Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Jakub Paulík TASR
29. října 2022 v 8:04
Čas čtení 0:45

Stop diskusím o LGBT+ v Rusku? Nový návrh homofobního zákona kritizuje i Úřad OSN pro lidská práva

Diskutovat
Uložit Uložené
Stop diskusím o LGBT+ v Rusku? Nový návrh homofobního zákona kritizuje i Úřad OSN pro lidská práva
Zdroj: TASR - Dano Veselský

Rusko patří mezi nejvíce homofobní země Evropy.

Rusko chce zpřísnit už tak dost tvrdé zákony proti LGBT+ komunitě. Za šíření informací o LGBT+ komunitě by mohli lidé podle nových návrhů dostat pokuty ve výši desítek tisíc korun a cizince by čekala deportace. Návrhy ruských poslanců výrazně odsoudil Úřad Vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Informuje o tom TASR.

Změny v zákoně „rozšiřují zákaz jakékoli diskuse a výměny informací o lesbách, gayích, bisexuálních a transgender lidech a jejich lidských právech,“ řekla mluvčí úřadu Ravina Šamdasání.

Rusko se podle organizace Duhová Evropa nachází na 4. nejnižším místě tolerance k LGBT+ komunitě ze 49 evropských zemí.

Komisař OSN pro lidská práva Volker Türk vyzval poslance, aby návrhy v dalších čteních shodili ze stolu. Experti OSN na lidská práva přitom již původní zákon o takzvané LGBTQ propagandě z roku 2013 odsoudili jako „diskriminační, porušující základní práva na svobodu projevu a vedoucí k nárůstu nenávistných projevů, zločinů z nenávisti a zneužívání“.

Rusko, které patří mezi nejvíce homofobní země Evropy, dokonce vysílá i reality show urážející komunitu LGBT+. V ní musí soutěžící uhodnout, kdo z nich je gay. Za projektem stojí ruský poslanec Vitalij Milonov, který považuje homofobii za „nádhernou a přirozenou“.

Anketa:
Mělo by nové návrhy ruských poslanců odsoudit i Česko?
Ano.
Ne.
Ano.
44 %
Ne.
56 %
22. února 2026 v 16:31 Čas čtení 0:44 Lidl opět otevře outletovou prodejnu, před kterou lidé stojí hodiny ve frontě. Koukni, kde bude Lidl opět otevře outletovou prodejnu, před kterou lidé stojí hodiny ve frontě. Koukni, kde bude
22. února 2026 v 14:48 Čas čtení 1:06 Ukrajina odsoudila „vydírání“ ze strany slovenského premiéra Fica. Posílá mu tvrdý vzkaz Ukrajina odsoudila „vydírání“ ze strany slovenského premiéra Fica. Posílá mu tvrdý vzkaz
26. února 2026 v 12:45 Čas čtení 1:24 Karlův most není nejkrásnější v Česku. První místo tě jistě překvapí Karlův most není nejkrásnější v Česku. První místo tě jistě překvapí
Domů
Sdílet
Diskuse