívat a dělat hudbu, jelikož fungovala jako hromosvod. Nejdřív začínal na coverech, což se následně vyvinulo ve vlastní tvorbu.
„Pak jsem si řekl, proč nezačít dělat něco svého? Texty a básničky jsem si pro sebe psal hodně dlouho, takže jsem to jen spojil, čímž nějak začala moje oficiální tvorba,“ vyjadřuje, jak mu nedělal problém přechod do autorské tvorby. Naopak vymyslet svůj pseudonym bylo trochu něco jiného.
„Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak bych se mohl jmenovat. Chtěl jsem něco, co by mi zůstalo napořád. Měl jsem hodně jmen, ale vždy jsem je po nějaké době vyměnil,“ seznamuje s problematikou. Pak jej ale osvítilo. „Jednoho dne mě tohle slovní spojení napadlo samo od sebe. Tak nějak to i reflektuje můj život a to, jaký jsem,“ tvrdí.
Namotání na hyperpop, WoWko je srdcovka
Pokud mluvíme o woundysoulově autorské tvorbě, vracíme se o sedm let zpátky. Tehdy, v roce 2015, ale měl zrovna období, kdy měnil spoustu jmen. To je také důvod, proč je problém jeho začátky vysledovat. Adam měl následně silné hlavně spolupráce, které je naopak stále možné najít na YouTube.