Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 23. 9. 2020 svátek má Berta

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Refresher - Rozhovory
16
Ondřej Jarůšek
7. prosinec 2015, 18:58
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor)

Současný hit Startovače DOLLER zaujal i nás, a proto jsem se rozhodli vyzpovídat dvojici tvůrců projektu.

Ondřej Jarůšek
7. prosinec 2015, 18:58
Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor)
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
16
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Jiří Doležal a Jan Emler se před nedávnem rozhodli vyzkoušet štěstí se svým nápadem na Startovači, kde uvedli svůj ambiciózní projekt, který získal fúzí jejich příjmení název DOLLER. Netrvalo však dlouho, a díky nevídanému zájmu široké veřejnosti se jim podařilo cílovou částku 175 000 Kč nejen vybrat, ale navíc dalece překročit, přičemž do ukončení kampaně stále zbývají více než dva týdny. Něco podobného se jen tak někomu nepodaří, což již samo o sobě svědčí o tom, že DOLLER není jen tak ledajakým projektem. A o co se tedy vlastně jedná? DOLLER je šikovný motivační diář, který svým uživatelům pomůže krok za krokem přeměnit sny na realitu, přispívá k osobnímu rozvoji a umožňuje efektivní plánování. Víc už ti o něm ale poví samotná dvojice mladých českých tvůrců. 

 

Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor)

 

Pro začátek nám o sobě něco prozraďte. Kolik je vám let, odkud pocházíte a jakou školu a obor studujete?

Jan: Ahoj, rádi bychom nejdřív za DOLLER pozdravili vaše čtenáře. Jsem Honza Emler, je mi 24 let a jsem studentem 5. ročníku, oboru Projektové řízení na ČZU v Praze.  

 

Jiří: Já jsem Jirka Doležal, připojuji srdečné pozdravy ze Zlína. Studuji prvním rokem Ph.D. na Univerzitě Tomáše Bati, obor Finance.

 

Nedávno jste představili svůj společný projekt DOLLER. Mohli byste našim čtenářům blíže popsat, o co se vlastně jedná?

Jan: DOLLER je motivační diář, který díky originálním funkcím slouží jako organizovaný nástroj k seberozvoji a motivaci. K ničemu tě nesvazuje, ale naopak se tě snaží osvobodit, povzbudit. Vznikl proto, aby pomohl lidem splnit si jejich sny a cíle.

 

Jedná se o váš první společný projekt?

Jan:  Vlastně musím říct, že ano. Ani na škole se nám nepovedla žádná spolupráce, protože jsme každý studoval jiný obor. Což je dnes vlastně paradoxní, když už dokonce studujeme každý na jiné univerzitě. 

 

Jiří: Přesně tak, snad neskončíme jako Titanik, první a poslední plavba. Ale musíme říct, že zatím to je naprostá paráda. Oba nás to hrozně baví, jsme plní nadšení a máme již teď spoustu skvělých zážitků.

 

Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor) 

Co vše DOLLER nabízí v porovnání s běžným diářem a v čem spočívají jeho hlavní přednosti? Proč by ho měli lidé před klasickým typem upřednostnit? 

Jan: Hlavním rozdílem oproti klasickému diáři je, že v něm čas jen tak neplyne. Měsíce jsme  kompletně oddělili a vložili mezi ně měsíční sebereflexi. Klademe důraz na to, aby se uživatel zastavil a zhodnotil svůj dosavadní posun. Protože to je tou největší motivací.

 

Jiří: DOLLER je navíc charakteristický vizualizací. A to vizualizací všech cílů a snů, které si chceš v životě splnit. Dále je třeba zmínit vytvořený systém pro rozdělení cílů na ty menší, které se snadněji plní. Doplněný o citáty, hlídá ti denní výdaje a navíc je tam i spousta místa na poznámky, abys nemusel nosit ještě notes.

 

Je DOLLER navržen jen pro specifickou skupinu lidí, kteří mají nízkou motivaci, nebo s navýšením produktivity dokáže pomoct opravdu každému? 

Jan: DOLLER je koncipovaný, aby byl pro všechny, kteří chtějí na sobě pracovat a posouvat se dál. Nezáleží na věku či pohlaví, ale na touze něco dokázat.

 

Jiří: Pro všechny, kteří chápou, že za tím vším jsou oni a jejich tvrdá práce. A DOLLER tu je proto, aby s tou dřinou pomohl.

 

Co vás přivedlo na myšlenku podobný diář vytvořit? Nechali jste se něčím inspirovat? 

Jan: Do situace, která nás přivedla až na Startovač a dokonce i sem, jsme se dostali upřímně úplně nevědomě. Ovlivnily nás totiž jak naše úspěchy, tak hlavně neúspěchy. Oba máme velké sny, touhu si je splnit a zároveň víme, že bez tvrdé práce na sobě to nejde. Chtěli jsme se měnit k lepšímu, a proto jsme začali hledat nástroj, který by nám s tím dokázal pomoci. 

 

Jiří: Není to tak, že bychom byli hvězdní studenti a seminárky odevzdávali týden před termínem. Právě naopak. Potřebovali jsme zvládnout time management, osobní rozvoj a s ním spojenou motivaci. Určité možnosti byly, ale pořád nám něco chybělo, nebo přebývalo. A tak jsme začali vytvářet vlastní. Inspiraci jsme pak hledali hlavně v knihách a přednáškách o efektivitě, jako je Konec prokrastinace, Kaizen, 7 návyků efektivních lidí, přednáškách o time manegementu, vizualizaci apod.

 

Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor)

 

Předcházely dnešní podobě diáře v průběhu vývoje ještě nějaké další verze? Pokud ano, čím se lišily? 

Jan: To je otázka asi hlavně na mě, i když jsme se na vývoji podíleli společně. Mýma rukama za ty 4 měsíce prošla spousta návrhů a hlavně jejich dílčích verzí. Ať už se jednalo o změny koncepční, rozvržení stránek, vizuálního stylu, rozměrů diáře, jednotlivých buněk apod.. Nebál bych se říci, že takových verzí byly desítky, možná i více.

 

Jiří: Honza má totiž na rozdíl ode mě estetický vkus. Takže když jsme třeba vybírali font, mně už se to zdálo perfektní, ale on zase zkoušel jiný, protože se mu něco nelíbilo. A takových věcí tam byla spousta.

 

Jak dlouho vývoj diáře DOLLER trval? Byli jste na vše sami, nebo jste spolupracovali ještě s někým?

Jiří: Vývoj trval přes 4 měsíce opravdu intenzivní práce. A prakticky to je i nyní. Hlavně díky tomu, že nyní vše připravujeme pro rozesílání odměn ze Startovače na Vánoce. A sami jsme naštěstí nebyli. Pomohli nám naši přátelé a kamarádi, kteří fungovali nejen jako první beta testeři, ale také jako podpora a zpětná vazba. Velmi nám pomohla i koučka Janka Chudlíková, která nám poskytla výborné postřehy k vizualizaci. Za to jí moc děkujeme.

 Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor)

 

Specializovali jste se každý při vývoji a propagaci projektu na něco jiného, nebo jste pracovali na všem vždy společně? 

Jan: Funkční role rozděleny nemáme, snažíme se fungovat jako celek a řešit vše společně. Je ale pravda, že záleží, o kterou se oblast jedná. Například pokud jde o vizuál, tak mám hlavní odpovědnost za výsledek já. Jirka díky svému zaměření více fušuje do komunikace s veřejností a finanční stránky věci apod.

 

Jelikož je diář proložen mimo jiné i citáty úspěšných lidí, jaké významné osobnosti se v něm objevují a podle čeho jste je vybírali? Máte i nějaký svůj oblíbený citát? 

Jan: Snažili jsme se vybrat citáty známých úspěšných lidí z různých polí působnosti. Vybírali jsme nejen podnikatele, ale i sportovce a myslitele. Zároveň jsme se snažili vybrat takové, které na začátku každého měsíce nejen povzbudí, ale dodají i energii.

 

Jiří: Naším oblíbeným citátem je citát od Les Browna: „Miřte na Měsíc. I když ho minete, přistanete mezi hvězdami.“

 

Co je vaším dlouhodobým cílem? Chtěli byste se například po přeložení diáře uchytit i na mezinárodním trhu? 

Jiří: Přesně tak. Přes Vánoce plánujeme řešit další jazykové verze. Dále bychom chtěli do budoucna vytvořit další verze na různá časová období, různá barevná provedení apod.

 

Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor) 

Potěšily vás dosavadní reakce a ohlasy veřejnosti?

Jan: My jsme ani takový ohlas nepředpokládali, ale reakce jsou vetšinou kladné, spousta lidí na diář tohoto typu dlouho čekala, takže jsme rádi, že jsme jim takový nástroj mohli nabídnout právě my a ulehčit tím jejich cestu za sny. Někteří přispěvatelé dokonce píší, že vývoj celé kampaně sledují jako sportovní utkání.

 

Jiří: To byl ten nejhezčí zážitek z kampaně. Já sám jsem dostal hodně gratulačních zpráv a esemesek nejen v průběhu, ale i při překonání vybrání 100 % částky. Lidé při nás stojí a podporují nás po celou dobu kampaně. Je to opravdu úžasný pocit, moci to s nimi sdílet a prožívat.

 

Co je podle vás potřeba k zaujmutí a dosáhnutí úspěchu? Měli byste radu pro někoho, kdo by také rád vytvořil svůj vlastní projekt? 

Jan: Nebát se, zkusit to a pokračovat v tom.

 

Jiří: Nebát se, věřit a musíte to dělat, protože vás to baví. Je to tvrdá dřina a je to dost náročné. Pracujete 15 hodin denně, bez ohledu na to, jestli je víkend. Musíte proto věřit té myšlence, že děláte něco, co má smysl. A musí vás to bavit. My měli dny, kdy jsme šli spát ve 3 v noci a vstávali hned v 7 hodin ráno. Byli jsme unavení, ale nadšení a pyšní, protože pro nás je tohle úžasná zábava. Zábava, která nás navíc opravdu naplňuje.

 

Takže pokud máte nějakou myšlenku, nebojte se. Věřte a jděte si za tím. A je úplně jedno, jestli to bude myšlenka typu nový Facebook, nebo stánek s prodejem zmrzliny.

 

Plnění snů, seberozvoj a efektivní plánování v jednom? To je český motivační diář DOLLER (Rozhovor)

 

Plánujete v budoucnosti, ať už každý sám, či společně, pracovat i na jiných projektech?

Jan: Asi mohu říct za oba, že nad dalšími projekty zatím nepřemýšlíme. Teď před sebou máme ještě velký kus práce, jelikož výběrem podpůrných prostředků na výrobu to nekončí. Naopak vše teprve začíná. Hlavně kvůli aktivitám, které jsme zmínili dříve. Takže do budoucnosti se díváme zatím jen s DOLLERem.

 

Jak vypadá váš běžný pracovní den, a jak naopak váš den volna? Najdete si v současné době čas i na relaxaci?

Jan: Naštěstí nemám šablonu na každý den, ale většinou to je tak, že vstávám kolem 8-9 a pak tvoříme, komunikujeme, zařizujeme věci, které máme na talíři a nebo na talíři mít budeme. Do toho řeším věci do školy, abych do ní dál mohl chodit a občas si ještě odskočím do práce. Tyhle tři balíčky pak akorát měním poměrově podle potřeby a končím kolem 1-2 hodiny v noci. Ale pokud mám nějaký volný kousek, snažím se ho trávit s přítelkyní nebo s přáteli.

 

Jiří: Já jsem spíše ranní ptáče, takže vstávám rád dřív. Jinak ale platí přesně to, co říkal Honza. Každý den je jiný a velmi pestrý. Vždy je jeho hlavní výplň DOLLER, ale okrajově se snažím zvládnout i přípravu pro CFA, výuku a psaní vědeckých článků. A volný den opravdu teď moc nefunguje. Ale když nějaký je, snažím se ho trávit jako Honza, s přítelkyní a s přáteli.

 

Závěrečné slovo patří vám. Zde můžete něco vzkázat svým podporovatelům a čtenářům REFRESHERu.   

Jan: Nejdříve bychom chtěli poděkovat všem úžasným lidem, kteří nám pomáhají. Je až neskutečné, kolik do toho někteří lidé vkládají energie, aniž by museli.

 

Jiří: Vážně máme obrovské štěstí. Moc vám děkujeme.

 
Nenechte se ničím a nikým odradit. Je to jen na vás. Žijte své sny.

  

 

Janovi i Jirkovi děkujeme za rozhovor a přejeme do budoucna další úspěchy. Pokud bys měl zájem jejich projekt DOLLER podpořit a zvýšit tak svoji produktivitu i ty, učinit tak můžeš zde.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
28
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.