Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
26. listopadu 2016 21:34
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

V Česku se otevře škola pro YouTubery. Bizarní projekt uchazečům za kurzy naúčtuje 5 000 korun

TECH ČESKO YOUTUBE
Uložit Uložené

Škola pro u2bery bude místem, kde se děti za 5 000 korun budou vzdělávat například pod vedením uživatele kanálu Naprosto Retardovaný.

Když už si člověk začne po kandidatuře růžové Dominiky Myslivcové do krajského zastupitelstva myslet, že jej už nic nepřekvapí, musí se zákonitě brzy nato jako blesk z čistého nebe objevit nějaká další zarážející zpráva, která jej okamžitě vyvede z omylu. Jak se totiž před nedávnem ukázalo, v únoru (február) 2017 otevře v Česku své brány zájemcům u nás vůbec první, takzvaná Škola pro u2bery (ano, čtete správně), která vašim dětem nebo možná i právě vám má pomoci na cestě stát se úspěšným internetovým tvůrcem videí. A nejen tím. 

„Chceš se stát jůtůberem? Nebo je tvým snem být dobrým režisérem, moderátorem či komikem, ale dosud jsi neměl příležitost si to vyzkoušet? Chceš se setkávat naživo s lidmi, kteří mají stejný zájem jako ty? Právě pro tebe otevíráme první školu pro jůtubery,“ uvádí oficiální stránky školy. Kam se hrabe kurz Olgy Lounové...

Zveřejnil(a) Škola pro U2bery dne 15. listopad 2016

Za poplatek ve výši 5 tisíc korun (~185 eur) čeká na děti starší devíti let a studenty středních škol 16týdenní odpolední kurz, v němž se budou uchazeči vzdělávat pod vedením lidí jako Martin Rota, uživatel kanálu Naprosto Retardovaný, Michaela Zuchová alias Mesha a v neposlední řadě moderátor Tomáš Pavelec (v seznamu vyučujících byl uveden i kdosi přezdívaný PJay, který však ještě během psaní článku zmizel). „Odbornou garanci nad kurzy s novým přístupem, formou i obsahem převzal režisér, scénárista a pedagog doc. Petr Kaňka, spolu se scénáristou a producentem Rudolfem Merknerem, který je znám především díky seriálu Vyprávěj,“ stojí dále na webu. Co si o novém projektu myslíte vy? Poslali byste do Školy pro u2bery s čistým svědomím vlastní ratolesti? O svůj názor se s námi i dalšími čtenáři můžete podělit níže v sekci komentářů.

Domů
Sdílet
Diskuse