Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Tereza Patočková
13. září 2022 12:17
Čas čtení 0:30

Zemřel režisér Jean-Luc Godard. Z Belmonda udělal filmovou hvězdu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Zemřel režisér Jean-Luc Godard. Z Belmonda udělal filmovou hvězdu
Zdroj: CHRISTOPHE D YVOIRE/Sygma via Getty Images

Mezi Godardova nejznámější díla patří například film z roku 1959 U konce s dechem, který udělal z herce Jeana-Paula Belmonda filmovou hvězdu. V 60. letech potom Godard natočil řadu dalších zásadních filmů v dosti zběsilém tempu.

Ve věku 91 let zemřel Jean-Luc Godard, francouzsko-švýcarský režisér, který byl klíčovou postavou hnutí Nouvelle Vague, jež způsobilo revoluci v kinematografii na přelomu 50. a 60. let, informoval o tom server Guardian

Godard, známý především svým obrazoboreckým, zdánlivě improvizovaným stylem natáčení a nesmlouvavým radikalismem, se v 60. letech proslavil řadou stále politizovanějších filmů a v posledních letech zažil oživení kariéry díky filmům jako Film Socialisme a Sbohem jazyku, v nichž experimentoval s digitální technologií.

Mezi Godardova nejznámější díla patří například film z roku 1959 U konce s dechem, který udělal z herce Jeana-Paula Belmonda filmovou hvězdu. V 60. letech potom Godard natočil řadu dalších zásadních filmů v dosti zběsilém tempu. Například film Le Petit Soldat naznačoval, že francouzská vláda schvaluje mučení, a až do roku 1963 byl zakázán. 

Domů
Sdílet
Diskuse