Kam se ve skutečnosti poděl David?
Děti postupně rostou, roztahují svá křídla a postupem času dostanou chuť vyletět z rodného hnízda a vydat se poznávat svět. Po střední škole odejdou na univerzitu, nebo začnou pracovat v jiném městě a rodiče, i když smutní, si uvědomí, že jejich dítě je již dospělým člověkem a potřebuje je čím dál méně a méně. Matka s otcem se však o své ratolesti budou navždy strachovat a o to více v době, kdy se vydávají na dobrodružné cesty na druhý konec světa, jak tomu bylo i v případě amerického studenta Davida Sneddona ze státu Utah.

Psal se rok 2004 a David Sneddon, tehdy student Brigham Young University v rodném USA, se vydal na výlet do Číny. V srpnu téhož roku měl David zdolávat turistické výzvy v malebném kaňonu Tiger Leaping Gorge, jenže od 14. srpna, kdy ho viděli naposledy vycházet z restaurace nedaleko kaňonu, o něm nebyly žádné zprávy ani informace a David byl dokonce označen za mrtvého. O necelé dva týdny později se měl střetnou se svým bratrem na letišti v Jižní Korei, ale na střetnutí nikdy nedorazil a okamžitě po něm bylo vyhlášeno pátrání. Čínská strana začala vyšetřování jeho zmizení a nakonec usoudila, že David pravděpodobně zemřel někde v kaňonu, avšak tělo se nikdy nenašlo, a tak jeho rodiče v koutku duše celých 12 let věřili, že jejich syn žije a po zveřejnění nejnovějších informací to zřejmě je i pravda.
David se možná i vydal na tůru do kaňonu, ale domů nikdy nedorazil proto, že ho s největší pravděpodobností po cestě unesli muži ze Severní Koreje. Příběh jako z akčního filmu plného konspiračních teorií zde však ani zdaleka nekončí, protože David nebyl unesen jen tak z rozmaru. Podle zveřejněných informací si ho Severokorejci vybrali kvůli znalosti korejštiny, ke které se dostal během působení na mormonské misi v Jižní Koreji a taktéž i rodné angličtiny. A neuvěříš nám asi ani to, že angličtinu měl v Severní Koreji učit nikoho jiného než samotného Kim Čong-una, který však v té době nebyl vůdcem KLDR, ale jen nástupcem svého otce. Kim Čong-un dostával již v dětství kvalitní vzdělání, vždyť studoval ve Švýcarsku, a tak není divu, že do svých služeb potřeboval dostat i zahraničního tutora, který by ho vzdělával před nástupem do čela KLDR.

Když jsme vzpomínali, že Davidovi rodiče nikdy neuvěřili verzi se smrtí jejich syna, tak jsme si nevymýšleli, protože jeho otec s matkou po celou tu dobu burcovali své okolí a dokonce chodili po Jižní Koreji, Číně a Japonsku. Dostali se i do oblasti, kde měl jejich syn zmiznout, rozdávali letáky s jeho podobiznou, doufajíc, že se čirou náhodou najde někdo, kdo ho v ten osudný rok viděl a dokázal by jim říct, co se mu skutečně stalo. Jejich snaha vyšla vniveč a nedozvěděli se vůbec nic nového, jenže získali na svoji stranu alespoň několik amerických politiků. Ti začali vyvíjet úsilí, aby se Spojené státy americké pokusily o Davidově osudu zjistit pravdu a ve světle posledních zpráv padlo rozhodnutí započít v Severní Koreji pátrání po tomto nezvěstném muži.
Kdoví, zda ještě i dnes David vzpomíná na svoji biologickou rodinu a především rodiče, protože od jeho zmizení uběhlo již 12 let a takový dlouhý čas v izolaci mohl klidně způsobit, že již nemá chuť vracet se zpět domů. Nové informace hovoří o tom, že v současnosti David žije přímo v hlavním městě Pchjongjangu a pokračuje ve vyučování angličtiny, z Kim Čong-una však již přesedlal na místní děti. Údajně se již také stihl i oženit a zplodit dvě děti, takže kdyby se mu i s rodinnou podařilo vrátit domů, jeho rodiče by se určitě těšili z vnoučat, o kterých ani netušili. Příběh tohoto Američana tedy ještě ani zdaleka neskončil a jen čas ukáže, zda se v Severní Koreji podařilo vypátrat skutečně ztraceného Davida, nebo dostali jeho rodiče jen falešnou stopu a vymyšlený příběh.
