7. Mijakedžima, Japonsko
Mijakedžima je sopečný ostrov ve Filipínském moři, který najdeš jihovýchodně od Tokia. V centru tohoto malého ostrůvku se nachází aktivní sopka Oyama, která ho dělá tolik nebezpečným. Oyama v historii již několikrát vybuchla a poslední sopečné erupce trvaly dlouhé čtyři roky. K obyvatelům a obyvatelkám tak neustále proudily nebezpečné výpary, až nakonec vláda rozhodla o jejich evakuaci.
Po pěti letech se místní mohli vrátit do svých domovů, ale výpary i nadále narušují klid tohoto ráje na zemi. Lidé žijící na ostrově Mijakedžima se s nimi však již sžili. Pro případ poplachu u sebe neustále nosí plynové masky a dál si žijí svými životy. No, my bychom to asi neriskovali.
6. Severní Sentinel, Indie
Že se na seznamu nejnebezpečnějších ostrovů světa nachází Severní Sentinel, tě pravděpodobně nepřekvapí. Tento ostrov v Bengálském zálivu v Indii na sebe už několikrát přitáhl pozornost celého světa.
Severní Sentinel je domovem domorodých Sentinelců, kteří žijí v odloučení už 60 tisíc let a návštěvy zvenčí ostře odmítají. Právě kvůli nim indická vláda dokonce zakázala, aby se kdokoli k ostrovu přibližoval na kratší vzdálenost než pět kilometrů. Sentinelci totiž na všechny cizince střílí smrticími oštěpy a šípy, což se v roce 2006 stalo osudným i dvěma rybářům, kteří se zatoulali příliš blízko ostrovu. V roce 2018 zase domorodci zabili 27letého Johna Allena Chaua, který se na ostrově snažil prosadit křesťanství.
Proč přesně Sentinelci tolik odmítají kontakt s okolím světem, není jisté. Prostě chtějí klid a nám nezbývá než to respektovat.
5. Gruinard, Skotsko
Zhruba na půli cesty mezi skotským Gairlochem a Ullapoolem se nachází ostrov Gruinard, nejdivočejší a nejméně obydlený kout Velké Británie. Důvod, proč je tento malý oválný ostrov tak nebezpečný, je jednoduchý. Britská vláda na něm v minulosti prováděla pokusy s bakterií antrax a během druhé světové války se na něm prováděly i testy biologických zbraní.
To vedlo ke smrtelnému znečištění ostrova, a protože se na něm mnoho zvířat nakazilo a později zemřelo, vláda musela dát celý ostrov do karantény. V 80. letech 20. století byl pak Gruinard dekontaminován, ale stále je neobydlený a v jeho půdě se i nadále nachází smrtící bakterie.
4. Saba, Karibik
Tak tohle je tropický ráj. Ostrovu Saba v Karibiku se přezdívá „neposkvrněná královna“. Má nedotčenou krásu, bohatý ekosystém a turisté a turistky na něm mohou zažít nezapomenutelné potápění i dechberoucí hiky. Tedy pouze v případě, že jim vyjde počasí. V opačném případě mohou na ostrově přijít o život.
Saba je nebezpečný kvůli silným hurikánům, které se v jeho okolí kumulují. Karibské úřady dokonce uvádí, že ostrov byl zasažen nejsilnějšími hurikány za posledních 150 let a že byl poničen více než kterýkoli jiný ostrov. Pokud tě tedy láká Karibik a nedotčená příroda, prve raději pořádně zkontroluj počasí. Ať nepřijdeš o život.