Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Sport - Slovensko

OKTAGON 35: Milovníky MMA čeká rvačka hvězd Survivoru i bitva o titul šampiona

Turnaj OKTAGON 35 už je za dveřmi a fanoušky v brněnské Winning Group Areně čeká řada očekávaných zápasů.

Ondřej Jarůšek, Martin Adam Pavlík
14. 9. 2022 6:00 Čas čtení: 11:04
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
OKTAGON 35: Milovníky MMA čeká rvačka hvězd Survivoru i bitva o titul šampiona
Zdroj: OKTAGON MMA
Sport - Slovensko
0
Ondřej Jarůšek
Martin Adam Pavlík
14. 9. 2022 6:00
Čas čtení: 11:04

OKTAGON 35: Milovníky MMA čeká rvačka hvězd Survivoru i bitva o titul šampiona

Turnaj OKTAGON 35 už je za dveřmi a fanoušky v brněnské Winning Group Areně čeká řada očekávaných zápasů.

Ondřej Jarůšek
Martin Adam Pavlík
14. září 2022, 6:00
Čas čtení: 11:04
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
OKTAGON 35: Milovníky MMA čeká rvačka hvězd Survivoru i bitva o titul šampiona
Zdroj: OKTAGON MMA
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Už v sobotu 17. září 2022 do brněnské Winning Group Areny vůbec poprvé zavítá organizace OKTAGON MMA, která na chystaný turnaj OTKAGON 35 přiveze plejádu očekávaných bitev. Těm bude vévodit titulový zápas Patrika Kincla, který bude svůj šampionský pás obhajovat proti Alexi Lohorému. Francouz sebevědomě prohlašuje, že krále střední váhy knockoutuje.

Kromě hlavního zápasu večera uvidíme také válku účastníků show Survivor Nathana Dzaby a Adama Raitera. Ti měli na přípravu jen málo času, bude proto zajímavé sledovat, kdo se s touto výzvou popasuje lépe a ustojí tlak davu v naplněné aréně. V hlavním předzápase pak místa zaujmou ostřílení slovenští bojovníci Karol Ryšavý a Fero Fodor, na jejichž střet fanoušci už dlouho čekají, ale chybět nebude ani řada dalších diskutovaných bitev.

 

Stejně jako před každým velkým turnajem jsme se v redakci i tentokrát rozhodli pro čtenáře připravit tipy na vítěze jednotlivých zápasů. Podívej se, jak podle nás chystané bitvy dopadnou, a do komentářů nám napiš, jaké výsledky tipuješ ty.

Anketa:Zobrazit výsledky >Skrýt výsledky >
Kdo podle tebe odejde s opaskem šampiona?
Patrik Kincl.Alex Lohoré.Hlasovat
Patrik Kincl.68%
Alex Lohoré.32%
Základní informace o turnaji OKTAGON 35
Kdy: Sobota 17. září 2022
Kde: Brno, Winning Group Arena (bývalé Rondo), živě na Oktagon.tv
Hlavní hvězdy turnaje: Patrik Kincl, Alex Lohoré, Karol Ryšavý, Nathan Dzaba, Adam Raiter, Andrej Kalašnik a další

 

Gábor Boráros se na turnaji OTKAGON 35 kvůli zranění kolene neobjeví. Organizace OKTAGON MMA oznámila, že pro jeho soupeře Jamese Lewise jako náhradníka našla šampiona OKTAGON Challenge Selima Topuze. 

Zdroj: OKTAGON MMA

Jan „Jay Jay“ Gottvald vs. Edilson „Veneno" Franca

Celý galavečer otevře bitva v rámci Free Prelims, v níž se jako první střetnou Jan Gottvald a Edilson „Veneno“ Franca. Zástupce brněnského Jetsaam Gymu „Jay Jay“ se do organizace OKTAGON MMA vrací po více než dvou letech. Naposled mohli domácí diváci bývalého šampiona německé GMC vidět v Underground bitvě s Danielem Škvorem, ze které si odnesl porážku, a už předtím prohrál s Henriquem da Silvou. Dalším červeným políčkem by jeho kariéra mohla utrpět, před domácím publikem proto bude mít maximální motivaci vrátit se na vlnu úspěchů.

 

Brazilec Franca v posledních letech také nebyl příliš aktivní. Poslední zápas měl sice letos v srpnu (v GMC porazil Michaela Smolíka), ale předtím dlouhých šest let v profesionální kleci nestál. V minulosti střídal výhry a porážky a je těžké odhadnout, v jaké formě se ve své premiéře v OKTAGONu představí. Ze svých devíti výher si jich však hned sedm připsal na KO nebo TKO. A naopak pokud prohrává, bývá to rovněž před limitem. Gottvald tak má velké šance vrátit se nejen vítězně, ale zároveň si na konto připsat další předčasné ukončení.

 

Gottvald by měl být jasným favoritem. Brazilec má sice o něco více zkušeností a organizace vyzdvihuje jeho zálibu v přestřelkách, nicméně český borec už čelil těžším soupeřům – například i Stephanu Puetzovi, se kterým se pasoval celých pět kol. Gottvald své soupeře většinou neukončuje, ale v tomto případě by tomu mohlo být jinak a dost možná uvidíme TKO v prvním či druhém kole. Čech je jasným favoritem na výhru a očekává se, že tuto pozici potvrdí.

 

Tip na vítěze: Gottvald

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Al Matavao vs. Radovan Úškrt

Souboj dvou bývalých soupeřů slovenského „Piráta“ se papírově zdá jako poměrně vyrovnaný duel. Jak Matavao, tak i Úškrt ve svých posledních zápasech střídali výhry s porážkami. Výhodou pro Matavaa by ovšem mohla být skutečnost, že Úškrt měl svůj poslední profesionální MMA zápas na jaře v roce 2019, tedy před více než třemi lety. Za tu dobu rodák z Americké Samoy stihl odbojovat pět zápasů.

 

Vzhledem k tomu, že se pro finalistu druhé řady OKTAGON Výzva jedná o návrat po delší době, kývl na poměrně těžký úkol. Divácky by se ale mělo jednat o atraktivní bitvu. Úškrt totiž dokáže v přestřelkách dostat do problémů kdejakého soupeře, o čemž svědčí i jeho statistika výher – všechny své vyhrané zápasy totiž vyhrál na KO/TKO.

 

Tři roky jsou ovšem v profesionální MMA kariéře dlouhá doba a návrat pro Úškrta nebude vůbec jednoduchý. Obzvlášť, když se proti němu postaví nebezpečný Matavao, který díky svému tvrdému a nečitelnému stylu slaví výhru většinou už před limitem. Bude tomu tak i tentokrát? Je to dost možné. Diváci se každopádně mohou těšit na ostrou řežbu, která do konce třetího kola nejspíš nedospěje.

 

Tip na vítěze: Matavao

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Nathan Dzaba vs. Adam Raiter

Konečně jsme se dočkali vyvrcholení nového projektu Kdo přežije. Do klece se proti sobě postaví místo dobře známých bojovníků účastníci reality show Survivor. Ani jeden z nich není profesionální MMA zápasník, oba trénovali poslední měsíce úplně od nuly. Avšak v uznávaných gymech se zvučnými jmény.

 

Jelikož jde o jejich premiéru ve světě smíšených bojových umění, nelze nijak analyzovat jejich styl. Dá se hodnotit jedině to, co nám ukázala videa z přípravy či stare down na pražské Štvanici. A v obou směrech zatím na pohled jednoznačně dominoval Nathan trénující v trnavském Spartakus Fight Gymu. Nejenže se zdá, že má lepší kondičku, je na pohled obratnější, rychlejší a vypadá to, že je také více motivován.

 

Nemluvě o tom, že se chystá na malou pomstu za rasistickou poznámku, kterou mu Raiter údajně uštědřil ještě během show Survivor. Čech působí poněkud strnule, křečovitě a možná i mírně ustrašeně, což rozhodně není v pěstním souboji dobré znamení. Sice by mohl mít silovou výhodu, jelikož bude v zápase pravděpodobně těžší, ale na výhru to asi stačit nebude.

 

Tip na vítěze: Dzaba

 

Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík

Robert Pukač vs. Tomáš Meliš

Tři výhry a pět proher (momentálně tři za sebou). Taková je bilance Pukače v OKTAGONu MMA, ve kterém začal zápasit ještě v roce 2018. Jinak řečeno, potřebuje urgentně výhru, která ho nakopne. Jeho poslední prohra s Christianem Jungwirthem byla bolestivá a odhalila psychické slabiny do té doby maximálně sebevědomého Bratislavana.

 

Jak však sám řekl v rozhovoru s Robertem Kmetěm, prošel si náročným obdobím a pomohl mu odchod z Octagon Fighting Academy, kde dlouhá léta působil pod křídly Ilji Škondriče. Diamantový čávo (jak se Pukač přezdívá) je však pořádně nebezpečný, když jde do tuhého a když mu, obrazně řečeno, hoří pod zadkem.

 

Dokázal to loni v březnu, kdy bleskově doslova přejel jako vlak Jana Malacha hned v prvním kole. Právě tehdy byl namotivován jako nikdy předtím a je velmi pravděpodobné, že stejnou verzi Pukače uvidíme i na turnaji v Brně. Meliš ale zdaleka nebude lehkým soupeřem. Dominovat by mohl zejména na zemi. Tam se však zápas nemusí vůbec dostat, pokud si to Pukač pohlídá a přebije borce ze Žiliny vestoje.

 

Tip na vítěze: Pukač

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Rony Paradeiser vs. Iamik Furtado

Furtado si získal podporu česko-slovenského publika na turnaji OKTAGON 32, i když prohrál s Jakubem Dohnalem těsným rozhodnutím na body. Dav tehdy Čecha vypískal a jako vítěze viděl „Afrického lva“. Právě tak se Furtado přezdívá. A ne náhodou. V premiérovém zápase v OKTAGONu ukázal „lví srdce“ a obrovskou tvrdost.

 

Jeho slabší stránkou však byl rozhodně wrestling a grappling, který na druhé straně za poslední dobu zdokonalil Rony Paradeiser, což ukázal i v zápase se současným šampionem Losenem Keitou. Ruku na srdce, tady není příliš co analyzovat. Paradeiser by měl být totiž ve všech aspektech boje na úplně jiné (vyšší) úrovni.

 

Myslí si to i bookmakeři (Slovák je obrovským favoritem), ale za vše mluví také skóre obou bojovníků. Zatímco Paradeiser má na kontě 13 výher a osm proher, Furtado vyhrál dohromady sedmkrát a pětkrát odcházel jako poražený. Pro oblíbeného a stále zlepšujícího se Bratislavana bude Furtado pravděpodobně snadná kořist.

 

Tip na vítěze: Paradeiser

 

Zdroj: Oktagon MMA

Radek Roušal vs. Marek Bartl

Kromě zápasů v MMA uvidíme i jeden boj podle pravidel OKTAGON Underground. O ten se postarají Radek Roušal a Marek Bartl. S těmito pravidly už mají oba zkušenosti, jelikož právě podle pravidel Underground předvedl Roušal divácky atraktivní válku s Michaelem Deigou Scheckem. Z této bitvy sice odešel jako poražený, nicméně i přesto ukázal, že ostré přestřelky se nebojí a umí rány jak rozdávat, tak přijímat. Bartl zase před lety podle Underground pravidel prohrál po třech kolech s Kamilem Cibinským.

 

„Zažije striktní ulici,“ vzkazuje brněnskému bojovníkovi Marek Bartl, který se vrací po dvou prohrách v řadě (poslední má ze zápasu s Janem Širokým a předchozí s Karolem Ryšavým). Je tedy na čase, aby si připsal znovu zelené políčko. Jak Bartl, tak Roušal jsou výborní v postoji, do karet Bartla by však mohla Underground pravidla hrát více díky možnosti takedownů (bojovník po provedení takedownu musí mít kontrolu alespoň tři sekundy). Uvidíme, zda toho dokáže využít.

 

Roušal je nebezpečný thajboxer a Bartl to jistě dobře ví. Od zápasu se očekávají vypjaté emoce a při čistě pěstní přestřelce by měl mít navrch právě Roušal. Bartl by proto mohl využít svých zkušeností z MMA a pokusit se brněnského borce opakovaně brát na zem a tím si případně zajistit taktické vítězství na body. Každý boj ale začíná v postoji, takže bude otázkou, zda Roušalův tlak ustojí. Pokud ano a souboj takticky i fyzicky zvládne, má Bartl velké šance na cenný skalp.

 

Tip na vítěze: Bartl

 

Zdroj: Oktagon MMA

Selim Topuz vs. James Lewis

Návrat Gábora „Beast“ Borárose se bohužel oddálil na neurčito. Vzkázal však, že příště se „vrátí jako Punisher“. V každém případě mu zranění kolena neumožňuje nastoupit na OKTAGONu 35. Promotéři ale našli pohotově náhradu. Tou je šampion 1. série OKTAGON Challenge, nebezpečný rakouský postojář Selim Topuz. Fanoušky MMA si získal v červnu ve vyprodané frankfurtské Festhalle, kde po pěti náročných kolech porazil Hassana Shaabana, čímž potvrdil, že velterová divize musí počítat s dalším hladovým vlkem toužícím po dalším opasku.


Paradoxně je momentálně u bookmakerů favoritem jeho soupeř, britský mistr na submise James Lewis. Ten má na kontě sedm výher, přičemž šestkrát ukončil zápas před limitem a pětkrát hned v prvním kole. Půjde tedy víceméně o zápas dvou různých stylů, ve kterém si budou chtít oba prosadit to své. Jelikož pro Lewise to bude v OKTAGONu premiéra, Topuz bude mít určitě větší sebevědomí. Sice je v počtu zápasů o něco méně zkušený, ale jeho tvrdý a nemilosrdný thajbox by měl být v zápase jasnou dominantou.


Tip na vítěze: Topuz

David Moon vs. Jakub Dohnal

Když David Moon poprvé v září 2021 zavítal do organizace OKTAGON MMA, pro většinu fanoušků byl neznámým bojovníkem. Hned při své premiéře si však udělal velké jméno nevídaným knockoutem Matěje Kuzníka a poslal tím jasný varovný signál pro ostatní konkurenty z divize. V následném tříkolovém zápase s Matem Sanikidzem prohrál na body, pak se ale sympaťák z Kanady znovu předvedl ukončením v prvním kole, kdy dokázal zdolat Michala Konráda.

 

Jakub Dohnal je na česko-slovenské scéně dobře známý pojem a za sebou má působivé výsledky. Na poli OKTAGON MMA prohrál pouze jednou, a to až v samotném finále show OKTAGON Výzva s Karolem Ryšavým. Představil se navíc i ve známé britské organizaci Cage Warriors, kde sice prohrál, ale i tak se pro něj jednalo o důležitou a cennou zkušenost. Ve svém posledním zápase těsně udolal na body Afrického lva Iamika Furtada.

 

Vzhledem k tomu, jak nebezpečný je Moon v postoji, se dá očekávat, že Dohnal nebude chtít nic riskovat ani si vyměňovat údery vestoje, ale spíše půjde cestou wrestlingu a grapplingu s případným pokusem o submisi. Oproti tomu Moon se bude boj pravděpodobně snažit držet primárně na nohou, kde je nejvíce nebezpečný. Už v posledním zápase navíc ukázal, že dokáže zkušeně odolat pokusům o takedown.

 

V zápase rozhoduje zejména to, kdo si lépe prosadí svůj styl boje, v roli favorita z pohledu sázejících je však právě Moon, který má ve svém arzenálu všechny zbraně k tomu, aby Dohnala na jeho domácí půdě porazil. Nebude to mít ale lehké. Dohnal totiž zarputile dře na tom, aby si tentokrát připsal jednoznačnější vítězství, než tomu bylo naposledy.

 

Tip na vítěze: Moon

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Marek Mazuch vs. Jorge Bueno

Doporučujeme nemrkat. Slovenský ranař Marek Mazuch má místo rukou demoliční koule, a když se dobře trefí, zápas může být v mrknutí oka ukončen. Tak tomu bylo například i v boxerském zápase s brazilským showmanem Apollem, který nad Mazuchem jasně dominoval, ale zároveň zřejmě podcenil schopnosti slovenského borce, který jej za to potrestal výstavním knockoutem. Před tím by si měl dát pozor i Bueno.


Mazuch se měl původně utkat s Makengelem, 33letým bojovníkem přezdívaným „The Gorilla“ z Jihoafrické republiky, ale pár dní před turnajem organizace oznámila náhradu. Tím je Brazilec Bueno, který šest ze svých vyhraných zápasů ukončil pět před limitem a na kontě má jen jednu porážku. Je navíc držitelem černého pásku v BJJ, což je další cesta, kterou by svého protivníka mohl potenciálně ohrozit.

 

Tak jako tak tedy očekáváme tvrdý souboj dvou mistrů na ukončování, kteří půjdou tvrdě po rychlé výhře i tentokrát. Podle nás zápas rozhodně nebude trvat celá tři kola a bitva přinese brzký konec na jedné či druhé straně. Větším favoritem je však o sedm let mladší Mazuch, který by kromě své dravosti mohl těžit i z přibližně osmicentimetrové výškové převahy.

 

Bueno navíc zápasil naposledy před necelým týdnem, je tedy otázkou, v jaké síle a kondici bude, když neměl po posledním boji pořádně čas na regeneraci. Možná je ale právě natolik sebevědomý, že věří, že Mazucha porazí i prakticky bez přípravy. 

 

Tip na vítěze: Mazuch

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Andrej Kalašnik vs. Joel dos Santos

Černý kůň celého turnaje? I tak by se dal označit souboj brněnského samopalu Andreje Kalašnika s brazilským „Tigre“ Joelem dos Santosem. Jak už jsme se mohli v minulosti přesvědčit, týmový kolega Jiřího Procházky dokáže soupeře ukončovat jak v postoji, tak i na zemi, ale to samé platí i pro jeho nadcházejícího soupeře. Nebude proto žádným překvapením, pokud uvidíme ukončení před limitem i zde.

Joel dos Santos, který je autorem devíti KO/TKO a dvou submisí, stojí před svou premiérou v organizaci OKTAGON MMA, v posledním zápase na akci DFN ovšem porazil nebezpečného Vlastu Čepa, který je pověstný svými tvrdými pěstmi. Těm ale Brazilec odolal a ve třech kolech dokázal dominovat na zemi. A podobný scénář by se mohl autor pokusit zopakovat právě i s Kalašnikem. Ten ale dokáže být nebezpečný za každé situace, má background v zápase ve volném stylu a zápas dokáže ukončit i v postoji.

 

Brněnský „AK-47“ se nyní vrací po tvrdé porážce, kterou utržil po minutě v bitvě s Kaikem Britem. Rozhodně tedy bude hladový po vítězství a s touhou tuto prohru odčinit. Předtím ale zase za jednu minutu dokázal na zemi uškrtit obávanou mašinu Christiana Jungwirtha. Pokud se nedopustí žádné zásadní chyby, měl by usednout zpět do vítězného sedla. Hnán bude navíc dopředu domácím brněnským publikem, před kterým nebude chtít za žádnou cenu prohrát.  

 

Tip na vítěze: Kalašnik

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Karol Ryšavý vs. Fero Fodor

Duel, který jsme měli vidět už na turnaji OKTAGON Prime 5 v Šamoríně, Fodora však zastavil na poslední chvíli covid. Věříme, že podruhé to už vyjde, protože jde doslova o vysněný zápas pro všechny slovenské fanoušky. Ani jeden z nich se nebojí krvavé, špinavé rvačky. Ani jeden z nich necouvá a oba mají na kontě působivá ukončení před limitem.

 

Ryšavý zvedl obočí všem kritikům, když fantastickou submisí přemohl Matěje Kuzníka nebo když právě v Šamoríně přesně mířeným kolenem uspal Ebrahima Hosseinpoura. Fodor zase ukázkově vypnul Tomáše Fialu v létě loňského roku. Nejpravděpodobnější scénář je, že uvidíme skvělou nevraživou postojovou bitvu.

 

Ryšavý však v případě, že zápas půjde do druhého či třetího kola, může začít více taktizovat a pokusí se zápas přesunout na zem, kde je o něco zkušenější. Jelikož jsou oba zápasníci velmi vyrovnaní, vytrvalí, a protože mají pořádně tvrdou bradu, není vyloučeno, že uvidíme všechna tři kola a rozhodnou až body. V tom případě by měl mít navrch svěřenec Attily Végha. Je přece jen techničtější a ctižádostivější.

 

Tip na vítěze: Ryšavý

 

Zdroj: Oktagon MMA

Patrik Kincl vs. Alex Lohoré

Šampion střední váhy Patrik Kincl míří do své první obhajoby titulu a v cestě mu stojí těžký vyzývatel. Tím je Alex Lohoré, který ve svém posledním zápase suverénně v prvním kole ukončil Zdeňka Polívku a předtím si poradil se španělským býkem Tatem Primerou. O zisk titulu v organizaci OKTAGON MMA Lohoré usiluje už dlouho a teď jej má znovu na dosah ruky.

 

Šampion Patrik Kincl prohlásil, že svého soupeře vnímá především jako nebezpečného counter punchera a bude si muset dát pozor na to, aby se nedopustil nějaké chyby, které by vyzývatel mohl ve svůj prospěch využít. Král střední váhy zároveň v našem rozhovoru předeslal, že do zápasu má připraveno několik pastí, do kterých se Lohorého pokusí chytit.

 

Alex Lohoré je extrémně vzdorovitý a ukončit jej nedokázal ani Karlos Vémola. Zatím jej navíc nikdo neporazil na submisi. Patrika Kincla tedy rozhodně čeká velmi těžká obhajoba, nebylo by ale žádným překvapením, pokud by se opakoval scénář ze zápasu s Pirátem, kdy Kincl drtivou většinu zápasu dominoval na zemi. To se velmi pravděpodobně může stát i v tomto zápase.

 

Fanoušci tento titulový zápas v anketě pojmenovali jako „Hon na Terminátora“. To proto, že od vítěze duelu se očekává, že na konci roku v pražské O2 areně bude pás obhajovat proti bývalému šampionovi divize Karlosi Vémolovi. Jak pro Lohorého, tak i Kincla by se jednalo o odvetu s českým bijcem, který nad nimi v minulosti vyhrál. I proto by si tedy fanoušci neměli turnaj OKTAGON 35 nechat ujít.

 

Tip na vítěze: Kincl

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: OKTAGON MMA/Refresher/Martin Adam Pavlík
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu sport
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.