Zachránit nás mají aerosoly rozprášené ve vzduchu.
Globální oteplování má na naši planetu závažné důsledky, a jelikož se emise nedaří snižovat podle plánu, je načase začít hledat jiná řešení, jak naši planetu zachránit. Vědci z Harvardu přišli se zajímavou studií o tom, že pokud si problém nedokážeme vyřešit na Zemi, musíme do něj zapojit i Slunce.
Samozřejmě, sluneční záření naši planetu neustále ohřívá a vědci vypočítali, že pokud záření trošku zatemníme, planeta nepatrně ochladne a globální oteplování se zpomalí.
Před Slunce však vědci nechtějí budovat žádný štít. Tvrdí, že postačí vypuštění aerosolů do atmosféry, konkrétně do stratosféry. Aerosoly jsou plyny, které v sobě obsahují obrovské množství miniaturních kapiček – nejznámějším aerosolem, který znáš, je mlha.
Tyto kapičky by měli zvládnout odrazit část slunečního záření zpět ke Slunci a vytvořit tak jakési chemické sluneční brýle. Světla na Zemi by přitom neubylo a správné množství aerosolů by globální oteplování mohlo zastavit. Přece jen však jde o umělý zásah do zemské atmosféry, který si už našel i své odpůrce.
