Co se dozvíš po odemknutí v celém videu?
- Jaké je jejich přátelství.
- Praktické tipy, jak hacknout svůj organismus.
- Tipy na dechová cvičení a meditaci.
- Jak na nás a náš mozek působí dnešní rychlá doba plná umělého dopaminu ze sociálních sítí.
- Zda existuje něco jako trvalé štěstí.
Vojtěch Hlaváček a Jiří Kryštof Jarmar jsou neurovědci a moderátoři podcastu Brain We Are. V rozhovoru pro Refresher mluvili nejen o neurovědě, ale i o svém přátelství, biohackingu a také o tom, zda existuje trvalé štěstí.
K neurovědě se dostali docela náhodně. „Byl jsem po úrazu kolene a nějak jsem prožíval docela složité období života. Po jednom halucinogenním tripu na houbičkách jsem si uvědomil, že mě vlastně zajímá mozek a vesmír, a šel jsem pak studovat biologii,“ říká Vojtěch.
Celý rozhovor si přehraj po odemknutí.
S Kryštofem se seznámili na vysoké škole a hned si rozuměli. „Bavili jsme se hodiny a hodiny o všem možném. Pak nás napadlo postavit mezi nás mikrofon a ty myšlenky sdílet i s dalšími lidmi, protože byla dobrá doba na to, mluvit právě o tématech psychického zdraví a neurovědě,“ vysvětlují pozadí vzniku svého úspěšného podcastu, který nahrávají už několik let.
Do mozku a všeho o něm jsou velmi nadšeni. „Kdybych měl někomu říct, co mi na tom přijde úplně nejvíc fascinující, tak je to asi to, jak žijeme v určitém naivním realismu, prostě je vše zkreslené, protože mozek žije někde ve tmě a my ve světě vidíme věci, co on si nějak vytváří na základě dat z reality,“ říká Hlaváček.