Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
19. prosince 2022 v 16:03
Čas čtení 0:50

Tato čínská lampa tě může zabít. ČOI varuje před nebezpečným výrobkem

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Pozor na nebezpečné vybavení.

Česká obchodní inspekce varuje před nebezpečnou kempingovou svítilnou. Může tě vážně zranit elektrickým proudem. Konkrétně se jedná o svítilnu SOLAR ZOOM CAMING LAMP, číslo modelu YD-3589. ČOI o tom informuje na svých stránkách.

„U výrobku bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne přístupné živé části výrobku v místě připojení napájecího přívodu bez krytu, která je při připojeném síťovém dobíjení pod napětím. Může utrpět úraz elektrickým proudem a může být i usmrcen,“ popisuje Jiří Fröhlich, mluvčí České obchodní inspekce.

Nebezpečná svítilna
Zdroj: ČOI

Kvůli riziku zranění, nebo dokonce usmrcení zakazuje Česká obchodní inspekce dodávání uvedeného nebezpečného výrobku na trh. „Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm byly zveřejněny v systému Safety Gate,“ doplňuje Fröhlich.


„Obal výrobku tvoří kartonová krabička, na které je uvedena značka výrobce (název a adresa výrobce nejsou uvedeny), YD-3589, SOLAR ZOOM CAMPING LAMP, bezpečnostní informace a návod k použití výrobku v cizím jazyce, MADE IN CHINA a značka shody CE. Na obalu je dále přilepen bílý štítek, na kterém je uvedeno: Návod: BATERKA, 2M, YD3589, Nevhodné pro děti do 3 let, Vyrobeno v Číně, Dovozce: INDO INTERNITY S.R.O., Libušská 319/126, Praha 4, 142 00, Czech Republic, čárový kód EAN 8 590042 102531, značka shody CE a označení E10253D3V72A1305,“ popisuje produkt ČOI.

Domů
Sdílet
Diskuse