Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
16. září 2022 20:20
Čas čtení 0:48

Median: Danuše Nerudová by v prezidentských volbách výrazně posílila, Andrej Babiš je na prvním místě

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Median: Danuše Nerudová by v prezidentských volbách výrazně posílila, Andrej Babiš je na prvním místě
Zdroj: REFRESHER/David Marcin

Říká to aktuální výzkum agentury Median.

Prezidentské volby se blíží a jednotliví kandidáti již svoje kampaně cílí na potenciální voliče. O tom, kdo usedne na Hrad, bude jasno samozřejmě až po sečtení všech hlasů. Předvolební výzkum agentury Median ale v současnosti dává v prvním kole nejvyšší šance Andreji Babišovi, který svou kandidaturu však ještě neoznámil.

Bývalý premiér ale oproti minulému měsíci jedno procento ztratil. O stejný počet si naopak polepšil Petr Pavel, který svou kandidaturu oznámil na začátku září. Výrazně si polepšila také Danuše Nerudová, která je se svými 11,5 % na třetím místě. 

Mezi nejméně oblíbené kandidáty zatím patří Lenka Bradáčová a Michael Kocáb, jen o půl procenta před nimi je Karel Janeček, který svou kampaň zahájil v červenci ve virtuální realitě. 

Co se týče volebního potenciálu, je na prvním místě Petr Pavel (34,5 %), Andrej Babiš je na druhém (31 %) a na třetím Pavel Fischer (21 %). Danuše Nerudová je s 19,5 % na čtvrtém místě těsně následována Markem Hilšerem (19 %). Volební potenciál určuje, kolik procent hlasů by mohl kandidát získat, pokud by ho volil každý, kdo jeho volbu zvažuje a přijde k volbám.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

První kolo přímé volby prezidenta republiky naplánoval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) na 13. a 14. ledna příštího roku. Případné druhé kolo se bude konat o dva týdny později.

Domů
Sdílet
Diskuse