Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
17. prosince 2022 v 9:24
Čas čtení 1:13

Angelina Jolie končí jako vyslankyně OSN pro uprchlíky

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Angelina Jolie končí jako vyslankyně OSN pro uprchlíky
Zdroj: TASR/AP

Herečka působila v Organizaci spojených národů jednadvacet let.

Angelina Jolie končí coby zvláštní vyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). S OSN herečka spolupracovala od roku 2001, zvláštní vyslankyní se stala v roce 2012. Za tu dobu se zúčastnila více než šedesáti misí v terénu. Ve společném prohlášení s OSN uvedla, že humanitární aktivistkou zůstává nadále.

Podle médií přichází OSN o svou nejslavnější osobnost

„Věřím v mnoho věcí, které OSN dělá, v životy, které zachraňuje. UNHCR je plný úžasných lidí, kteří každý den mění životy lidí k lepšímu,“napsala Jolie na svůj Instagram. Doplnila, že v pomoci uprchlíkům a problematice nuceného vysídlování se chce angažovat i nadále. 

„V době, kdy svět čelí složitým, mnohotvárným a vzájemně propojeným krizím, plánuje paní Jolie zapojit více aktérů do řešení širšího souboru humanitárních otázek a také více spolupracovat přímo s místními organizacemi,“doplnila OSN ve společném prohlášení.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Angelina Jolie (@angelinajolie)

UNHCR spolupracoval s herečkou více než dvacet let. „Coby naše zvláštní vyslankyně využila svůj hlas k budování povědomí o uprchlících, jejich podpoře a k řešením, která tito lidé potřebují. Během těchto let paní Jolie neúnavně pracovala a uskutečnila více než šedesát misí do terénu, aby lidem podala svědectví o příbězích plných utrpení, ale i naděje a odolnosti,“ uvedla OSN.

2. května 2024 v 15:42 Čas čtení 0:57 Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie

Naposledy se Jolie coby zvláštní vyslankyně vydala do Jemenu a Burkina Faso. Tyto dvě země se potýkají s humanitární krizí, která je navíc velmi málo medializovaná a podfinancovaná. 

„Po dlouhém a úspěšném působení u nás oceňuji její přání změnit angažmá a podporuji její rozhodnutí. Vím, že záležitosti spojené s uprchlictvím jí zůstanou blízké. Jsem si jist, že stejné nadšení a pozornost přenese i do širšího humanitárního portfolia,“ uvedl k odchodu Jolie komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi.

Za příležitost pracovat se skvělými a obětavými lidmi poděkovala i sama herečka. Podle deníku New York Times přichází OSN v době krize o svou nejslavnější osobnost.

Domů
Sdílet
Diskuse