Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
22. září 2022 v 17:30
Čas čtení 0:52

Veterináři varují před klobásami z Itálie. Stahuje se také sýr z Lidlu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Veterináři varují před klobásami z Itálie. Stahuje se také sýr z Lidlu
Zdroj: SVS

Výrobky mohou obsahovat zdravotně závadné látky.

Státní veterinární správa varuje před rizikovými italskými klobásami. Mohou obsahovat zdravotně závadné bakterie listérie. V prodejně v Chrášťanech u Prahy nakoupili podle veterinářů zákazníci přes 50 kg těchto klobás. SVS varuje, aby je lidé nekonzumovali a vrátili je v obchodě.

„Tři různé druhy italských klobás od téhož italského výrobce Agricola Tre Valli Soc.Coop A.R.L byly dle výsledků šetření v prodeji v jediné prodejně v ČR: Max Food SE, Za Tratí 235, 252 19 Chrášťany. Do jiných prodejen nebyly distribuovány. Do ČR bylo dovezeno 123,75 kg drůbežích klobás. Z tohoto množství se podařilo stáhnout z prodeje 68,4 kg. Zbývajících více než 55 kg se prodalo. I vzhledem k datům spotřeby mohou mít větší či menší část tohoto množství zákazníci doma,“ informují veterináři.

„Baktérie Listeria monocytogenes mohou způsobovat onemocnění zvané listerióza. Do lidského organismu se mohou dostat například prostřednictvím nevhodně ošetřených či skladovaných potravin. Zdravý jedinec se obvykle s nízkými dávkami listérií vypořádá bez problémů. Nebezpečí však mohou tyto baktérie představovat pro osoby s oslabenou imunitou, staré lidi, děti a těhotné ženy,“ informuje SVS.

3. května 2024 v 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

V polovině září stáhl výrobky také Lidl. Konkrétně se jednalo o „Kozí sýr s bílou plísní – rolka“ s datem minimální trvanlivosti 29. září letošního roku. Může obsahovat kovové kontaminanty. Existuje riziko zranění při konzumaci výrobku. Řetězec Lidl doporučuje zmíněný výrobek nekonzumovat. Informoval o tom v tiskovém prohlášení.

Domů
Sdílet
Diskuse