Myslivci patří tradičně mezi ty konzervativnější skupiny společnosti. Citově spíše preferují tradice než „novoty“.
Architektura a design nemají hranice, a to nejen co se týče celkového vzhledu, ale také po stránce lokace. Přímý důkaz uvedeného tvrzení vám dnes ukážeme díky dechberoucí nemovitosti na úpatí slovenské obce Kuchyňa z portfolia bratislavského ateliéru pantograph.
Myslivecká chata v Malých Karpatech se rozprostírá na pozemku s výměrou činící přes 7500 metrů čtverečních (wau), přičemž samotné dílo zabírá přesně 288 metrů čtverečních z uvedené plochy. Úžasné sídlo uprostřed „nekonečných“ lesů je něco, co by alespoň čas od času přijal každý a my nejsme výjimkou. Tolik by bylo k úvodu a více vám už samozřejmě napoví série záběrů od Lívie Štokingerové a také video od tvůrčího týmu s názvem Filmaari. Níže se nachází popis od samotných tvůrců, který stojí za přečtení a váš čas.
Více podobných článků najdete na Archinfo.sk.
„Myslivecká chata pod vrchem Vysoká, využívaná místním sdružením myslivců, je koncipována jako soustava 5 radiálně uspořádaných objektů kolem centrálního nádvoří. Kompaktní, tradiční, až archetypální hmoty distribuují bohatý program v kompozici, která důmyslně redukuje vizuální objem domu a posouvá ho do dietní hmotnostní kategorie. V kontrastu se subtilním objemem domu je jeho robustní, drsný a velmi maskulinní projev odrážející se v monochromatickém dřevěném obkladu aplikovaném napříč celým objemem, bez potřeby dekorování a ornamentu.“
„Nehostinná, monolitická, ba až fortifikační fasáda se díky pohyblivým elementům dokáže změnit na otevřený pavilonový prostor v lesní krajině, jakoby odjakživa určený pro rodinné slavnosti myslivců. Mnohotvárnost domu tkví i v charakteru jednotlivých prostorů - od nerezové pitevny zvěře pro silné povahy, přes veselou ležérní náladu hospody až po romantický apartmán s precizně zpracovaným detailem. To vše spojuje exteriérový obývací pokoj, který je nejvyhledávanějším místem pro sdílení loveckých historek.“ - Úžasný projekt očima samotných tvůrců pantograph.
Autoři: Ing. arch. Tomáš Auxt, Ing. arch. Miro Hrušovský, Ing. arch. Peter Kožuško, Ing. arch. Linda Hrušovská, Ing. arch. Peter Hudač PhD. & Ing. Michal Zábranský
Více podobných článků najdete na Archinfo.sk.
V případě, že víte i o jiných architektonických nebo designérských studiích z našich končin, která stojí za pozornost širšího publika, tak neváhejte a pošlete nám tip na e-mailovou adresu uvedenou v profilu výše. Děkujeme za spolupráci!