Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
1. srpna 2022 19:29
Čas čtení 0:49

Nancy Pelosi možná v úterý navštíví Tchaj-wan. USA to dostává do složité diplomatické situace

Kategorie:
News
Uložit Uložené

Poprvé po patnácti letech možná vlivná americká politická osobnost navštíví Tchaj-wan.

Podle serveru CNN a thajské televize TVBS je možné, že předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosi navštíví Tchaj-wan. Čína tento krok považuje za nemoudrý a Američanům vzkázala, že nebude jen nečinně přihlížet. Pentagon od té doby monitoruje čínskou činnost na území Tchaj-wanu.

Nancy Pelosi
Zdroj: Wikimedia (Creative Commons)/John Harrington/volně k užití

V úterý by se měla konat návštěva Nancy Pelosi na Tchaj-wanu. CNN o tom informuje s odvoláním na vysokého tchajwanského vládního představitele a amerického úředníka. Samotná vláda informace ještě nepotvrdila a Pelosi zatím nemá návštěvu v oficiálním programu svých cest po asijských zemích.

Pokud by se návštěva uskutečnila, jednalo by se o první cestu amerického diplomata na Tchaj-wan po více než dekádě. Naposledy zemi navštívil Newt Gingrich v roce 1997. Nancy Pelosi je ve své funkci třetí nejvyšší politickou osobností v zemi. 

Amerika se její návštěvou dostává do složité diplomatické situace. Pro The Guardian to řekl George Yin, významný pracovník Centra pro čínská studia na Národní tchajwanské univerzitě v Tchaj-peji. Země stojí mezi vyjádřením podpory utlačované zemi a potřebou udržet „politiku jedné Číny“.

24. května 2024 11:00 Čas čtení 7:31 Čtrnáctiletého chlapce umučili, protože hvízdl na bělošku. Velcí čarodějové z Ku-klux-klanu šíří nenávist i dnes Čtrnáctiletého chlapce umučili, protože hvízdl na bělošku. Velcí čarodějové z Ku-klux-klanu šíří nenávist i dnes

Čína reagovala na potenciální návštěvu varovně. Pokud se uskuteční, nehodlá jen nečinně přihlížet. Vedení Spojených států proto podle amerického zdroje CNN od té chvíle více monitoruje čínskou činnost. 

Domů
Sdílet
Diskuse