Práva na snímání planety má jen jeden americký úřad.
Známá firma SpaceX Elona Muska čelí pořádným komplikacím. Před několika dny se jedna z jejich raket, Falcon 9, vydala do vesmíru, nesouc deset satelitů pro svého klienta jménem Iridium Communications. Nemusíte se však bát žádného pádu rakety, problémy jsou totiž z právní sféry. SpaceX totiž své starty pravidelně livestreamuje na YouTube, ale tentokrát nastal problém. V jedné části přímého přenosu se totiž před kameru dostal zaměstnanec SpaceX, který oznámil, že pokračování v livestreamovaní startu Falcon 9 nebude dále možné.
Za všechno může 26 let starý zákon, podle kterého vlastní všechna práva na natáčení naší planety americkými firmami společnost NOAA, tedy americký Národní úřad pro oceán a atmosféru. NOAA si zřejmě na starý zákon vzpomnělo díky slavnému startu rakety Falcon Heavy s červenou Teslou. Při startu Falcon 9 se tak rozhodli připomenout, a protože SpaceX o povolení požádalo jen 4 dny před startem, naplánované vysílání nebylo možné uskutečnit podle plánu.
NOAA totiž povolení firmě Elona Muska neudělilo, ale pokud se ptáš, proč o něj SpaceX jednoduše nepožádalo dříve, odpověď je jasná. O 26 let starém zákoně neměl nikdo ani ponětí. Jeho význam plyne z hromady komerčních družic na oběžné dráze a z důvodů vojenské bezpečnosti a snímání zemského povrchu je třeba je regulovat.

Například společnost Planet má na oběžné dráze Země stovky satelitů. NASA však všechna potřebné povolení už dávno získala a i když jde o státní agenturu, jejich činnost je podobná, neexistuje tak důvod, proč by SpaceX rovněž nemělo obdržet podobné oprávnění.