Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
9. října 2022 16:48
Čas čtení 0:55

Na hranicích se Slovenskem bude hlídat i armáda, připraveno je 320 vojáků

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Na hranicích se Slovenskem bude hlídat i armáda, připraveno je 320 vojáků
Zdroj: Armáda České republiky

Společně s Celní správou ČR posílí jednotky policie.

Na hranicích bude společně s Policií České republiky hlídkovat také armáda. Policisty společně s celní správou posílí při znovuzavedení ochrany vnitřních hranic v Jihomoravském, Zlínském a Moravskoslezském kraji. V neděli armáda nasadila osmdesát vojáků, dohromady jich bude 320. Střídat se budou ve 4 rotacích.

Nasazení vojáků z jednotek pozemních sil i aktivních záložníků se předpokládá do 28. října. Armáda o tom informuje na svých stránkách.

„V případě potřeby plní armáda úkoly Policie ČR. Naši připravenost k ochraně vnitřních hranic se Slovenskem jsme prověřili během dvoudenního cvičení Morava, které se uskutečnilo koncem srpna,“ vysvětlil brigádní generál Václav Vlček, náčelník štábu Velitelství pro operace.

Armáda těmito kroky ověřila velení a řízení a spolupráci s ostatními bezpečnostními složkami. Záložníci budou do podobné akce nasazeni poprvé. V minulosti pomáhali například v očkovacích centrech. Nyní budou podle armády plnit úkoly v sestavě mezinárodní bojové skupiny na Slovensku, které Češi velí.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Od soboty do nedělního rána provedly policejní hlídky na hranicích přes 25 tisíc kontrol, zjistily 208 nelegálních migrací a zadržely dva převaděče. Podmínky pro vstup do České republiky nesplnilo 50 osob. Policie aktuální statistiky sdílí na Twitteru.

Migrace
Zdroj: Policie ČR
Domů
Sdílet
Diskuse