Dokáží odolat i vysokým a nízkým teplotám.
Měsíc se stal domovem pravděpodobně nejodolnějších živočichů na světě. Konkrétně je řeč o milimetrových Tardigrades – česky takzvané želvušky.
Jsou to živočichové s válcovitým tělem se čtyřmi páry „končetin“, které mají na konci drápky. Na Měsíci je zanechal izraelský přistávací modul, ten na družici havaroval. Spoluzakladatel společnosti The Arch Mission Foundation Nova Spivack, která modul na Měsíc vyslala, se vyjádřil, že živočichové jsou téměř jistě naživu, cituje BBC.
Vodní medvědi, jak se těmto živočichům přezdívá, mohou odolat extrémnímu teplu i chladu. I kdyby byly dehydratovaní, svůj pobyt na měsíci by měli přežít. Společnost do vesmíru pravidelně posílá různé věci ze Země pro případ, pokud by lidstvo zaniklo. Kromě DVD či jiných důkazů lidské existence se v modulu nacházejí i zmínění malí živočichové.
Vodní medvědi mají skutečně neobvyklé vlastnosti. Když jsou dehydratovaní, stáhnou hlavu i končetiny do jakéhosi klubíčka a zpomalí svůj metabolismus na 0,01 % běžné rychlosti. Pokud bys jim dal po 10 letech vodu, dokážou opět normálně fungovat.