Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
29. prosince 2022 17:35
Čas čtení 0:51

Americký poslanec lhal o své minulosti. Prověřuje to prokuratura

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Americký poslanec lhal o své minulosti. Prověřuje to prokuratura
Zdroj: Wikimedia (Creative Commons)/Empire State Conservatives Podcast/volně k užití

Demokratické vedení apeluje na jeho rezignaci.

Republikánský poslanec George Santos údajně lhal o své sexuální orientaci, původu, majetku, víře i vzdělání. Jeho případem se začala zabývat americká prokuratura. Přezkoumat chce jeho majetek a finance, okresní prokuratura se pak zabývá dalšími aspekty jeho lži. Informuje o tom CBS. 

„Georgi, jestli je to vůbec tvoje jméno. Jestli jsi přesvědčený, že ti voliči pořád věří, rezignuj a poraz mě v mimořádných volbách. Postav se tváří v tvář voličům se svou skutečnou minulostí a odpověz na otázky ohledně své kriminální historie,“ vzkázal Santosovi na Twitteru demokrat Robert Zimmerman. Přidal se k němu i zbytek demokratického vedení sněmovny.

K výzvám k rezignaci se přidala i Republikánská židovská koalice, podle níž Santos podvedl voliče. On sám se ale k odstoupení zatím nevyjádřil a neapelovala na něj ani republikánská část americké sněmovny.

10. června 2024 14:00 Čas čtení 5:27 Jak se z chudé dívky s depresemi stala ikona pro celý módní svět. Kdo je milionářka Emma Chamberlain? Jak se z chudé dívky s depresemi stala ikona pro celý módní svět. Kdo je milionářka Emma Chamberlain?

V případě, že rezignovat nebude a stane se z něj právoplatný poslanec poté, co složí slib, bude muset zbytek zástupkyň a zástupců hlasovat o jeho vyloučení. K tomu ale bude potřebná shoda minimálně dvou třetin poslanců.

Domů
Sdílet
Diskuse