Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
6. srpna 2022 14:26
Čas čtení 0:57

Senátor Jaroslav Doubrava je na Krymu. Sešel se se šéfem okupantů a jedná s ním o spolupráci

Kategorie:
News
Uložit Uložené

Proruský senátor Jaroslav Doubrava odjel na okupované území Krymu. Se šéfem okupantů Sergejem Aksjonovem diskutuje o kulturní výměně i další spolupráci.

Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši) odjel na Krym. Jedná tam s vedoucím místní okupační administrativy Sergejem Aksjonovem, který na Doubravovu návštěvu upozornil na svém účtu na Telegramu. Doubrava se dlouhodobě hlásí k podpoře Ruska. Kvůli své účasti na nezákonných volbách na separatistickém území Ukrajiny v roce 2014 byl zemí vyhlášen za nežádoucí osobu.

Doubrava se sešel se šéfem okupační administrativy na Krymu. Mají společně diskutovat otázku obchodních vztahů i budoucí spolupráci. „Společně s panem Doubravou jsme diskutovali o kulturní výměně mezi našimi národy, otevřeli jsme otázku obchodních vztahů ve světle nedávných událostí a prozkoumali další možnosti spolupráce,“ píše Aksjonov na Telegramu. 

Podobné návštěvy by Rusko mohlo využít v rámci své propagandy. Podle slov někdejšího mluvčího unijní delegace v Kyjevě Davida Stulíka pro Deník N může Rusko prezentovat, že není od zbytku světa tolik oddělené. Podobné návštěvy západních politiků ruskou propagandu prý jenom podporují.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

„Věřím, že stát si za svými ideály a zásadami je projevem skutečné odvahy a nejlepších charakterových vlastností. Krymčané jsou vždy otevřeni dialogu, dobrému sousedství a vzájemně výhodné spolupráci s lidmi dobré vůle,“ napsal Aksjonov na Twitteru.

Jaroslav Doubrava je známý svými proruskými a protievropskými názory. Když před Senátem mluvil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, odešel ze sálu. Před schválením usnesení o odsouzení útoku na Ukrajinu zpochybnil v Senátu masakr v Buči. Do povědomí internetu se dostal v roce 2017, když šířil lživou informaci o Evropské unii. Podle něj tehdy EU plánovala zakázat písmeno Ř.

Jaroslav Doubrava
Zdroj: Senát parlamentu České republiky
Domů
Sdílet
Diskuse