7. Szilva pálinka
Sedmé místo obsadila Čechům známá slivovice, a to konkrétně maďarská Szilva pálinka. Jedná se o tradiční slivovici z Maďarska, jejíž verze Szatmári patří mezi ceněné chráněné odrůdy. Vyrábí se ze švestek, které musí tvořit minimálně 80 % základu.
6. Boukha
Tuniský nápoj Boukha na šestém místě je čirá, bezbarvá pálenka, která se destiluje z fermentovaných fíků s tóny rozinek a koření.
5. Death in the Afternoon
Mezi top pět nejhorších drinků se dostala i pařížská Smrt odpoledne, dekadentní koktejl vyrobený z absintu a šampaňského. Vymyslel ho Ernest Hemingway.
4. Kopstootje
Bramborovou medaili si odnáší Kopstootje, holandský pitný rituál, který najdeš téměř v každém baru v zemi. Nejprve barman naplní panákovou sklenici ve tvaru tulipánu ginem Genever do té míry, až téměř přeteče. Zákazníci si pak dají ruce za záda, ohýbají se a pomalu usrkávají pití. Zbytek panáka lze spolknout a následně si dát doušek piva. Jejich chutě se vzájemně doplňují.
3. Korn
Na stupínek nejhorších nápojů dosáhl německý Korn, obilný destilát, který se tradičně destiluje z fermentované kaše ze pšenice, žita, pohanky, ječmene nebo ovsa. Tento silný bezbarvý nápoj se nikdy nesladí ani neochucuje. S hodnocením 2,2/5 se zařadil na třetí místo.
2. Malört
Stříbrnou medaili si odnáší hořký likér na bázi pelyňku Malört z USA. Nápoj se vyznačuje ostrou chutí a dlouhou hořkou dochutí. Původně přišel ze Švédska a v žebříčku dostal hodnocení 1,8/5.
1. Yorsh
A nejhorším nápojem světa je ruský Yorsh, míchaný drink vyrobený z kombinace piva a vodky. Poměr ingrediencí se může lišit v závislosti na osobních preferencích. Koktejl se doporučuje rychle vypít, jak je v Rusku zvykem, protože Yorsh se tradičně konzumuje ve společenském prostředí po přípitku. Vodka sice chuť piva tolik nemění, ale výrazně zvyšuje obsah alkoholu. Drink obdržel hodnocení 1,3/5.