Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
3. září 2022 19:27
Čas čtení 0:56

Malá dívka měla jako mazlíčka kozla. Policisté jej zabavili a poslali na jatka

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Malá dívka měla jako mazlíčka kozla. Policisté jej zabavili a poslali na jatka
Zdroj: Unsplash/Dorothea OLDANI/volně k užití

Rodina mladé dívky teď žaluje veletržní asociaci.

Mladá dívka z Kalifornie si pořídila kůzle. Původně k tomu, aby jej mohla prodat na výstavě, ale po určité době jí přirostlo k srdci a ani ne desetiletá dívka se rozhodla si zvíře nechat. S Cedarem se stali přátelé a po smrti prarodičů pomohl kozel dívce vyrovnat se se zármutkem. Policie jí však zvíře nekompromisně zabavila a odvezla na porážku. Informuje o tom server Sacramento Bee.

Rodiče mladé dívky žalují veřejné složky, že jí zabavily kozu a odvezly ji na porážku. Podle žaloby porušil úřad ústavní práva a plýtval policejními prostředky. K tomu, aby kozla Cedara policisté na porážku dostali, prý zbytečně ujeli přibližně 500 mil, píše The Guardian.

6. srpna 2022 18:00 Čas čtení 4:59 Planeta Praha strhuje zvířecími dramaty jako z lidského světa (Recenze) Planeta Praha strhuje zvířecími dramaty jako z lidského světa (Recenze)

„Naše dcera přišla během posledního roku o tři prarodiče a naše rodina zažila tolik zlomených srdcí a smutku, že jsem nemohla snést pomyšlení na následující týdny smutku po porážce,“ uvedla matka v dopise pro veletržní asociaci. Kozu si původně měla dívka pořídit v rámci zemědělského programu pro mládež. V rámci něj se malé děti starají o zvířata, která nakonec prodají na trhu.

Asociace na možnost ponechání si zvířete nekývla. Naopak vyhrožovala trestním oznámením a později do situace zapojila i orgány činné v trestním řízení. Podle žaloby cestovali policisté stovky mil, aby Cedara na farmě zabavili. Navíc k jeho zabavení neměli soudní příkaz. Podle žaloby jej prostě odvezli na výstaviště v okrese Shasta. Nakonec byl kozel zabit. Samotná kancelář šerifa okresu a veletržní asociace se ke sporu odmítají vyjadřovat.

Domů
Sdílet
Diskuse