Čtvrtek 22. 2. 2018 svátek má Petr

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Snowboardista Mark McMorris: Před 11 měsíci bojoval o život a teď se raduje z bronzové medaile z Pchjongčchangu

Příběh, který napsal sám život a může nám být inspirací v překonávání překážek či těžkých situací.

11. únor 2018, 19:11
11. únor 2018, 19:11

Příběh, který napsal sám život a může nám být inspirací v překonávání překážek či těžkých situací.

Olympijské hry a celkově sport přináší řadu zajímavých příběhů a obdivuhodných životních cest, které jsou cennější než jakékoliv velké vítězství. Jen si vzpomeňte například na Eddieho Edwardse, který si na ZOH 1988 v Calgary získal davy lidí a přitom nepředváděl výkony srovnatelné s úzkou špičkou. O kráse a síle sportu nás nejnovější přesvědčil Mark McMorris.

 

Jde o 23letého snowboardistu z Kanady, který si 11. únor 2018 navždy zapamatuje snad nejlépe ze všech sportovců bojujících o medaile v Pchjongčchangu. Jezdec, jehož domovská trať je ukryta ve Whistleru, sice vůbec nepatří mezi outsidery, ale po perfektně rozjeté kariéře ho v průběhu loňského března zastihl pád s vážnými zraněními.

 

 

Držitel 15 cenných kovů z X Games nezvládl skok ve volném terénu a vletěl přímo do stromu. Při nehodě si zlomil čelist, pánev, žebra a ruku, nešťastně si natrhl slezinu a také mu selhaly plíce, přičemž jen málokdo včetně samotného Marka mohl doufat v návrat na sjezdovky. Kanaďan však prokázal obrovskou touhu a bojovnost, díky níž probíhala rekonvalescence mnohem lépe a rychleji, než jak odhadovaly prognózy lékařských specialistů. 

 

 

Talentovaný snowboardista tak mohl opět okusit radost z kopců a už o několik měsíců později stál opět na startu velkých závodů. Televize CBC se rozhodla Markův příběh dokonce zfilmovat v podobě dokumentu s názvem Unbroken - The Snowboard Life of Mark McMorris, který měl premiéru 7. února.

 

Emočně nejsilnější moment si ale Mark mohl užívat dnes ráno po obhajobě bronzové medaile z ruského Soči. V disciplíně Slopestyle byli lepší jen dva jezdci, a to Max Parrot a 17letý Redmond Gerard.

 

Za posledních 11 měsíců tak Markovi život ukázal obě své tváře a my pevně věříme, že zranění se mu budou obloukem vyhýbat až do konce kariéry.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější