Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 28. 2. 2021 svátek má Lumír

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Ve spolupráci
Co je ve spolupráci?

Jedná se o obsah, který chtěl REFRESHER vytvořit, ale vznikl i díky spolupráci s inzerentem. Inzerent do obsahu nezasahoval vůbec, maximálně poskytl informace, fakta a návrhy na úpravu.

Zajímavosti
0
Adam Novosad
6. leden 2019, 14:12

Víš, jak bude svět vypadat v roce 2030? Díky své vizi můžeš v Portugalsku zažít nezapomenutelný výlet

Nová soutěž od Red Bullu vyzývá mladé lidi, aby přemýšleli nad naší budoucností.

Adam Novosad
6. leden 2019, 14:12
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Nikdo z nás přesně netuší, co lidstvo čeká v následujících letech. Odborníci upozorňují na to, že naši planetu budou stále silněji ovlivňovat klimatické změny, ale v negativním světle jsou zobrazovány i technologie.

 

Často bys narazil na články či filmy o tom, do jaké dystopické budoucnosti nás přivede moderní technologický pokrok, avšak Red Bull si uvědomuje, že existuje dostatek mladých lidí, kteří by tento pesimismus mohli zvrátit.

 

Vymyslel proto výzvu Red Bull Futur/io, v rámci které můžeš popřemýšlet nad tím, jak bude vypadat naše vytoužená budoucnost. Na zapojení do soutěže stačí, abys natočil video dlouhé 60 sekund, kde zahrneš vlastní obraz naší budoucnosti v roce 2030.

 

Vieš si predstaviť, ako bude svet vyzerať v roku 2030? Vďaka svojej vízii môžeš v Portugalsku zažiť nezabudnuteľný výlet
Vieš si predstaviť, ako bude svet vyzerať v roku 2030? Vďaka svojej vízii môžeš v Portugalsku zažiť nezabudnuteľný výlet

 

V ideálním případě vytvoříš poutavý příběh a upozorníš na to, jakým směrem bychom se v naší civilizaci měli ubírat. Neměli bychom se přece zaměřovat pouze na negativní stránky současného technologického pokroku, právě proto budeš mít šanci využít veškerou kreativitu a odprezentovat svůj výtvor způsobem, který je tobě vlastní. Zakomponovat můžeš animaci, vlogování nebo klidně i obyčejná slova na obrazovce.

 

Nebudeš to samozřejmě dělat zdarma. Pokud se odborné porotě budou tvůj příběh i zpracování vytoužené budoucnosti zamlouvat, už v březnu se můžeš těšit na třídenní výlet do kouzelného portugalského Lisabonu. V tomto hlavním městě se uskuteční vzdělávací akademie, kde budeš mít možnost potkat nejen odborníky, ale i soutěžící z ostatních částí světa.

 

V silné konkurenci se můžeš prosadit natolik, že porotu zaujmeš a dostaneš příležitost zpracovat svou vizi na profesionální úrovni pomocí Red Bull Media House. Neztrácej zbytečně čas, protože zfilmování příběhu do krátkého videa není záležitost několika dní.

 

Přihlašování soutěžních děl probíhá na této stránce a je otevřeno do 8. února, v polovině stejného měsíce se dozvíš, zda jsi byl vybrán mezi ty nejlepší z nejlepších, a 21. až 24. března 2019 se už možná vidíme v Lisabonu. Samozřejmě, musíš mít alespoň osmnáct let, a pokud svou vizi zpracuješ s kamarády v týmu, do Portugalska pojede jen lídr.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.