Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
6. ledna 2023 8:59
Čas čtení 1:36

Majitelka pohřebního ústavu prodávala lidská těla a vydávala falešný popel. Odsoudili ji na 20 let

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Majitelka pohřebního ústavu prodávala lidská těla a vydávala falešný popel. Odsoudili ji na 20 let
Zdroj: Creazilla/volně k užití

Megan Hess bez souhlasu pozůstalých prodala několik stovek těl.

Soud v americkém státě Colorado v úterý odsoudil majitelku pohřební služby ve městě Montrose Megan Hess za to, že ilegálně prodávala těla a orgány zesnulých bez souhlasu pozůstalých rodin. Dostala dvacet let vězení. Trest dostala také její matka, která se na trestných činech podílela. Obě se přiznaly také k poštovnímu podvodu. 

Těla či jejich části prodávala k vědeckým účelům, bez souhlasu pozůstalých

Šestačtyřicetiletá Megan Hess a její matka, devětašedesátiletá Shirley Koch, provozovaly pohřební ústav Sunset Mesa ve městě Montrose na západě země. V roce 2020 byly zatčené a obviněné ze šesti případů poštovního podvodu a tří případů nezákonné přepravy materiálu. Obě se ale přiznaly jen k poštovnímu podvodu a napomáhání k němu. Hess dostala maximální možný trest dvaceti let, její matka byla odsouzena na patnáct let. 

Obžaloba uvedla, že v letech 2010 až 2018 ženy nabízely pozůstalým kremaci jejich zemřelých ve výši tisíc dolarů (přes 22 tisíc korun), ke které ale nikdy nedošlo. 

Místo zpopelnění prodávala Hess těla nebo jejich části k vědeckým nebo vzdělávacím účelům, aniž by o tom rodiny věděly. Některé navíc uvedly výslovný zákaz k tomu, aby bylo tělo zemřelých k takovým účelům poskytnuto. Místo jejich popela pak dostaly popel, který jejich blízkým nepatřil.

15. května 2024 13:00 Čas čtení 8:02 Rapová válka Drake vs. Kendrick Lamar skončila, přinesla nevídanou hru slov, skryté dítě i krev. Kdo je vítězem? Rapová válka Drake vs. Kendrick Lamar skončila, přinesla nevídanou hru slov, skryté dítě i krev. Kdo je vítězem?

Hess a Koch také převážely těla a části těl, jež byla pozitivně testována na infekční choroby včetně HIV a hepatitidy B a C nebo patřila lidem, kteří na ně zemřeli, přestože kupujícím tvrdily, že ostatky jsou bez nákazy. Zasílaly je poštou nebo komerčními leteckými linkami v rozporu s předpisy ministerstva dopravy týkajícími se přepravy nebezpečných materiálů.

„Jednání obžalovaných bylo hrůzné a morbidní a vedla ho chamtivost. Využily rodiny, které byly na dně vzhledem k nedávné ztrátě blízké osoby. Doufáme, že tyto tresty odnětí svobody přinesou rodinným příslušníkům obětí určitý klid při jejich smutku,“ uvedl státní zástupce Cole Finegan.

Obhájkyně Hess Ashley Petrey u soudu argumentovala tím, že její klientku k činům motivovala snaha o pokrok v lékařském výzkumu. Asistent státního zástupce Tim Neff se tomuto argumentu vysmál. „Osm let opakovaného jednání tohoto druhu je vše, co soud potřebuje vědět o minulosti a charakteru obžalované,“ uvedl. Zatímco Koch svou vinu uznala a přebrala odpovědnost za své činy, její dcera se odmítla vyjádřit. V březnu je v plánu ještě slyšení o náhradě škody pozůstalým. 

Domů
Sdílet
Diskuse